Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.
Alvy Singer występuje w telewizji jako komik. Jego życie prywatne wcale nie jest tak zabawne, jak jego praca. Porzuciła go właśnie ukochana Annie. W retrospekcjach Alvy rozważa przyczyny rozstania, wspomina swoje dwa nieudane małżeństwa i trudne dzieciństwo.
Paryż Pani Harris opowiada historię żyjącej w latach 50-tych XX wieku mieszkającej w Londynie wdowy, która marzy o luksusowej kreacji od Diora. Owdowiała sprzątaczka zakoch_je się w sukience od Diora i postanawia, że musi taką mieć. Aby spełnić marzenie, musi bardzo oszczędzać. Gdy zbierze odpowiednią sumę, wyruszy do Paryża.
Szef francuskiego kontrwywiadu, Toulouse, zastawia pułapkę na swego zastępcę, ambitnego Milana, który chce zająć jego miejsce. Podsuwa mu fałszywą informację o tajnym agencie, który ma przybyć na lotnisko Orly. Jego zaufany pracownik udaje się tam oznaczonego dnia i z tłumu pasażerów wybiera blondyna w jednym czarnym i jednym brązowym bucie. Jest nim François Perrin, roztargniony skrzypek orkiestry symfonicznej. Agenci Milana zaczynają go śledzić. Zakładają podsłuch w jego mieszkaniu i starają się wydobyć od niego kompromitujące informacje.
Pan Hulot wybiera się na wakacje do cichego, nadmorskiego kurortu. Wraz z jego przybyciem kończy się spokój hotelowych gości - bo chociaż bohater nie ma złych intencji - każdy jego ruch wywołuje katastrofę... To drugi film długometrażowy Jacquesa Tatiego. Błyskotliwy, iskrzący się od wywrotowych pomysłów i zaskakujących wypadków obraz zdobył nagrodę krytyki na Festiwalu w Cannes w 1953 roku, a także paletę nagród na festiwalach w Nowym Jorku, na Kubie czy w Edynburgu.
Rok 1963. Pani Flax (Cher) po kolejnym nieudanym związku, przeprowadza się do innego miasta. Jej córki Charlotte (Winona Ryder) i Kate (Christina Ricci) są już do tego przyzwyczajone, ponieważ ich matka postępuje tak zawsze, gdy kończy swoje związki z mężczyznami. Jednak tym razem poznaje Lou (Bob Hoskins), któremu bardzo zależy na tym, aby się ustatkowała i stworzyła z nim szczęśliwą rodzinę, dla jej córek. W tym samym czasie głęboko wierząca Charlotte, która chciała iść do klasztoru, przeżywa swoją pierwszą miłość...
Disnejowska wersja przygód bohaterów powieści Milne'a. Wymyśliła je i spisała Jun Falkenstein. Główny bohater - Tygrys - zaczyna się czuć samotny w Stumilowym Lesie, mimo że ma tu wielu wiernych przyjaciół. Tygrys jest przekonany, że gdzieś w okolicy muszą żyć podobne do niego pasiaste stworzenia i szczerze tęskni za ich towarzystwem.
Doświadczony tenisista u schyłku kariery poznaje młodą zawodniczkę, która motywuje go do wygrania turnieju Wimbledonu.
Pszczoła Barry po ukończeniu szkoły nie może się zdecydować na rodzaj pracy, którą będzie wykonywał. Pewnego dnia zaprzyjaźnia się z kwiaciarką Vanessą i poznaje dzięki niej świat ludzi, gdzie miód jest zabierany pszczołom.
Larry Abbot, który jest spikerem radiowego programu o strasznych opowieściach, chce się ożenić. Przed ślubem zabiera swoją narzeczoną do zamku, gdzie dorastał wśród swoich ekscentrycznych krewnych. Jego wuj decyduje, że Larry winien zostać wyleczony z wady wymowy oraz przesadnych wybuchów strachu, za pomocą wstrząsowej terapii w zamku pełnym duchów.