Jejich pozoruhodné smysly a vlastnosti nás nikdy nepřestanou překvapovat. Nepřístupné, rezervované, sobecké, nevycvičitelné, lenivé, chlupaté koule? Je to opravdu tak? Zkuste se na ně podívat znovu – jinak. Rovnováha baletky, ostré smysly, které dokážou identifikovat šustění myši na deset metrů, a jedinečné sociální chování. To všechno dělá z koček zaslouženě nejoblíbenější domácí mazlíčky na světě. A navíc se zdá, že se dál vyvíjejí. Hledají nové, překvapivé způsoby, jak proniknout do našeho světa a dokazují jedinečnou osobnost a vlohy. Tím zpochybňují svou pověst chladných a nepřístupných tvorů. Podrobně zmapujeme život zástupce kočkovitých šelem od narození až do dospělosti.

Francouzský dokumentarista Nicolas Vanier putuje po těch nejmrazivějších krajinách jako jsou Sibiř, Laponsko, Aljaška a samozřejmě Kanada, kde podnikl skutečnou bílou Odyseu - 8 600 km přes Aljašku. Na této cestě se setkal s mužem, který ho inspiroval k natočení filmu Poslední traper. Padesátiletý Norman Winther žije se svou indiánskou ženou Nebraskou uprostřed kanadské divočiny. Zdá se, že je poslední, nebo jeden z posledních skutečných traperů. Má své psí spřežení, kterým loví i jezdí pro zásoby. Svůj dům si postavil vlastníma rukama a doufá, že se nebude muset přesunovut dál na sever, aby unikl hlučné civilizaci. Žije v rovnováze jak s přírodou tak sám se sebou. Má svou vlastní filozofii, své zásady. Ve filmu, který je na pomezí dokumentu a hraného filmu, představuje sám se, stejně jako jeho žena i přátelé, s nimiž se setkává jen zřídka. Traper není jen obyčejný lovec, je to (jak praví naučný slovník) potulný lovec lovící kožešinovou zvěř. Takový je Norman Winther.

Film natočený technikou IMAX, nominovaný v roce 1998 na Oscara, nám umožní pokochat se krásou nedotčené divoké krajiny na Aljašce. Uvidíte obrazově i zvukově neskutečně věrné záběry lámání ledových ker, bezhlavé honby vlků za svojí kořistí, orla bělohlavého i dalších obyvatel této člověkem nedotčené přírody. Záběry medvědů při rybolovu z bezprostřední blízkosti, losů, lachtanů i verlyb jakož i putování lososů Vám umožní poznat předsunutou bojovou pozici doby ledové - Aljašku.

Naše existence je závislá na hmyzu. Jsou skvělými recyklanty a zázračnými opylovači podílejícími se na novém vývoji, na kterém je závislá celá příroda kvůli jídlu, kyslíku a úkrytu. Bez hmyzu, bychom my savci nemohli existovat. Naštěstí pro nás, mají opravdu pozoruhodné strategie jak přežít a prospívat. V tomto průkopnickém 3D filmu, se ocitneme tváří v tvář úžasnému světu, kde dešťové kapky padají jako ruční granáty, lístek váží více než auto a stébla trávy se tyčí do oblak. Hmyz je pestrobarevný a rozmanitý. Škála jejich vzhledu je obrovská, od nádherných až po bizarní. Království hmyzu vás zve na cestu k odhalení skutečně skrytého světa. Brouci, hmyz a jiná strašidelná havěť? Koho děsí pitoreskní vzhled zástupců hmyzí říše? Máte odvahu nahlédnout do mikrokosmu džungle na Borneu a poznat blíže svět tamních motýlů a kudlanek? Nechte se překvapit tajemstvím jejich životních rituálů, ohromujících ve své nepatrné velikosti.

Navštivte s námi kontinent, který si jen těžko můžeme představit. Film o Antarktidě v nás vyvolá pocit, jakobym jste tam byli přítomni - pozoruhodný filmový zážitek, ve kterém s upřímnými slovy dobyvatele Antarktidy Roberta Scotta znovu prožijeteme obrovské utrpení, údiv i osamocení prvních lidí na tomto nádherném konci světa. Připojme se k vědeckému bádání po stopách ukrytých v ledu starém staletí… Leťte vrtulníkem nad vrcholy ledovců…

Objevte svět medvědů a prožívejte fascinující setkání s těmito nádhernými zvířaty. Jejich minulost je spojená s mytologií, budoucnost je zahalená nejistotou. Film obsahuje úžasné záběry těchto nebojácných všežravců v jejich krásném přirozeném prostředí. Přibližte se k ledním medvědům v arktické tundře, černým medvědům v Montaně a grizzlyům na Aljašce a sledujte jejich úsilí vychovat medvíďata a přežít tak ve světě, který je stále víc ovládán člověkem. Poznejte, s jakými těžkostmi se každý z těchto druhů musí vypořádat - a proč jejich ochrana prospívá přírodě a lidem kdekoli na světě.

Jelení život je plný nebezpečí a zvratů, porážek a vítězství... Jeleni jsou vládci evropských lesů a symbolizující vznešenost a sílu. Jsou překvapivě zranitelnými, vysoce společenskými a obdivuhodně přizpůsobivými tvory. Nejsilnější jelení samci bojují o právo spářit se s nejzdravějšími samicemi. Když už zažene samec svého soka na ústup, nemá ještě vyhráno. Objevuje se další vyzyvatel. Mladý samec sice nemá takovou velikost a sílu, jeho výhodou je však mladistvá energie. Během dlouhé říje si dominantní jelen nemůže dovolit chvilku odpočinku. Je vyčerpaný. Své laně však hodlá bránit za každou cenu. Takovou provokaci si od mladého výrostka nemůže nechat líbit.

Úhoř je pro Polynésany symbolem života a jeho přítomnost je ukazatelem dobrého zdraví řek... Francouzská Polynésie je známá spíše svými plážemi než vodními toky. V mnoha z nich ale žije typický místní druh: posvátný modrooký úhoř. Sladkovodní bioložka a fotografka Anne-Cécile Monnierová nás vezme s sebou pod vodu a seznámí nás s bohatstvím zdejších řek. Vypravíme se za úhoři žijícími v řece Papenoo na Tahiti a na ostrově Huahine. Tady v Polynésii jsou totiž úhoři posvátní. Podle legendy v místě, kde byla zakopána hlava tohoto kouzelného tvora, vyrostla první kokosová palma – rostlina, která dodnes poskytuje obyvatelům ostrovů obživu. Úhoř je tedy pro Polynésany symbolem života. Také Anne-Cécile vnímá úhoře jako symbol života, protože jeho přítomnost je ukazatelem dobrého zdraví řek. Je hydrobioložka. Zkoumá vodní toky a druhy, které v nich žijí, snaží se pochopit, jak tyto ekosystémy fungují, a chránit je. Kromě toho je také profesionální fotografka a věnuje se sladkovodnímu potápění.