Odpadky jsou pro současnou civilizaci stále větším problémem. Nejprve zaplavily pevninu a pak se s chutí pustily i do světových oceánů. V nich se s oblibou shlukují do obrovských plovoucích skládek, které hravě přerůstají rozměry největších evropských států. Miliardy lahví, bot a textilií se vaří v nestravitelné polévce, která ohrožuje potravinový řetězec v moři a v konečném důsledku může nepříjemně zasáhnout i život každého z nás. A zatímco si vědci po celém světě lámou hlavu, jak se této obrovské špíny zbavit, tisíce živočichů umírají kvůli drastickým následkům otravy plastem.

Oceán ho vždycky naprosto fascinoval. Natočí proto dokument o tom, jak lidé ničí život v mořích, a odhalí přitom korupci nevídaných rozměrů.

David Attenborough a vědec Johan Rockström zkoumají rozvrat biodiverzity na planetě Zemi a hledají způsob, jak odvrátit krizi.

Dokumentární film, který přibližuje úskalí života menšin v Novém Skotsku a jejich nekončící souboj s místními úřady o průmyslový odpad a jeho zdraví škodlivý dopad.

S bezprecedentním přístupem k jadernému průmyslu ve Francii, Rusku a Spojených státech zkoumá Nuclear Now možnost, jak může světové společenství překonat problémy spojené se změnou klimatu a energetickou chudobou a dosáhnout lepší budoucnosti díky jaderné energii. Pod našima nohama se v atomech uranu v zemské kůře skrývá neuvěřitelně koncentrovaná energie. Věda tuto energii uvolnila v polovině 20. století, nejprve pro výrobu bomb a poté pro pohon ponorek. Spojené státy stály v čele úsilí o výrobu elektřiny z tohoto nového zdroje. V polovině 20. století, kdy společnosti začaly přecházet na jadernou energii a opouštět fosilní paliva, však začala dlouhodobá PR kampaň, jejímž cílem bylo zastrašit veřejnost a kterou částečně financovaly zájmy uhelných a ropných společností.