II wojna światowa, Niemcy. Dowództwo Luftwaffe sprawujące pieczę nad zestrzelonymi pilotami sił alianckich postanawia zreorganizować swój system obozów jenieckich. Przenoszą wszystkich oficerów z rozsianych po kraju oflagów do jednego, nowoczesnego i najlepiej strzeżonego. Nie zdają sobie sprawy, że tym sposobem zbiorą prawie całą "organizację X" - stworzoną przez więzionych pilotów RAF-u, by przygotowywać ucieczki i chociażby w ten sposób nękać wroga. Brytyjczycy posiadając śmietankę swoich specjalistów od kopania tuneli, fałszowania, zaopatrzenia, a na krawiectwie kończąc postanawiają wyprowadzić ok. 200 ludzi.

Anglia, lato 1935 r. 13-letnia Briony Tallis mieszka z rodziną w wielkiej posiadłości. Obdarzona wybujałą wyobraźnią dziewczynka pragnie zostać pisarką. W chwilach wolnych od snucia niesamowitych historii Briony podąża śladem syna służącej, Robbie'ego Turnera, w którym się podkochuje. Pewnego wieczoru odkrywa, że chłopak ma romans z jej siostrą. Przyłapanie ich w bibliotece jest dla niej szokiem. Gdy zostaje zgwałcona kuzynka Briony, ta zapewnia, że była świadkiem przestępstwa, którego sprawcą jest Robbie. Oskarżenie niszczy życie chłopaka.

Latem 1941 roku dwunastoletnia Dara wraz z rodziną trafia do obozu koncentracyjnego w Jasenovacu. Po śmierci matki i starszego brata, próbuje ocalić najmłodszego z rodzeństwa, mając nadzieję, że ich ojciec wciąż żyje.

Rekonstrukcja lądowania aliantów w Normandii 6 czerwca 1944 roku. Przedstawione z niezwykłą dbałością faktograficzną wydarzenia ukazane zostały z perspektywy zarówno aliantów, jak i Niemców.. Tytuł nawiązuje do zdania: "To będzie najdłuższy dzień", które wypowiedział oficer niemiecki na widok nadpływającej armady alianckiej.

Jest to historia żydowskiej piosenkarki o imieniu Rachel. Udaje jej się uniknąć śmierci z rąk Niemców i przedostać na południe Holandii. Jesienią 1944 roku przyłącza się do holenderskiego ruchu oporu pod pseudonimem "Ellis". Chcąc zyskać uznanie wśród ruchu oporu przefarbowuje swoje włosy na blond i uwodzi niemieckiego oficera. W końcu jednak zostaje zdradzona przez kogoś z wewnątrz ruchu oporu i oskarżona o szpiegostwo. W 1945 roku zostaje oswobodzona... Rozpoczyna prywatne śledztwo by ustalić, kto ją zdradził.

Kiedy Barry Allen odkrywa, że może osiągać jeszcze większą prędkość niż dotychczas, okazuje się, że może wpływać na strukturę rzeczywistości oraz wytwarzać ochronne pole energii, które otacza posiadaczy ich własną mocą. W trakcie testów nad nową umiejętnością Flash przenosi się w sam środek II Wojny Światowej, podczas której rozgrywa się walka między nazistami a grupą bohaterów zwaną The Justice Society of America, kierowaną przez bojową amazońską wojowniczkę Wonder Woman. Flash stara się pomóc nowym przyjaciołom w pokonaniu wroga, a oni starają się wymyślić sposób, jak odesłać go do domu.

Perel urodził się w żydowskiej rodzinie w Saksonii. Wkrótce, uciekając wraz z rodzicami przed faszystowskimi prześladowaniami, wyemigrował wraz z rodzicami i rodzeństwem do Polski. Po jej zajęciu przez hitlerowców rodzice wysłali go wraz z bratem dalej na Wschód. W Grodnie Sally wylądował w sierocińcu. Tu dostał się pod wpływ komunistycznej indoktrynacji. Wstąpił do Komsomołu. Niebawem jednak w jego biografii dokonał się gwałtowny zwrot. Wpadł w ręce Niemców, którzy nie wiadomo jakim cudem uznali go za typ czystego...aryjczyka. Sally, chcąc przetrwać, robi wszystko, żeby ukryć prawdę i przeżyć. Mimowolnie zostaje niemieckim bohaterem wojennym, gorliwym wyznawcą nazistowskich haseł. Usynowiony przez oficera junkra, zostaje wysłany w nagrodę do elitarnej szkoły Hitlerjugend..

We wrześniu 1944 roku, upojeni sukcesem inwazji na Normandię, alianci rozpoczęli tajne przygotowania do operacji Market Garden. Był to szalony plan szybkiego zakończenia wojny przez zaatakowanie Niemiec i całkowite zniszczenie zakładów przemysłu wojennego III Rzeszy. Jednak połączenie wojskowej startegii, błędów wywiadu, zwykłego pecha i kiepskiej pogody doprowadziło do totalnej katastrofy.

Opowieść o ludziach, których losy skrzyżowały się w czasach wojny, w obliczu nieznanego dotąd okrucieństwa. W historii tej przeplatają się życiowe ścieżki trzech osób: rosyjskiej emigrantki Olgi, arystokratki i uczestniczki francuskiego ruchu oporu, francuskiego kolaboranta Jules’a oraz Niemca Helmuta, wysoko postawionego oficera SS.

Jedno z najsłynniejszych wojennych zdjęć wykonanych przez fotografa Joego Rosenthala prezentuje sześciu marines, którzy po zwycięskiej bitwie o wyspę Iwo Jimę zatykają amerykańską flagę na górze Suribachi. Film przedstawia prawdziwą historię żołnierzy, konfrontując ich bohaterstwo i rzeczywiste wydarzenia jednej z najkrwawszych bitew drugiej wojny światowej z propagandą uprawianą przez amerykański rząd.

Podczas ceremonii nadania tytułu kardynała, Stephen Fermoyle (Tom Tyron) wspomina długą drogę zawodową, którą przebył do tego czasu. Poznajemy więc młodego księdza, który właśnie kończy seminarium w Rzymie jako jeden z najlepszych studentów i wraca do rodzinnego Bostonu, gdzie po raz pierwszy poznaje trud posługi kapłańskiej. Zesłanie do najbiedniejszej parafii w stanie, zwątpienie w sens posłannictwa, walka z hierarchią kościelną i segregacją rasową, czy w końcu nieszczęśliwa miłość młodej Anny Marii (Romy Schneider) odbijają się we wspomnieniach tytułowego kardynała.

Opowieść biograficzna poświęcona generałowi Karolowi Świerczewskiemu "Walterowi", powiązana z najważniejszymi wydarzeniami w Polsce i w Europie. Część pierwsza obejmuje 40 lat życia generała Świerczewskiego - od rewolucji 1905 roku po odparcie wojsk hitlerowskich pod Moskwą (pierwsza wojna światowa, rewolucja październikowa, wojna domowa w Hiszpanii, wydarzenia w Polsce międzywojennej). Część druga przedstawia ostatnie lata życia - od tworzenia II Armii WP, przekroczenia Bugu i wyzwolenia Warszawy, bitwy pod Budziszynem po śmierć generała Świerczewskiego podczas walk z oddziałami UPA.