Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Przyjaźń chłopaków wzbudza jednak negatywne reakcje ich kolegów. Mimo ciągłych drwin, których doświadcza, Ned ma optymistyczne podejście do życia. Próbuje przetrwać w szkole, której nie znosi, gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie. Kiedy wydaje się, że nie dojdą do porozumienia, nauczyciel angielskiego, pan Sherry (Andrew Scott) daje im zadanie, które zmusza ich do współpracy.

Akcja rozgrywa się w połowie lat 60. w Londynie. Nastoletni Jimmy (Phil Daniels) wstępuje do młodzieżowego gangu "Modsów". Grupa wymaga bezwzględnej lojalności. W pewien weekend paczka postanawia wyjechać do Brighton, gdzie królem Modsów jest niejaki Ace (Sting). Na głównej promenadzie chłopcy wszczynają walkę z gangiem Rockersów.

Bobby jest niepewnym siebie nastolatkiem z nadwagą, który spędza wakacje z rodziną nad jeziorem Rumson. Na miejscu podejmuje wykańczającą go pracę u niezwykle wymagającego doktora Kahna. Małżeństwo jego rodziców przechodzi kryzys, jego siostra Michelle zmusza go do pomocy w ukrywaniu schadzek z ukochanym, najlepsza przyjaciółka bez słowa wyjeżdża na miesiąc, a miejscowy chłopak zaczyna go prześladować. To wszystko sprawia, że Bobby musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań i zaczyna rozumieć, co tak naprawdę stanowi miarę człowieka.

Troy, Gabriella i ich szkolni koledzy są już w trzeciej klasie liceum. Przed nimi trudne życiowe decyzje, z których najważniejsza to wybór kierunku studiów.

Marius, klasowy prymus, ma współpracować w ramach szkolnego zadania z dziewczyną, uznawaną za outsiderkę. Jak się szybko okazuje, wspólna nauka staje się trudnym, ale i ciekawym doświadczeniem...

Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów" to historia czterech dziewczyn, które przyjaźnią się od niepamiętnych czasów. Jednak tego lata przeżywają przyjacielski kryzys. Podczas zakupów jedna z nich kupuje parę dżinsów z taniego sklepu ze spodniami, które pasują na każdą figurę. Przyjaciółki postanawiają ich używać jako sposobu na trzymanie się razem. Każda z nich nosi te magiczne spodnie przez tydzień by zobaczyć, co się zdarzy szczęśliwego przez ten czas i przekazuje je dalej.

Film opowiada historię dorastania Mowgliego, ludzkiego dziecka wychowanego przez watahę wilków w indyjskiej dżungli. W miarę jak chłopiec poznaje często twarde prawa obowiązujące w dżungli, w czym pomagają mu niedźwiedź Baloo i pantera o imieniu Bagheera, zostaje on zaakceptowany przez zamieszkujące ją zwierzęta jako jeden z nich. Akceptują go wszystkie zwierzęta z wyjątkiem jednego - przerażającego tygrysa Shere Khana. Jednak kiedy Mowgli staje twarzą w twarz ze swoimi ludzkimi pobratymcami, okazuje się, że w dżungli mogą czaić się o wiele większe niebezpieczeństwa.

Choć w swoim pełnometrażowym debiucie Maggie Betts przygląda się zmianom, które wstrząsnęły Kościołem katolickim po II soborze watykańskim, jej film nie stanowi lekcji historii. W Nowicjacie opowiada w gruncie rzeczy o zakochanych kobietach. Zakochanych w… Jezusie - tak jak nieśmiała nowicjuszka Cathleen (Margaret Qualley), którą wyjątkowo silna - jak to zwykle u nastolatek - miłość do Boga skłania do wstąpienia do klasztoru. Pomimo oporów nierozumiejącej jej religijnej fascynacji matki i rewolucji obyczajowej zachodzącej społeczeństwie Cathleen postanawia wkroczyć w świat zupełnie ignorujący upływ czasu. Pod okiem surowej matki przełożonej (Melissa Leo), za nic mającej plany papieża Jana XXIII, który dąży do unowocześnienia skostniałej instytucji, uczy się życia w związku z kimś, kto nigdy nie odpowiada na prośby. Opowieść o uczuciu, które wiele wymaga, ale często nie ofiaruje nic w zamian.

Evan to bohater musicalu broadwayowskiego oraz powieści Stevena Levensona. To historia nastolatka, który cierpi na fobię społeczna. Terapią mają być listy pisane do samego siebie. Jeden z listów trafia w ręce kolegi z klasy Connora, który popełnia wkrótce samobójstwo. Evan zostaje uznany przez pomyłkę za przyjaciela Connora. Niespodziewanie zyskuje sympatię kolegów oraz rodziców zmarłego chłopaka.

Dwóch błyskotliwych, aczkolwiek pozbawionych zasad moralnych studentów che udowodnić, że istnieje morderstwo doskonałe. Ich plan jest perfekcyjnie dopracowany i nie zawodzi w żadnym punkcie, dopóki sprawą nie zajmie się detektyw Cassie Mayweather. Choć jej przełożeni, a także nowy partner Sam Kennedy są przekonani, że chłopcy są niewinni, Cassie czuje, że sprawa ma drugie dno...

Jedyną ambicją Shauna Brumdera było prowadzenie nieskomplikowanego życia luzaka (utalentowanego i bystrego co prawda), który całymi dniami ślizga się na desce po falach oceanu. Nadszedł jednak dzień, w którym do rąk wpadła mu książka uznanego pisarza Martina Skinnera. Nagłe zetknięcie z literaturą lotów wyższych, niż najwyższa fala i głębsza od najgłębszych głębin oceanu, skłoniło go do opuszczenia sennych okolic rodzinnego Orange County i wstąpienia na słynny uniwersytet Stanford, by studiować u boku idola. Kiedy jednak w wyniku urzędowej pomyłki, drzwi uczelni zatrzaskują mu się przed nosem, Shaunowi przychodzą z pomocą: nie tylko przyjaciółka Ashley, beznadziejnie nieprzystosowani do rzeczywistości rodzice, czy mało inteligentny brat Lance, ale też... cała seria komicznych zbiegów okoliczności. Wszystko po to, aby ziściło się marzenie szczęśliwej ucieczki od koszmarnie nudnej rzeczywistości rodzinnego miasta.