"Бохемска Рапсодия" е празненство на Queen, тяхната музика и забележителен вокал Фреди Меркюри, който пребори стереотипите и разруши установените норми, за да стане един от най-обичаните изпълнители на планетата. Филмът проследява метеоритния възход на бандата от легендарните им песни и революционна музика през ръба на разрухата след като бурния личен живот на Меркюри излиза извън контрол, до триумфалното им завръщане в навечерието на Live Aid, където Меркюри, изправен пред животозастрашаващо заболяване води бандата в едно от най-невероятните изпълнения в историята на рок музиката, затвърждавайки наследството на групата, която продължава да вдъхновява мечтатели и любители на музиката до ден днешен.
Фестивалът през 1969 г. се провежда на площ от 600 акра във фермата на Макс Ясгур. Трябвало е да се проведе в градчето Уудсток, но местните жители се възпротивяват и Макс Ясгур предоставя фермата си като резервен вариант. Въпреки че организаторите са продали около 50 000 билета на Уудсток пристигат над 450 000 души. Присъстващите делят храната и водата си, в духа на хипи-времето. Въпреки огромната тълпа няма случаи на насилие. Фестивалът "Уудсток" представлява кулминация на протеста на младото поколение срещу догмите и предразсъдъците на обществото и на хипи движението през 60-те години. На фестивала участват "Блъд, сует енд тиърс", Джо Кокър, "Грейтфул Дед", Джими Хендрикс, Джанис Джоплин, "Джеферсън Еърплейн", Сантана...
Италианският отговор на "Фантазия" на Дисни е пародия на оригинала. Режисьорът е вкарал гротесков оркестър от бабички, невротизиран аниматор и гневен режисьор. Натурните кадри са пълни с хумор и са решени в традицията на немите комедии. Всичко това е в остър контраст с педантичните и скучни интермедии на Дисни. Но онова, което прави този филм шедьовър е анимацията. Всяка музикална пиеса е анимирана в различен стил, демонстриращ най-доброто от италианската школа.
Разказан от Лорин Хил, Относно насилието е едновременно архивен документален филм, отразяващ най-дръзките моменти от борбата за освобождение в Третия свят, но и изследване на механизмите на деколонизация посредством текст от книгата на Франц Фанон "The Wretch of the Earth". Основополагащата творба на Фанон, написана преди повече от 50 години, все още е основен инструмент за разбиране и разясняване на неоколониализма, който съществува и днес, както и на насилието и реакциите, които то поражда.
В ранните 1960-те рокендрол групата “Еди енд дъ крузърс” издава един хитов албум. Когато жънат най-големите си успехи, вокалистът им Еди мистериозно загива в автомобилна катастрофа. Години по-късно репортер пише история за разпадналата се група, което подтиква бивш член на бандата да търси изгубените записи на неиздадения им втори албум.