Berlín roku 1936. Původem ruský malíř Salmon Sorwitsch je králem padělatelů a ve světě hazardu, sázek a lehkých žen se cítí jako ryba ve vodě. Sám si vyrábí bankovky, které pak otáčí v kasínech. Život mu ale nastaví tu horší tvář, to když je při vlně represí vůči židům zatčen a transportován do Mauthausenu. Když je po pěti letech přesunut do Sachsenhausenu, čeká už jen na to nejhorší, na svůj definitivní konec. Život má pro něho ale ještě jedno překvapení. Společně se speciálně vyškolenou skupinou vězňů je vybrán na supertajný projekt – padělání bankovek nepřátel říše. V přísně střeženém místě pracují na výrobě stovek miliónů falešných liber a dolarů, kterými chtějí nacisti zavalit zahraniční trhy a způsobit tak zhroucení ekonomiky. Pro těch pár vyvolených se stává padělatelská dílna jakousi zlatou klecí, ve které je o ně sice dobře postaráno, ale cesta odtud vede zase jen do plynové komory. Není v zájmu, aby se o tajném projektu dozvěděl svět.

Po svém návratu z fronty v II. světové války se Paul Sutton setká s Victorií Aragónovou, která je na cestě domů. Její domov se nachází ve vinařské oblasti Las Nubes v Mexiku. Zoufalá Victorie se bojí přijít domů kvůli svému despotickému otci, protože čeká dítě s cizím mužem. Paul, který je očarován jejím šarmem ji nabídne, že ji bude na statek doprovázet a předstírat, že jsou novomanželé. V době oslav nové úrody hrozna se však oba dva do sebe zamilují avšak Albertovi, Victoriinimu otci, který dodržuje staré mexické tradice se tento vztah vůbec nezdá...

Čtyři cirkusové zrůdy se superschopnostmi se ocitnou v pasti nacisty okupovaného Říma poté, co jejich majitel a zakladatel zmizí po kapitulaci Itálie Spojencům v roce 1943.

Komedie z druhé světové války nás přivede do Pacifiku a stísněných prostor ponorky. Kapitán Sherman (Cary Grant) není zrovna nadšený nově přiděleným pobočníkem Holdenem (Tony Curtis), který má velkou slabost pro ženy. Díky němu se dostanou na palubu zdravotní sestry a posléze i rodinka domorodců. Ponorka utrpí několik zásahů od Japonců, nefunguje vysílačka, a když musí ponorku natřít, jediná barva, která zbývá, je růžová. Ve finále růžovou ponorku pronásledují jak Japonci, tak Američané. Na konec zbývá jen jedna možnost, jak bez funkční techniky dát najevo přátelské úmysly. Který voják odolá dámskému prádlu?

Osudy židovských obyvatel jednoho pražského domu v období bezprostředně po německém obsazení Československa.

Hrdinství je jako dobré víno: dlouho nevydrží. To ví každý obyvatel italské horské vesnice Santa Vittoria. Když padne Mussolini, nevyvolá to zde žádnou velkou pozornost. Stane se jen to, že místní radní z obav před mstou obyvatel narychlo dosadí za starostu největšího místního ochlastu jménem Italo Bombolini. Ten si neumí zjednat úctu ani u své ženy Rosy a dcery Angely, natož u celého městečka. Jenže do Santa Vittorie záhy přijede německá okupační jednotka. Jejím úkolem je převzít veškerou kontrolu nad zdejším děním - a hlavně zabavit zdejší zásoby vína.…

Výpravný dánský thriller o slavných odbojářích za druhé světové války. Plamen a Citron byly přezdívky dvou nejaktivnějších členů skupiny Holger Danske, kteří se specializovali na likvidaci kolaborantů gestapa a sabotáže.

Dva naprosto protikladní velitelé vedou muže pouštní dálkové skupiny (SAS) na cestu napříč severní Afrikou s cílem zničit obrovský palivový sklad. Na místě je ale čeká armáda skrytých tanků, která je pronásleduje. Vojáci jsou nuceni dát se na ústup přes minové pole. Navzdory všem překážkám je naprosto nezbytné, aby získané informace předali dál.

Nová Guinea, 1942 - Austrálie je ve válce s Japonskem. Malá skupina australských vojáků z 39. praporu byla vysazena jako předsunutá hlídka daleko za hranicemi Isuravy - vesnice na pralesní stezce Kokoda. Pod neustálým tlakem japonských útoků a nepřetržitým bombardováním se vojáci ocitají naprosto odříznuti od svých záložních jednotek. Neprostupná džungle hluboko za nepřátelskou linií jim ztěžuje jejich úsilí dostat se do bezpečí základny australských oddílů. Neustálé ústupové boje s nepřítelem a nedostatek všeho vyvolává i první konflikty v jednotce. Po mnoha dnech bez jídla a odpočinku se skupina vojáků i se svými raněnými spolubojovníky na pokraji naprostého vyčerpání vynořují z džungle u svých jednotek. Nečeká je ale žádný odpočinek, jen další tvrdý boj s postupující japonskou armádou. Natočeno podle skutečné události.(oficiální text distributora)

Film pojednává o chodu japonského koncentračního tábora v Číně, kde se provádí řada pokusů na lidech. Zahrnuje řadu velice drsných, smutných, krutých a brutálních scén, které se údajně v táboře odehrávaly.

Ustupující zdecimovaná německá četa nachází úkryt na německo-belgické hranici. Objekt se zdá být ideální i velmi rozsáhlý. Jenomže nic není tak, jak na první pohled vypadá. To, že bunkr není nejen vhodný, ale velmi rychle se z něho může stát past, na sebe nenechá dlouho čekat. Německá jednotka se sice ukryla před nepřáteli, kteří zemi osvobozují, ale skutečný nepřítel se skrývá jinde.

Tento snímek vypráví příběh třech lidí, kteří se poznali během 2. světové války a kteří se potkali znovu po 35 letech, kdy byli jeden od druhého odloučeni. Jakob Bronski, mladý židovský muž, se staral o 2 děti, Melanie a Chrostophera, když byli nacisti zakopáni v Drancy, které fungovalo jako stanice (vozili se odtud lidi do táborů smrti). Jejich odloučení způsobilo hluboké emocionální rány, které hrubě dopadaly na jejich životy v různých směrech. Nyní krásná 50ti letá žena, Melanie Lansing Wintersová, manželka Davida Winterse, kolísá nejistými okolnostmi. Jakob, starší občan, je hrdinský disident a veterán Sovětské psychiatrické nemocnice. A jejich přítel z dětství, Christopher Lewis, britský novelista, který byl dlouho světlem pro Melanie, je pronásledovaný věčnou otázkou přeživších – „Proč jsem byl zachráněn?“ Melanie pozvala Jakoba aby s ní zůstal u ní doma v Kanadě. Christopher sem doprovází Jakoba…

Hraný film z moravsko-slovenského pomezí z období německé okupace. Všední dny a starosti rodiny Drozdů, která žije na samotě v kopcích spjata s přírodou. Je zima 1944-1945. Rusové jsou už za humny, partyzáni v lesích a Němci z toho nejsou zrovna nadšeni...