Biznes to wojna. I to taka, w której nie bierze się jeńców. Aby zgromadzić wielki majątek, trzeba być bezwzględnym i gotowym na wszystko. Takim właśnie człowiekiem był Daniel Plainview (Daniel Day-Lewis). Na przełomie XIX i XX wieku udało mu się odkryć złoża ropy naftowej w Nowym Meksyku. Umiejętnie inwestując kapitał, Plainview dorobił się całkiem pokaźnej fortuny. Sukces miał jednak swoją cenę - Daniel stał się potworem znienawidzonym przez wszystkich. Nie cofał się przed niczym, nawet jeśli w grę wchodził szantaż czy zabójstwo. W swoim dziele reżyser (Paul Thomas Anderson) pokazał brutalne narodziny wielkiego, amerykańskiego kapitału.

Chiny, lata dwudzieste XX wieku. Po śmierci ojca, dziewiętnastoletnia Song Lian zmuszona jest poślubić Chen Zuoqiana – głowę wpływowej rodziny. Pięćdziesięcioletni Chen ma już trzy żony, każda z nich mieszka w oddzielnym domu na terenie wielkiego zamku. Żony zaciekle ze sobą konkurują, ponieważ zainteresowanie ich męża daje władzę, status i przywileje. Każdej nocy Chen decyduje, którą żonę odwiedzi, a wtedy przed jej domem zapalana jest czerwona latarnia. Żony gotowe są na wszystko, by latarnia zapłonęła przed ich drzwiami. Jednak czasem sprawy mogą wymknąć się spod kontroli...

Kucharz (Richard Bohringer) jest szefem kuchni w ekskluzywnej restauracji. Złodziej (Michael Gambon) jest właścicielem owej restauracji. Żona złodzieja (Helen Mirren) szuka ukojenia w ramionach kochanka (Alan Howard). Złodziej dowiaduje się o romansie ukochanej i publicznie oświadcza, że zabije swojego rywala, a potem go zje...

Cady Heron (Lindsay Lohan) wychowywała się w Afryce, gdzie jej rodzice pracowali jako zoologowie. Jako 15-letnia dziewczyna przenosi się wraz z rodzicami do Stanów Zjednoczonych, do małej mieściny niedaleko Chicago. Tam rozpoczyna naukę w szkole North Shore High School i zakochuje się w byłym chłopaku najpopularniejszej dziewczyny w szkole, Reginy George (Rachel McAdams). Cady, której wydawało się, że wie wszystko o prawach dżungli, wkrótce przekona się, że jej rówieśniczki mogą być równie niebezpieczne i podstępne co afrykańskie drapieżniki, a słowa "przetrwa najsilniejszy" nabiorą całkowicie nowego znaczenia.

Tom Cruise gra bogatego "kobieciarza", który niespodziewanie zakochuje się w dziewczynie (Penelope Cruz) swojego przyjaciela (Jason Lee). Niestety, w wyniku wypadku samochodowego spowodowanego przez byłą narzeczoną (Cameron Diaz) jego twarz jest całkowicie zmasakrowana. Po operacji plastycznej staje się nowym człowiekiem. Jednakże zbieg tajemniczych okoliczności uświadamia mu, że z jakiś powodów nie ma już kontroli nad własnym życiem.

Młody, dwudziestokilkuletni Victor Geddes (Campbell Scott) choruje na białaczkę. Ma już dość chemioterapii, która zatruwa mu organizm. Chce uciec, ale sam nie da rady. Wysyła ogłoszenie do gazety w poszukiwaniu atrakcyjnej pielęgniarki. Pojawia się Hilary O'Neil (Julia Roberts), bardzo atrakcyjna, choć nie jest pielęgniarką. Zawiązuje się między nimi więź, która powoli przeradza się w wielką miłość.

Akcja filmu rozgrywa się wśród Pakistańczyków mieszkających w Londynie. Jednym z nich jest Omar, bezrobotny chłopak mieszkający ze swoim zniedołężniałym ojcem alkoholikiem. Wuj Omara zatrudnia go w myjni samochodowej, a kiedy okazuje się, że chłopak ma talent do rachunków, pozwala mu kierować podupadającą pralnią. Omar najmuje do pomocy przyjaciela z dzieciństwa, Johnny'ego, należącego do grupy faszystów, znęcającej się nad londyńskimi Pakistańczykami. Udoskonalona pralnia zaczyna przynosić zyski, a Johnny i Omar zbliżają się do siebie.

Lata dwudzieste nigdy nie błyszczały lepiej niż w tej wystawnej i romantycznej ekranizacji klasycznej powieści F. Scotta Fitzgeralda. Robert Redford zagrał tu Jaya Gatsby'ego, kochającego się w pięknej i zepsutej Daisy Buchanan (Mia Farrow), która porzuciła go dla bogatszego. Ale teraz Gatsby jest bajecznie bogaty i gotów zaryzykować wszystko, by odzyskać Daisy. "Wielki Gatsby" - laureat dwóch Oscarów - powstał według stylowego scenariusza Francisa Forda Coppoli z udziałem gwiazdorskiej obsady. To także barwne przywołanie czasów gorącego jazzu i zimnego szampana, gdy kobiety były tak egzotyczne i wymagające, jak kwiaty z oranżerii, zaś życie stawało się zbyt szybko zbyt wygodne.