Niezwykła historia małego chłopca, który zamknięty jest w świecie marzeń, fantazji i cudów. Mimo, że widzi wszystko w kolorowych barwach, nikt nie podziela jego wizji. Dorośli nie rozumieją jego fascynacji zwykłymi, przyziemnymi zjawiskami. Rodzice są rozczarowani jego wynikami w szkole, gdyż Ishaan nie potrafi sprostać stawianym mu zadaniom. Nie umie czytać ani liczyć. Nikt nie potrafi mu pomóc. Jest odrzucany i pogardzany. W końcu chłopiec nie wytrzymuje presji, zaczyna się buntować, przestaje chodzić do szkoły. Zostaje więc wysłany do szkoły z internatem. To jeszcze bardziej deprymuje Ishaana – jeszcze bardziej zamyka się w sobie, a świat powoli zaczyna tracić kolory. Jednak znajduje przyjazną duszę – nauczyciela rysunku, który rozumie chłopca i pragnie mu pomóc..
Francuska prowincja, pierwsze lata po II wojnie światowej. Clément Mathieu jest skromnym nauczycielem muzyki, który boryka się z brakiem pracy. W końcu przyjmuje posadę nauczyciela w szkole dla trudnej młodzieży. W placówce panuje żelazna dyscyplina. Relacje między uczniami a pedagogami są bardzo napięte. Mimo trudnych początków Mathieu stopniowo zdobywa szacunek podopiecznych. Dzięki niekonwencjonalnym metodom nauczania udaje mu się także wzbudzić w nich miłość do muzyki.
"Zabiłem moją matkę" to historia oparta na biografii autora. Opowiada o paradoksie dojrzewania. Młody człowiek marzy o dorosłości i autonomii. Podważa świat wartości rodziców i buntuje się przeciw ich władzy, a jednocześnie nadal pragnie ich bezwarunkowej miłości oraz tęskni za dawną bliskością. Z tych paradoksów rodzi się frustracja, która prowadzi do nieustannych kłótni, zawodów, niespełnionych oczekiwań i wzajemnych niesnasek. zgłoś poprawkę [opis dystrybutora kino]
Christiane (Maj-Doris Rimpi) niechętnie przyjeżdża do rodzinnej Laponii na pogrzeb siostry Njenny. Wizyta przypomina jej czasy młodości, kiedy jeszcze jako Elle Marja (Lene Cecilia Sparrok) rozpoczynała naukę w szwedzkiej szkole. Z czasem zaczęła rozumieć izolację swojego narodu przez władze i postanowiła uciec przed brakiem perspektyw, gdyby zdecydowała się pozostać w Laponii.
Niemcy, rok 1942. Imperium Adolfa Hitlera rośnie w siłę, stając się polityczną i militarną potęgą. 17-letni wywodzący się z robotniczej rodziny Friedrich jest utalentowanym i dobrze rokującym bokserem. Zostaje wyselekcjonowany przez władze jako kandydat do elitarnej szkoły dla dzieci prominentów o nazwie Napola. Absolwenci tej szkoły mają w przyszłości rządzić III Rzeszą. Uszczęśliwiony wyróżnieniem Friedrich wbrew woli rodziców zapisuje się do Napoli. Trafia do świata, w którym panuje zimna nazistowska dyscyplina i bezlitosna rywalizacja. Chłopak próbuje zmierzyć się z nowymi doświadczeniami i trudnymi wyzwaniami. Nieoczekiwana przyjaźń z wrażliwym Albrechtem i udział w barbarzyńskiej masakrze bezbronnych jeńców zmuszą go do przewartościowania poglądów i podjęcia dramatycznych decyzji. Scenariusz filmu oparto na bestsellerowym pamiętniku dawnego wychowanka szkoły Hitlerjugend.
Prześladowany w szkole outsider i najlepszy zawodnik rugby są zmuszeni zamieszkać razem w jednym pokoju w internacie. Chociaż są całkiem różni, zaczynają coraz lepiej się rozumieć. Przyjaźń chłopaków wzbudza jednak negatywne reakcje ich kolegów. Mimo ciągłych drwin, których doświadcza, Ned ma optymistyczne podejście do życia. Próbuje przetrwać w szkole, której nie znosi, gdzie wszyscy poza nim mają obsesję na punkcie rugby. Czara goryczy przelewa się, gdy do jego pokoju w internacie przydzielony zostaje nowy w szkole Conor – chłopak, który jest ucieleśnieniem wszystkiego, co do tej pory zatruwało Nedowi życie. Kiedy wydaje się, że nie dojdą do porozumienia, nauczyciel angielskiego, pan Sherry (Andrew Scott) daje im zadanie, które zmusza ich do współpracy.
Dwunastoletni Francie jest synem alkoholika i schizofreniczki, a ich rodzina rozpada się. Chłopiec nie wie, jak sobie z tym wszystkim poradzić, więc szuka pocieszenia w komiksach oraz telewizji.
Biedny, jąkający się miłośnik dzieł Jean-Paula Sartre'a, w żadnej szkole nie zyska uznania rówieśników. Takim wiecznym "outsaiderem" jest również Danny - uczeń małomiasteczkowego, australijskiego college'u. Izolowany i wyśmiewany przez kolegów, poznaje dziewczynę - Thandiwe Adjewa, która z powodu koloru swej skóry znajduje się w podobnej sytuacji. Odnajdują w sobie bratnie dusze. Wywiązuje się subtelne, z czase, gorące uczucie dwojga młodych ludzi.
Szesnastoletnia Poppy Moore (Emma Roberts, Nancy Drew i tajemnice Hollywood) to obrzydliwie bogata, egoistyczna pannica mieszkająca w Los Angeles. Po jednej z wyjątkowo hucznych imprez jej ojciec postanawia wysłać ją do szkoły z internatem w Wielkiej Brytanii, aby utemperować jej trudny charakter i nauczyć dobrych manier. Poppy oczywiście robi wszystko, aby zostać wyrzuconą, ale nareszcie trafia kosa na kamień: jej angielskie koleżanki i nauczyciele z nowej szkoły nie zamierzają tolerować jej wybryków. Poppy zdaje sobie sprawę, że jej zachowanie do niczego dobrego nie prowadzi, więc postanawia, z pomocą przyjaciół, opracować plan ucieczki. Do momentu w którym zda sobie sprawę, że być może warto zostać…
Justin McLeod, człowiek z tajemniczą przeszłością, pędzi żywot odludka. Nikt go nie odwiedza, on także z nikim nie utrzymuje kontaktów. Budzi zainteresowanie miejscowej dzieciarni, która, trochę z nudów, trochę z ciekawości, kręci się wokół jego domu. Dwunastoletni Chuck powinien przygotowywać się do egzaminu, ale woli czytać komiksy i urządzać z przyjaciółmi wycieczki łodzią. Podczas jednego z wypadów na łono natury docierają w pobliże domu Justina McLeoda.
Bohaterką filmu jest Kit, zbuntowana nastolatka, która zostaje wysłana do tajemniczej szkoły z internatem Blackwood, prowadzonej przez ekscentryczną dyrektorkę Madame Duret. Zagłębiając się w kręte i ciemne korytarze budynku Kit i jej koleżanka odkrywają sekret, który od dawna skrywany jest w murach starej posiadłości.