Syrový a upřímný pohled do zákulisí boje ikonické superhvězdy s nemocí, která jí změnila život. Tento inspirativní dokument, který slouží jako milostný dopis jejím fanouškům, vyzdvihuje hudbu, která provázela její život, a zároveň ukazuje odolnost lidského ducha.

Film inspirovaný autentickým životním příběhem Johna Forbese Nashe ml., nositele Nobelovy ceny za ekonomii. V roce 1947 je John přijat na prominentní univerzitu v Princetonu s pověstí zcela mimořádně talentovaného matematika. Nepodobá se svým vrstevníkům. Neúčastní se jejich zábav, žije ve vlastním, uzavřeném světě, a dokonce nechodí ani na přednášky. Je doslova posedlý touhou po objevu „originální myšlenky“. Nalezne ji a vysokou školu opouští jako vědec, který svojí matematickou teorií doslova převrátil naruby ekonomické teze, považované uplynulých sto let za neměnné. Získá skvělé postavení, ožení se, založí rodinu… Jednoho dne si ovšem i jeho žena Alicia musí připustit, že to, co bylo až dosud u Johna považováno za podivínství, je závažnou psychickou chorobou…

Píše se rok 1997. Frank Verstraeten, počítačový génius s čichem na obchod, fascinací nočním životem a nezdravou touhou prosadit se, chce jediné: vlastní diskotéku, která nejen předčí konkurenci, ale jednoduše ji pokoří. Futuristická megadiskotéka Zillion je skutečností a Frank se z obchodníka s počítači stává ústřední postavou antverpského nočního života. Pochoduje s nejkrásnějšími ženami Belgie a uzavírá spojenectví s Dennisem Black Magicem, králem porna, který mu zajišťuje pikantní kompars. Bohužel ani krásné písně netrvají dlouho.

Píše se rok 1900, Lili d’Alengy, slavná pařížská kurtizána, má hanebné tajemství – svou dceru Tinu, která se narodila postižená. Protože se nechce o dítě starat, protože ohrožuje její kariéru, rozhodne se odejít z Paříže do Říma. Tam se setkává s Marií Montessori, lékařkou, která vyvinula revoluční metodu vyučování dětí, kterým se tehdy říkalo „defektní“. Maria má ale vlastní tajemství: nemanželské dítě. Společně si obě ženy dokážou vybojovat vlastní místo ve světě a zapsat se do jeho historie.

V roce 1981 se neznámý 19letý graffiti writer Jean-Michel Basquiat velmi rychle stal nejúspěšnějším, nejrozporuplnějším a nejfascinujícnějším umělcem světa. Jeho výstavy byly očekávané jako velké události newyorské sezóny a jeho malby kupovali nejvlivnější sběratelé a muzea. Každá stránka jeho života se stala tématem pro média. Zemřel v roce 1988, ve věku 27 let. Noviny The New York Times ho nazvali „nejbližším ekvivalentem Jamese Deana ve světě umění“. Navzdory svému úspěchu sužovala tohoto nepokojného mladého talentovaného umělce samota, sebedestrukce a přesvědčení, že lidé ho ve skutečnosti nepřijali takového, jakým byl. Byl prvním umělcem černé pleti, kterému se podařilo skutečně uspět v uměleckém světě bělochů. Jeho předčasná smrt dokazuje, že byl stejně obětí i fenomenálním úspěchem.