Az erőszakos bűncselekmények áldozatai és az elkövetők egy traumafeldolgozó csoportban találkoznak, hogy párbeszédet folytassanak. 2014 óta Franciaországban a helyreállító igazságszolgáltatás lehetőséget kínál az áldozatoknak és az elkövetőknek, hogy biztonságos körülmények között, szakemberek és önkéntesek felügyelete mellett beszélgessenek egymással. Nassimot, Issát és Thomas-t fegyveres rablásért ítélték el. Grégoire, Nawelle, Sabine és Chloé rablás, illetve nemi erőszak áldozatai voltak. Mindannyian részt vesznek a helyreállító igazságszolgáltatás traumafeldolgozó foglalkozásán. Útjuk során megtapasztalják a dühöt és a reményt, a hallgatás és a szavak erejét, a felismeréseket és a megújult bizalmat. És az út végén néha a jóvátételt is...

A színpadi rendező Charlie és színésznő felesége, Nicole, egy fárasztó válással küzdenek, melynek hatására személyiségük szélsőségeken megy keresztül.

Van abban valami ígéretes, amikor Dzsongszu, az alkalmi kihordófiú és Hemi, a csillagszemű bombázó, gyerekkoruk óta először újra találkoznak. Mi több, Hemi a cicáját is a fiúra bízza, amíg ő Afrikába utazik. Ám Hemi egy titokzatos és dúsgazdag fiúval, Bennel tér onnan haza és egy furcsa szerelmi háromszög veszi kezdetét. Ben egy görbe estén bevallja, mi a titkos kedvtelése. Murakami Haruki Gyújtogató című művét a koreai rendezőóriás Lee Chang-Dong álmodta vászonra lélegzetelállító mesterművében.

A két New York-i férfi egyike fehér, a másik fekete. A fehér egyetemi professzor véget akart vetni az életének, ám öngyilkossági kísérletét a másik megakadályozta. A fekete felviszi magához a lepukkant lakásába, és megpróbál a lelkére beszélni. Furcsa helyzet, hiszen gyilkosságért ült, ám amikor megérintette a halál szele, Isten megszólította őt, és új célt, értelmet adott életének. Az ateista professzor viszont kiábrándult a világból, ön- és embergyűlölő lett. Különös vita bontakozik ki kettejük között az életről, Istenről, az emberekről.

Jeannette Walls eléggé nomád életet élt egy olyan családban, amelyben a gyermekek nem igazán támaszkodhattak a szüleikre. A szülői támogatás nélkül pedig a gyerekek nem egyszer egymást segítették.

Joe Merriweather és társa, Katherine Cowles egy új, rejtélyes, gyilkosságait tökéletesen megkomponáló sorozatgyilkos után nyomoz. Látszólag semmiféle összefüggés nincs a kiválasztott személyek között, csupán a módszer és a gyilkos eszköz egyezik, de a tettes egyetlenegy alkalommal sem vétett hibát, nem hagyott DNS-mintát sehol, és rébuszos leveleit sem tudják értelmezni. Joe-nak van egy ismerőse, aki talán segítségükre lehet, mert már nem először szállt be az FBI nyomozásába, hogy különleges képességével segítse kézre keríteni a gyilkosokat. John Clancy visszavonultan él, mióta lányát elvesztette leukémiában. Feleségével a tragédia után különváltak, nem igazán mozdul ki, de ez az új eset felkelti az érdeklődését, és elfogadja régi barátja kérését, hogy megérzéseivel próbálja megfejteni a bűntetteket.

Geoffrey Sax, a Fehér zaj rendezőjének újabb pszicho-thrillere a ’70-es évek Los Angelesében játszódik, és középpontjában egy fiatal, skizofréniában szenvedő nő (Halle Berry) áll, aki minden erejével küzd azért, hogy visszanyerje eredeti személyiségét, és háttérbe szorítsa rasszista alteregóját.

Szingapúr, 1942, a japán megszállás idején. Jim, az ausztrál vadászpilóta ejtőernyőjével egy fán lógva tér magához az ellenséges katonáktól hemzsegő sűrű dzsungel közepén. Ahogy besötétedik, dacolva a veszéllyel elindul, hogy menedéket keressen, de belebotlik egy sebesült és rémült kínai-szingapúri ellenállóba, aki szintén próbál életben maradni az ellenséges területen. Jim és Seng hamarosan ráébrednek arra, hogy egyetlen reményük, ha összefognak egymással. Útjuk közben szembesülnek a háború borzalmaival.