Šis filmas sukurtas remiantis realia mergaitės iš Lietuvos Danguolės Rasalaitės istorija. Telšiuose gimusi, Kaune augusi, iš Žiežmarių slapčia į Švediją su svetimu pasu išvykusi šešiolikmetė Danguolė Rasalaitė nė neįsivaizdavo, kad jos likimas galėtų kam nors rūpėti. Dėl palaido gyvenimo būdo nuo mergaitės nusisuko giminės, nuleido rankas mokytojai, išdavė draugai ir draugės. Realus Danguolės gyvenimas nutrūko 2000-ųjų sausį, jai nukritus nuo viaduko Malmėje. Virtualusis paauglės gyvenimas tęsiasi - 2002-ųjų rugpjūčio mėnesį Švedijos kino teatruose pasirodė apie Danguolės likimą pasakojantis žymaus Švedijos režisieriaus Luko Mudisono filmas "Lilja 4-ever".

Tai jaunos moters kerštas žmonėms, kurie pagrobė ir kankino ją vaikystėje. Jai padeda jos draugė Ana. Visai tai bauginančioje kelionėje į gyvenantį ištvirkimo pragarą...

Po motinos mirties 14-metę Manuelą išsiunčia į Potsdame įsikūrusią internatinę merginų mokyklą. Čia vyrauja griežta tvarka ir tikslios taisyklės, o Manuela sunkiai pritampa draudimų pilnoje aplinkoje ir užsidaro savyje. Vienintelė, kuri supranta Manuelą, yra jos mokytoja Eliza. Kartą, švęsdama sėkmingą mokyklos spektaklio premjerą, Manuelą prisipažįsta meilę Elizai. Už tai Manuela atsidurs karceryje, o mokytoja bus priversta išvykti. Uždraustas nacistinėje Vokietijoje, filmas „Merginos su uniformomis“ užima ypatingą vietą kino istorijoje kaip vienas pirmųjų̨ kino pasakojimų apie moterų̨ meilę. Jame papasakota istorija įkvėpė ne vieną filmo scenarijų, tarp kurių vėlyvesnė siužeto adaptacija su Romy Schneider.

1840-aisiais žinoma, bet nepakankamai įvertinta fosilijų medžiotoja Marija Aning atšiaurioje pietinėje pakrantėje ieško dažnai pasitaikančių fosilijų, kurias parduoda turistams. Taip ji išlaiko save ir motiną. Sulaukusi turtingo svečio pasiūlymo prižiūrėti jo žmoną Šarlotę, Marija negali atsisakyti. Iš pradžių ji konfliktuoja su viešnia, tačiau nepaisant socialinių sluoksnių ir asmenybių skirtumų, tarp moterų užsimezga stiprus ryšys.