Vůně kolínské, květinová košile, obtažené kalhoty dole rozšířené a boty s vysokými podpatky, diskohudba Bee Gees, taneční parket jen pro sebe a svou dívku - taková je představa Tonyho o správně prožité sobotní noci po šesti dnech dřiny v obchodě s barvami. Život ale nejsou jen světla sobotních diskoték Tony pod vlivem své partnerky Stephanie i svého bratra přestává pouze snít a hledá nové perspektivy tam, kde doopravdy jsou. John Travolta v roli bravurního tanečníka spolu s hudbou skupiny Bee Gees rozpoutal v sedmdesátých letech obrovskou vlnu zájmu o disko a stali se na dlouhou dobu idoly miliónů lidí na celém světě.

Nadějná a talentovaná Honey Danielsová pracuje v tanečním středisku Overdrive jako barmanka. Ale vždy, když jí skončí směna, změní se v taneční hiphopovou hvězdu první velikosti. Při jednom vystoupení zaujme režiséra videoklipů a ten jí záhy nabídne angažmá. Její hvězda má rychlý vzestup, klipy se pouští v televizi. Honey začíná zkoušet s partou nadaných mladých černochů, ale vše se začne odvíjet zcela opačným směrem.

Tonymu Manerovi se sice podaří „skok“ z Brooklynu do Manhattanu, ale vytoužený úspěch na Broadwayi se nedostaví. Způsob jeho tance je příliš neobvyklý. Vypomáhá proto v baru. V jeho úsilí o uplatnění je mu velkou oporou jeho přítelkyně Jackie. Atraktivní tanečnice Laura mu opatří vytoužené místo v připravované show. Vztah k Lauře nemá dlouhé trvání. Dochází i k rozchodu s Jackií. Tony se usilovně připravuje na vystoupení na Broadwayi, kde má zaskočit za hlavního představitele. Jackie mu zase nezištně pomáhá, ale Laura se stává jeho úhlavní nepřítelkyní a právě před premiérou mezi nimi dojde k prudké výměně názorů...

Dokumentární tragédie o právu na spravedlnost je osmiletou detektivní výpravou režiséra Roberta Kirchhoffa do temných hlubin dodnes neuzavřeného a medializovaného případu únosu, znásilnění a vraždy mladé medičky. Ľudmila Cervanová, dcera plukovníka Cervana, byla zavražděna před 37 lety. Do případu, jehož vyšetřování se táhne už téměř 40 let, se vložil i někdejší prezident Gustav Husák, proběhly desítky výslechů a zadržení, ale i manipulací, vydírání, utajování informací a falešných přiznání. Po pěti letech vyšetřování odsoudily socialistické soudy skupinu sedmi mladých mužů dohromady na 108 let. Bez důvěryhodných důkazů a svědectví si v nejtěžších věznicích Československa každý z nich odseděl dlouhé roky, dokud revoluce v roce 1989 nepřinesla šanci na nový proces.