A tizenhat éves Hubert a serdülőkor problémáival küszködik. Nem szereti az anyját, úgy érzi, Chantale valósággal őrületbe kergeti. A fiú megvetéssel viseltetik iránta, utálja a szakadt pulóvereit, a giccses dekorációit, az ételmaradékot a szája sarkában. Ugyanakkor - a többi tinédzserhez hasonlóan - ő sem őszinte vele, nem osztja meg vele a gondjait, problémáit, például azt, hogy a saját neméhez vonzódik. Ez a szeretet/gyűlölet kapcsolat az egész családra veszélyt jelent. Egy napon Chantale megelégeli az állandó összezördüléseket, és bentlakásos iskolába küldi Hubertet.
Frank Goode egész életében keményen dolgozott egy huzalgyárban, hogy családjának mindent meg tudjon adni. Nyugdíjasként ébred rá, túl kevés időt töltött gyerekeivel, így itt az ideje, hogy változtasson. A szívhez szóló film egy olyan családi problémát mutat be, amit sokan jól ismerhetnek a modern világban. Szülők és gyerekek távol élnek egymástól és annyira lefoglalják őket problémáik, hogy eszükbe sem jut meglátogatni a másikat.
Lionel párizsi vonatvezető, büszke, egyenes tartású férfi, aki felesége halála óta felnőtt és egyre szépülő lányával, Joséphine-nel él együtt. Közös létük szinte tökéletes, mégis mindketten úgy érzik, ideje továbblépniük. A lehetőséget egy cserfes taxisofőr és egy elegáns üzletember biztosítja, de semmi sem megy könnyen.
A film New Yorkban játszódik, az 1880-as évek közepén, a híres Park Row-n, a szerkesztőségek utcájában, ahol az első világhírű amerikai újságíró, Benjamin Franklin szobra áll. Nagyhatalmú sajtómágnások, ötletekkel, reményekkel teli szegény szerkesztők, nyomdászok és egyéb sajtómunkások világa ez. A sajtó már az "aranykorban" is élet-halál ura, az etikát azonban sokszor háttérbe szorítja a pénz- és szenzációhajhászás. A politikusok is folyton manipulálni akarják. Annak, aki tisztességes, független, mégis nyereséges újságot szeretne csinálni, komoly harcra kell felkészülnie. Phineas Mitchell és újságja, a The Globe története mai médiaháborús világunkban is sok tanulsággal szolgál.
Ez a keleti-parti western a hatvanas évek New Yorkjában játszódik, és egy arizonai sheriffről szól, aki a neki kiadott fegyencet kíséri, de elveszti őt Manhattan betonkanyonjai között. Eastwood rejtélyes, veszélyes westernhősének meg kell találnia a rabot, és útja eközben stricikkel, bűnözőkkel, hippikkel és zsarukkal hozza össze. Nem meglepő, hogy ez a rendező Siegel legviccesebb és legerőszakosabb munkája. A Madigan ikerfilmjének is tekinthető, amennyiben a városi életmódnak az egyénre gyakorolt hatását tanulmányozza, de a Coogan blöffje lazább, mint elődje, a karakterek és helyszínek széles és leleményes skáláját vonultatja fel.
Ebben a Bond-stílusú akciófilmben Rod Taylor egy jóképű playboyt alakít, akit egy régi barátja kémügybe kever. Neki kell megakadályoznia egy politikai gyilkosságot.