Jak vidí věhlasný DJ a hudební producent svůj vlastní příběh, historii techna, raveu a house music? Film spolu s Garnierem obletí svět a přednáška, které nechybí opakovaný adrenalinový „bass drop“, nás zavede do Chicaga, Detroitu a na další místa činu.

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let v kouřové mlze zapadlého detroitského baru. Byli ohromeni a přesvědčeni, že mu písně plné silných melodií a prorockých textů zajistí pověst největšího hudebníka své generace. Dvě alba, která nahrál, však naprosto propadla, zpěvák se vytratil ze scény a zbyly jen historky o sebevraždě na pódiu. Pirátská kopie jedné z nahrávek se mezitím náhodou dostala do Jižní Afriky, kterou apartheid odřízl od zbytku světa. V následujících dvou desetiletích se Rodriguez v JAR stal fenoménem, jehož sláva předčila Rolling Stones. Film sleduje snahu dvou Rodriguezových fanoušků, kteří touží zjistit, co se opravdu stalo s jejich hrdinou. A tomu, co objeví, se sami nestačí divit. Film byl oceněn Oscarem v kategorii Nejlepší dokumentární film roku 2013.

„Písně nejsou dost dobré, nejsou tu žádné singly a v rádiu se to nikdy nebude hrát“ – Stejně jako ostatní reedice i DVD obsahuje dokument o albu. Název - The Songs Aren't Good Enough, There Aren't Any Singles and It'll Never Get Played on the Radio - je Gore parafrází Daniela Millera o jeho demech Black Celebration ve filmu. Dvojdokument pojednává jak o The Singles 81→85, tak o Black Celebration, o jejich náročnějším komerčním úspěchu (zejména o písni „Svlečeno“) a všech pěti souvisejících singlech. Obsahuje také nepřeberné množství záběrů ze zákulisí natáčení Black Celebration a následného turné. Mezi nejvýznamnější patří setkání kapely s The Cure a záběry ze zákulisí několika hudebních videí. Dokument má skoro hodinu.

Freedom Uncut zachycuje bouřlivé - a přesto tvůrčí plodné - období Michaelova života a kariéry po vydání jeho sólového debutu Faith v roce 1987 a následně po vytvoření a vydání jeho následného alba Listen Without Prejudice, Vol. 1 v roce 1990. Vedle dokumentace jeho tvůrčího úsilí v tomto období se dokument bude zabývat také jeho vztahem s Anselmem Feleppou - který zemřel na komplikace spojené s AIDS - a také smrtí Michaelovy matky.