Frank i Helen poznają się za sprawą wspólnych przyjaciół, którzy widzą w nich idealną parę. Mimo wzajemnej sympatii decyzja o założeniu rodziny nie jest łatwa, ponieważ oboje mają dużo dzieci; ona ośmioro, a on dziesięcioro.

Nowojorski Brooklyn. Nola Darling (Tracy Camilla Johns), atrakcyjna dziewczyna, nawiązuje romans z trzema młodymi mężczyznami. Trudno jej jednak zdecydować, z którym powinna związać się na stałe. Dla niej tylko cała trójka tworzy sensowną całość - każdy z osobna nie jest bowiem wymarzonym, idealnym partnerem. Zarówno Greer (John Canada Terrell), Jamie (Tommy Redmond Hicks) oraz Mars (Spike Lee) nie posiadają dla dziewczyny wystarczających zalet, by zostać z którymś z nich. Sytuacja staje się jednak coraz bardziej skomplikowana. Nola będzie musiała podjąć ostateczną decyzję. Niskobudżetowy i częściowo czarno-biały film (nakręcony za 175 tysięcy dolarów), odniósł spory sukces kinowy. Nie występuje w nim ani jeden biały aktor.

Nowojorski detektyw Steve Burns (Al Pacino) otrzymuje od szefa (Paul Sorvino) zadanie schwytania brutalnego seryjnego mordercy, który na swoje ofiary wybiera homoseksualistów. Burns zaczyna pracować pod przykryciem. Udając geja, staje się częścią ich wspólnoty. Jego wygląd pasuje do profilu ofiar. Czy uda mu się odnaleźć sprawcę? Pewne jest tylko to, że ta sprawa zmieni całe jego życie.

Terry Lynch, nowojorski strażak, po służbie spędza czas z kolegami w barze. Kiedy zabawa rozkręca się na dobre, nagle wbiega mały chłopczyk wzywając pomocy. Okazuje się, że w płonącym domu została jego kilkuletnia siostra. Terry rusza na pomoc. Udaje mu się uratować dziecko, ale sam odnosi poważne obrażenia. Nie może wykonywać zawodu, a władze odmawiają pomocy. Jego młodszy brat Jimmy próbuje dochodzić sprawiedliwości.

Grupa najgorszych uczniów w szkole urządza imprezę w domu dyrektora podczas jego nieobecności. Za karę muszą napisać list do prezydenta o tym, co powinien zrobić rząd, aby usprawnić system edukacji. Szczera i jednocześnie bardzo wnikliwa analiza problemu przykuwa uwagę prezydenta na tyle, że zaprasza ową "przyszłość narodu" do Waszyngtonu. Bohaterowie będą musieli stawić czoła podstępnemu senatorowi i zdemaskować spisek mający na celu zdyskredytowanie prezydenta w oczach Kongresu.

Marzeniem Mayi Dolittle jest zostanie weterynarzem tak jak jej ojciec. By ziścić swe marzenia musi dostać się do szkoły weterynarii, szybko jednak przekonuje się, że nie jest to proste. Maya ma szansę jednak zrobić wrażenie na pracownikach swojej wymarzonej uczelni spełniając prośbę samego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna słysząc o jej niezwykłym talencie i podejściu do zwierząt prosi ją, by popracowała nad jego nieposłusznym psem.

Odnosząca sukcesy Louise dowiaduje się, że jej mąż ma zamiar odejść od niej do młodszej kochanki. Kobieta postanawia zakneblować ukochanego, przywiązać go do krzesła i w ten sposób zmusić go do rozmowy. Sprawy zaczynają się komplikować coraz bardziej, kiedy dom, w którym uwięziony jest Ian, staje się celem włamywaczy.

Starożytny afrykański kapłan tworzy niezniszczalne narzędzie do rysowania. Ożywia ono wszystko, co zostanie narysowane. Kapłan używa go, aby zemścić się na wrogach. Po latach, we współczesnej Ameryce zostaje ono przez przypadek odnalezione przez małego chłopca. Powstaje gigantyczny wąż, który zabija ojca chłopca. Przerażone dziecko zakopuje narzędzie i potwora na pobliskim polu. Po 20 latach wykopuje je jego żona, która wkrótce zostaje zamordowana. Żądny zemsty mąż ponownie rysuje potwora, który budzi się i zaczyna siać spustoszenie w okolicy zabijając każdego, kogo spotka na swej drodze. Do akcji muszą wkroczyć wojskowe jednostki specjalne.