Dokument je životním příběhem Jacquese Mayola, velikána volného potápění v 60. a 70. letech, jehož život se stal inspirací kultovního filmu režiséra Luca Bessona Magická hlubina. Pozve nás do Mayolova světa barvitým líčením jeho dobrodružných cest po Japonsku, Evropě, Severní Americe a Indii a zároveň nám umožní pocítit transformační prožitek z volného potápění. Jacques Mayol se narodil v Šanghaji v roce 1927 a potápět se učil od japonských sběraček ústřic na ostrově Karatsu, kam s rodinou jezdil na prázdniny. Po vypuknutí druhé světové války se s rodinou musel vrátit zpět do Francie, a přišel tak o svobodu, kterou si jako malý chlapec v Asii užíval. Po válce ztracenou svobodu opět nalezl, když začal pracovat s delfíny v mořském akváriu v Miami. Ve stejné době se v něm probudil zájem o potápění do větších hloubek a po delší dobu. V roce 1976 se stal prvním mužem, který se na jeden nádech potopil do hloubky 100 metrů pod hladinou moře.
Když byl tento film poprvé promítán, vyvolal řadu protichůdných názorů. Smyslem tohoto filmu není popisovat dějiny Třetí říše. Pojednává o vztahu Adolfa Hitlera k německému národu, o okolnostech, které Hitlera formovaly a umožnily mu vzestup - i o jeho přívržencích. Kolik lidí jej vlastně podporovalo? K činům, které neměly obdoby, bral Hitler odvahu z pocitu shody s vlastním národem. Proč zakrývat, že většina Němců dávala Hitlerovi za pravdu a že se s ním ztotožňovala? Film chce ukázat, jakými prostředky se toto soužití realizovalo a kolik zaslepenosti v něm bylo obsaženo. Cena, kterou si to vyžádalo, je všeobecně známa.
Poprvé, čtyřicet let po své smrti, vypráví nejslavnější operní pěvkyně všech dob Maria Callas svůj příběh – a to vlastními slovy. Výjimečný dokument o řecko-americké operní ikoně je důmyslně složen z dosud neznámých archivních záběrů, nezveřejněných fotografií a nahrávek, osobní korespondence i vzácných zákulisních scén.
Krásná a talentovaná žena pevných zásad... Příběh legendární Sophie Lorenové se v mnohém podobá příběhům dalších filmových krásek: i na začátku toho jejího stojí ambiciózní matka a v mládí velká láska. Jenže Sophia, s hlavou vztyčenou, nejenže nepropadla alkoholu nebo žalu ze ztraceného mládí, ale i ve svých šestaosmdesáti letech stále aktivně působí ve filmu. Ne nadarmo se její prozatím poslední snímek jmenuje Život před sebou. Ve věku, kdy se slavné filmové divy úzkostlivě skrývají před objektivy kamer i fotoaparátů, se Lorenová nebojí snad vůbec ničeho. Dokumentární film připomíná její nuzný původ, cestu ke slávě, vyvzdorovaný vztah s ženatým producentem Carlem Pontim a vrcholné filmy její hvězdné kariéry jako Horalka, Včera, dnes a zítra či Manželství po italsku.
Jane Birkinová a Charlotte Gainsbourgová: matka a dcera, dvě herečky a režisérky, jeden svět, unikátní dialog... Celovečerní dokument Jane očima Charlotte formou dialogu natočila Janina dcera. Být potomkem někoho jako byla renesančně všestranná Jane je nesnadný úděl sám o sobě, ale Charlotte to měla ještě o něco těžší než ostatní potomci slavných matek: jejím otcem byl neméně slavný francouzský skladatel, zpěvák, herec a režisér Serge Gainsbourg. Charlotte se narodila jako plod obrovské lásky, kterou poznal celý svět skrze tehdy skandální, vášnivý hit "Je t’aime moi non plus". Charlotte nejenže se neohroženě vydala v matčiných stopách, ale vybudovala si svébytnou, unikátní kariéru i herecký rukopis. Je vyhledávanou hvězdou, ověnčenou mnoha hereckými cenami. Byla však nominována na Cézara i za tento svůj režijní debut. Jde o křehký, intimní dialog matky a dcery, plný bolavých i láskyplných vzpomínek, ale i nadčasových úvah.
Za ztvárnění Francine Hughesové v televizním filmu Hořící postel, jenž byl natočen podle skutečných událostí, získala Farrah Fawcett nominaci na Emmy a Zlatý globus. Snímek je rozčleněn do série vzpomínek v průběhu soudního procesu, kdy je Francine souzena za vraždu manžela, konkrétně za to, že jej ve spánku polila benzínem a zapálila. Manžel Mickey (Paul Le Mat) ji dlouhá léta fyzicky i psychicky týral, a když zoufale hledala pomoc, všichni se od ní odvraceli. Poté, co ji naposledy znásilnil, byla to pro Francine poslední kapka, která ji vyburcovala k hrozivé odplatě… V jedné z vedlejších rolí se v tomto filmu, jenž je neúprosně děsivým a syrovým vyobrazením domácího násilí, objevuje také zkušený televizní herec Richard Masur. Farrah Fawcett vsadila na pověst získanou v tomto dramatu a natočila několik dalších vážných snímků, například thriller Extrémy a drama Poor Little Rich Girl: The Barbara Hutton Story.
Snímek vykresluje intimní portrét herečky Selmy Blair, která se snaží přizpůsobit životu s roztroušenou sklerózou.
Tajemství nádherné ženy a skvělé herečky... Když v roce 2006 navštívila Prahu, aby na festivalu Febiofest převzala cenu za celoživotní dílo, nikdo by jí nehádal tehdejší blížící se sedmdesátku. Dnes je Claudii Cardinalové už přes osmdesát a stále vypadá skvěle. Svědčí to mimo jiné i o velké vnitřní síle této krásné herečky, která si v soukromém i pracovním životě mnohé vytrpěla. V šedesátých letech minulého století jí ležel u nohou celý svět. Milovali ji diváci, herečtí partneři i režiséři. Kdo z nich však Claudii skutečně znal? Osud mladé Tunisanky by vydal na román. V Tunisu žila v tradiční rodině, v níž se předpokládalo, že dívka se má prostě provdat, být dobrou manželkou a matkou, ať by byla sebekrásnější. Když ji italští producenti náhodně spatřili v soutěži krásy a okamžitě ji chtěli angažovat, zprvu je odmítala. Pak ale zasáhl osud. Mladičká dívka otěhotněla, potrat nepřipadal v úvahu stejně jako pozice svobodné matky.
Byl jedním z nejznámějších nacistických válečných zločinců, neslavně proslulý svými vražednými pokusy na dvojčatech. Ale na konci druhé světové války prostě zmizel...