"Rozstanie" to okrzyknięte przez światową krytykę arcydziełem współczesnego kina i nagrodzone na festiwalu w Berlinie Złotym Niedźwiedziem za najlepszy film, a także nagrodami aktorskimi. "Rozstanie", w reżyserii twórcy głośnego "Co wiesz o Elly", to opowieść o dwóch rodzinach, których losy w dramatyczny sposób splatają się ze sobą na skutek przypadkowego zbiegu okoliczności. Film w doskonały sposób łączy elementy thrillera i dramatu psychologicznego, trzymając w napięciu do nieoczekiwanego finału.
Mężczyzna jeździ samochodem po obrzeżach Teheranu, usiłując znaleźć kogoś, kto za odpowiednią opłatą pomoże mu w samobójstwie.
Przejmująca, a jednocześnie prosta historia niewidomego ośmioletniego chłopca z Teheranu. Symboliczny, poetycki, po mistrzowsku zbudowany film, z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami i znakomitą kreacją młodego aktora. Majidi maluje kamerą zachwycający obraz prostego wiejskiego życia, pełnego radości, codziennej pracy i przywiązania do tradycji.
Niezwykle ciepła opowieść o zmaganiach człowieka z przeciwnościami losu, a także o zdradliwych pokusach współczesnego, "nowoczesnego" świata. Karim, ojciec rodziny mieszka w niewielkiej wiosce i utrzymuje się jako pracownik na farmie strusi. Pewnego dnia, przez jego nieuwagę ucieka jeden z ptaków i Karim traci pracę. Na dodatek jego córka podczas zabawy z rodzeństwem niszczy swój aparat słuchowy, bez którego nie może przystąpić do szkolnych egzaminów. Podróż głównego bohatera do miasta po nowy aparat okazuje się początkiem regularnych wizyt w metropolii, gdzie podejmuję pracę jako motocyklowy taksówkarz...Majid Majidi opowiadza pełną humanizmu historię o ludzkich słabościach ale również o ogromnym znaczeniu prostych zasad moralnych, z których człowiek czerpie swoją siłę.
Dla potrzeb "10" Kiarostami zamontował na desce rozdzielczej samochodu cyfrową kamerę. W dziesięciu oddzielnych sekwencjach, zróżnicowanych pod względem długości, kręconych bez cięć, nagrywa po prostu to, co widzi i słyszy kamera; w niektórych scenach jest ona skierowana na zamożną kobietę w średnim wieku prowadzącą samochód, w innych - na pasażera.
"Tehran Taboo" poświęcony jest tematom zakazanym w Iranie. Seks, taniec, alkohol czy narkotyki - wszystko to nie podoba się policji obyczajowej Republiki Islamskiej, a jednocześnie są tam powszechne, jak wszędzie.
Dwunastoletnia afgańska dziewczynka i jej matka tracą pracę w szpitalu, który zostaje zamknięty po przejęciu władzy przez Talibów. Dodatkowo wprowadza się zakaz opuszczania domów przez kobiety bez „prawnej opieki”, czyli towarzystwa dorosłego mężczyzny lub chłopca. Główne bohaterki zostają w ten sposób praktycznie skazane na areszt domowy, ponieważ nikt inny oprócz podstarzałej babci z nimi nie mieszka. Nie mogąc liczyć na pomoc z niczyjej strony, kobieta przebiera swoją córeczkę za chłopca, nadaje jej imię Osama i wyrusza wraz z nią na poszukiwanie zatrudnienia.
Julia Roberts wystąpiła na czele wspaniałej obsady, wśród której znalazły się: Kirsten Dunst, Julia Stiles, Maggie Gyllenhaal i Marcia Gay Harden. "Uśmiech Mony Lizy" to zabawny, pogodny i inspirujący film o nauczycielce historii sztuki, która potrafi wiele powiedzieć o życiu, ale sama musi się sporo dowiedzieć o miłości.
Historia grupy młodych Irańczyków, którzy ryzykują życie, by realizować swoje artystyczne pasje. Mimo wprowadzonego przez władze zakazu tańca Afshin Ghaffarian (Reece Ritchie) wraz z przyjaciółmi decyduje się stworzyć zespół i, omijając internetowe blokady, uczyć się z dostępnych na YouTube tanecznych występów Piny Bausch, Gene’a Kelly’ego, Rudolfa Nurejewa i Michaela Jacksona. Ich sceną jest pustynia, gdzie, z dala od czujnych oczu obyczajowej policji, mogą rozkoszować się wolnością.