Braiens pamazām sāk ienīst romiešu iekarotājus. Viņam iepatīkas dumpīgā ebrejiete Judīte, tāpēc viņš pievienojas “Jūdejas Tautas frontei” jeb JTF. Tā liek Braienam uzrakstīt dumpīgu saukli uz Romas prefekta Pilāta pils mūra, taču viņu pieķer kāds romiešu leģionārs. Neiedziļinājies saukļa saturā, bet sašutis par Braiena šausmīgo gramatiku, viņš liek Braienam pareizi uzrakstīt saukli simts reizes. Pamazām Braiens iekuļas arvien lielākās nepatikšanās, līdz galu galā viņam tiek piespriesta piesišana pie krusta. Filma vairākās aptaujās ir ieguvusi atzinību kā viena no smieklīgākajām komēdijām, lai gan daudzās valstīs tā ilgu laiku bijusi arī aizliegta, piemēram, Itālijā pat vairākas desmitgades reliģisku iemeslu dēļ.

Neatkarīgā kino zvaigznes - Ārons Ekharts, Marija Bello un Viljams H. Meisijs - asprātīgā stāstā par lielas tabakaskompānijas uzņēmīgo PR-aģentu, kura pamatdarbs ir oponēt aktīvai prettabakas nostājai sabiedrībā un cīnīties pretpolitiķiem, kas cenšas ierobežot cigarešu tirdzniecību. Viņš sekmīgi sprediķo televīzijā par smēķēšanas nekaitīgumu, īsteno PR-kampaņas presē un tiražē smēķētāju tēlus kino. Aģenta karjera virzās pa kāpnēm uz augšu, līdz kādā brīdī mūsu varonim nākas aizdomāties par to, kāds viņš izskatās savas ģimenes un mazā dēla acīs...

Armando Januči filma ir parodija par laikiem, kad Padomju Savienībā pēc Staļina nāves 1953. gadā sākās cīņa par varu. Groteskie personāži varas ešelonos katrs uzsāka savu slepenu spēli. Pēc likuma varu pārņēma Staļina vietnieks Maļenkovs, bet arī Berija un Hruščovs sāka vērpt intrigas, lai iesēstos viņa krēslā. Beigu beigās uzvarētājs šajā spēlē izrādījās Staļina bēru rīkotājs Ņikita Hruščovs, kuram izdevās pārspēt viltībā Beriju un viņu likvidēt.