Film opowiada historię Bobbiego Griffitha (Ryan Kelley), młodego homoseksualisty, który aby zyskać akceptację głęboko wierzącej matki Mary Griffith (Sigourney Weaver), staje się aktywnym członkiem religijnej wspólnoty prezbiteriańskiej. Kościół prezbiteriański jednakże nie akceptuje homoseksualizmu i chłopak, w wyniku nietolerancji, popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary Griffith podstawą głębokiej wewnętrznej przemiany. Film powstał na podstawie prawdziwej historii, opisanej w powieści Leroya Aaronsa z 1995 r. pod tym samym tytułem. [filmaster.pl]

Karrer, samotny mężczyzna w średnim wieku, wygląda przez okno na kopalniane wagoniki, znikające jeden za drugim we mgle. Industrialny, ponury pejzaż rozpościerający się wokół kopalni jest prawie nierzeczywisty, wydaje się być wytworem wyobraźni. Jedynym przyjacielem Karrera jest Willarski, drobny oszust, prowadzący bar "Titanic". Jego jedyną pasją jest zaś beznadziejna miłość do zamężnej piosenkarki z baru. Chcąc pozbyć się jej męża i zostać z nią sam na sam - choćby na chwilę - Karrer namawia małżonka, aby ten podjął się dla Willarskiego transportu nielegalnych towarów.

Rzecz dzieje się w pociągu, w którym spotykają się ludzie niespodziewanie dotknięci śmiercią kogoś bliskiego: świeżo owdowiały samotny mężczyzna i para, która właśnie straciła dziecko. Jednak zamiast spokojnej, pełnej powagi żałoby, dominującym nastrojem w wagonie jest irytacja - a to za sprawą agresywnego, niegrzecznego i bez dwóch zdań niezdrowego na umyśle młodzieńca, który nieustannie dogaduje wszystkim obecnym.

Niedawno zmarły mężczyzna powraca jako duch w białym prześcieradle do domu, by przynieść pocieszenie swej złamanej rozpaczą żonie. Szybko orientuje się, że jest niewidzialny, odłączony od realnej czasoprzestrzeni. Może tylko patrzeć, jak życie, które znał i kobieta, którą kocha powoli oddalają się od niego. Coraz bardziej niezauważalny, skazany na zapomnienie, przebywa niezwykłą podróż w historii, konfrontując się z bezmiarem egzystencji.

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni, potrafiącej przekroczyć pokoleniowe bariery i zarazem studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma, autorka nagrodzonego w Cannes "Portretu kobiety w ogniu", w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby (bohaterów poznajemy w momencie odejścia nestorki rodziny), jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji i celebruje ciekawość świata, którą zaraża nas młodziutka Nelly.

W trzecią rocznicę zbiorowego samobójstwa wyznawców jednej z sekt religijnych spotykają się rodziny, które utraciły wówczas swoich bliskich. Wyruszają w kierunku odosobnionego jeziora, nad którym tragiczne wydarzenie miało miejsce. Napotkany po drodze tajemniczy mężczyzna okaże się bezpośrednim świadkiem makabrycznego obrzędu, a cała podróż przybierze niespodziewany obrót... Ten składający się głównie z improwizowanych scen dramat pojawił się w głównym konkursie festiwalu Cannes 2001.

Jake prowadzi sklep z organiczną herbatą i razem z żoną Kyrą i ich córką Miką wiodą szczęśliwe, spokojne życie. Na co dzień towarzyszy im android Yang, który niczym starszy brat opiekuje się dziewczynką. Gdy przyjaciel córki nieoczekiwanie ulega awarii, Jake szuka sposobu, by przywrócić go do życia. Próbując naprawić Yanga, odkrywa coś, co zaskakuje całą rodzinę – przez te wszystkie lata android prowadził własne, sekretne życie, którego najcenniejsze momenty zapisywał na tajnym dysku wspomnień. Poznając najbardziej wyjątkowe chwile z życia Yanga, Jake dowiaduje się kim tak naprawdę był, o czym marzył i co czuł, żyjąc z nimi pod jednym dachem.

Romantyczny dramat o wdowcu (Eckhart), którego książka o radzeniu sobie w trudnych sytuacjach życiowych, zmienia go w najlepszego guru od samopomocy. Podczas biznesowego wyjazdu do Seatle, zakochuje się w kobiecie (Aniston), która uczęszcza na jedne z jego seminariów, by dowiedzieć się, że nie do końca pogodził się ze śmiercią swojej żony.