Psychopatyczny morderca po zwolnieniu z więzienia daje upust swojej żądzy mordu. Jego ofiarami padają mieszkańcy wiejskiego domu.

Zabójca, Glenn Griffin (Humphrey Bogart), jego brat - Hal, i odsiadujący dożywocie Kobish zbiegają z więzienia. Szukając schronienia przed pościgiem, terroryzują mieszkającą na przedmieściach rodzinę Hillardów. Rozpoczyna się psychologiczna gra pomiędzy Griffinem, a głową rodziny (Fredric March).

Po tym, jak społeczeństwo ogarnięte obsesją zemsty błędnie wybiera swój kolejny cel, młody mężczyzna musi przetrwać noc, gdy internetowe polowanie na czarownice dociera do jego drzwi.

Trzech gangsterów włamuje się do domu położonego blisko torów kolejowych i więzi mieszkającą tam rodzinę. Przestępcy planują zamach na prezydenta USA.

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny "The Image Book" mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca "Do utraty tchu" pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?

Arlis Sweeney (Dennis Quaid) prowadzi życie tak proste i monotonne, jak równiny Zachodniego Teksasu, skąd pochodzi. Jako komiwojażer podróżuje z miasta do miasta, od jednej kochanki do drugiej. Także dla Kay Davies (Meg Ryan) droga jest domem. Po ucieczce od męża nie bardzo wie, dokąd zmierza, ale czuje, że każde następne miejsce jest lepsze od poprzedniego. Los styka ich ze sobą i daje szansę do chwili, gdy pojawia się ojciec Arlisa (James Caan), by wydobyć z pamięci mroczną rodzinną historię z piętnem zbrodni.

„Kto Tam?” jest remakiem filmu z 1977 roku zatytułowanego „Death Game”, ale podanym w rothowskim stylu. Kochający mąż rzeźbiarki i ojciec dwójki dzieci, architekt Evan Webber zostaje sam w domu na weekend. Podczas, gdy jego rodzina spędza miłe chwile na plaży mężczyzna zamierza popracować nad ważnym projektem. Pierwszego deszczowego wieczora do jego drzwi pukają dwie młode kobiety, Genesis i Bel, które zabłądziły. Webber zaprasza je do środka i oferuje komputer, aby mogły skontaktować się ze swoją znajomą. Wzywa również taksówkę, ale nieznajome bardziej są zainteresowane Evanem, aniżeli środkiem transportu. Genesis i Bel wciągają mężczyznę w grę, która zweryfikuje jego wierność względem żony oraz postawi go w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa.

Ciąg nagłych, pozornie losowych aktów przemocy skłania kobietę do rozpoczęcia śledztwa w sprawie przeszłości swojej rodziny.