Leonardo jest niewidomym nastolatkiem, który chciałby uniezależnić się od swojej nadopiekuńczej mamy. Planuje wyjechać na semestr do zagranicznej szkoły, co nie do końca podoba się jego przyjaciółce Giovanie. Kiedy w klasie pojawia się nowy uczeń Gabriel, Leonardo doświadcza uczucia, które każe mu przemyśleć jeszcze raz plany związane z wyjazdem. (opis dystrybutora)

Ekranizacja powieści Stephena Kinga. Paul Sheldon (James Caan) jest autorem cyklu powieści o Misery Chastein. Po kilku wydanych książkach postanawia zakończyć serię i uśmiercić główną bohaterkę. Wracając do Nowego Jorku z gotowym maszynopisem, natrafia na śnieżycę i jego samochód spada z drogi. Ratuje go Annie Wilkes (Kathy Bates), była pielęgniarka. Kobieta jest wielką fanką Paula i w zamian za troskliwą opiekę prosi go o możliwość przeczytania jego najnowszej książki. Niestety, po zakończeniu lektury Annie wpada we wściekłość. Nie zgadza się na to, aby Misery umarła i postanawia zmusić Paula do napisania nowej wersji książki. [opis dystrybutora dvd]

Epicka opowieść o dwóch pokoleniach rodziny Benedict, z historią Teksasu w tle, który ze stanu ranczerów zamienia się w stan nafciarzy. Jordan Benedict przyjeżdża do państwa Lynnton kupić konia. Tam poznaje piękną i temperamentną Leslie, w której zakochuje się. Wkrótce poślubia ją i zabiera żonę do Teksasu, na swoje ranczo "Reata". Jej początkowo trudno odnaleźć się w nowym środowisku, nie podziela zdania Teksańczyków co do miejsca kobiety w rodzinie, nie rozumie też powodów ich niechęci do Meksykanów; ma także problemy z porozumieniem się z siostrą męża - silną i władczą Luz. W Leslie podkochuje się pracownik jej męża Jett Rink. Gdy dziedziczy kawałek ziemi z rancza Benedictów, nie chce jej odsprzedać Jordanowi, tylko zakłada własne ranczo i nazywa je "Małą Reatą". Wkrótce okazuje się, że na jego ziemi jest ropa.

Erika Kohout (Isabelle Huppert) to czterdziestoletnia nauczycielka gry na fortepianie w konserwatorium w Wiedniu. Jest bardzo poważana ze względu na swój niezwykły talent i silną dyscyplinę, ale poznano ją również jako ostrą i wymagającą nauczycielkę. Choć jest kobietą w średnim wieku, wciąż mieszka razem z matką (Annie Girardot), z którą jest silnie związana i po której odziedziczyła surową naturę. Nie ma męża, ani kochanka, ale swoje potrzeby emocjonalno-seksualne umie zaspokajać i to w niestandardowy sposób. Regularnie bywa w kinach porno i peepshowach, gdzie uwalnia się spod wpływu matki. Jej seksualizm jest mieszanką chorobliwego voyeuryzmu (podglądactwa) i praktyk masturbacyjnych o podłożu masochistycznym. Erotyczny świat Eryki i jej codzienne życie nauczycielki biegną różnymi drogami. Jednak pewnego dnia, jeden z jej studentów - Walter (Benoît Magimel) postanawia ją uwieść...

Bliżej nieokreślona przyszłość. Totalitarny rząd próbuje za wszelką cenę kontrolować społeczeństwo, tępiąc wszelkie przejawy wolności słowa. Narzędziem opresji jest straż pożarna, której podstawowym zadaniem jest palenie książek. Guy Montag, należący do straży mężczyzna, buntuje się przeciwko obowiązującemu prawu. Ciekawy tego, co kryją palone książki, zakochuje się w pięknej, młodej kobiecie, która należy do walczącego z reżimem podziemia.

Homer Wells spędził dwadzieścia lat życia w domu dziecka pod opieką doktora Wilbura Larcha. Pewnego dnia odwiedzili ich piękna Candy i jej narzeczony. Homer zakochuje się w dziewczynie i nie zważając na to, że jest zaręczona, postanawia wyjechać razem z nią i Wallym. Zamieszkuje na farmie matki Wally'ego i pomaga przy zbiorze owoców. Tymczasem Wally, który jest pilotem, wyrusza na wojnę.

Henry Roth jest weterynarzem, mieszkającym na Hawajach, który spędza miło czas w towarzystwie odpoczywających na wyspie kobiet. Kiedy poznaje Lucy po raz pierwszy w życiu naprawdę się zakochuje i porzuca życie playboya. Jest tylko jedna przeszkoda stojąca na drodze do pełnego szczęścia. Lucy cierpi na częste utraty pamięci i nie pamięta poprzednich dni. Henry'emu pozostaje tylko jedno - postanawia spotykać się z Lucy codziennie, mając nadzieję, że pewnego dnia dziewczyna przypomni go sobie i odwzajemni jego uczucie.

Halifax, rok 1863. Adela, najmłodsza córka francuskiego pisarza Wiktora Hugo, pragnie odzyskać uczucie porucznika Pinsona. Przyjeżdża za nim do Nowej Szkocji, dokąd został przeniesiony jego pułk. Pod przybranym nazwiskiem, jako panna Lewry, zatrzymuje się w pensjonacie. Jej wybranek nie jest nią zainteresowany. Adela próbuje walczyć o miłość Pinsona, ale jej stan psychiczny ulega gwałtownemu pogorszeniu, prowadząc ją do obłędu. Kobieta jest gotowa na wszystko, by nie pozwolić kochankowi odejść.

Na pogrzeb starej pani Vieuzac (Paulette Dubost), do małej, francuskiej miejscowości zjeżdża się jej bardzo barwna rodzina. Ponieważ jest 1968 rok i paryscy studenci rozpętują rewolucję, zmarła nie może zostać pochowana z powodu strajku grabarzy. Sytuacja ta staje się pretekstem do wielu rodzinnych dyskusji, zabaw w ogrodzie i kłótni o spadek.

Xavier zamierza poświęcić się karierze urzędnika. Po pełnym wrażeń roku na stypendium w Barcelonie zmienia zdanie. Postanawia podążać za marzeniami - zostaje pisarzem. Tak kończy się pierwsza część filmu. Pięć lat po niezwykłych studiach w Barcelonie Xavier ma przed sobą nowe wyzwania. Bank, który udzielił mu kredytu, zaczyna stwarzać problemy. Xavierowi, oprócz pieniędzy, brakuje też szczęścia w miłości. Zawody i dziewczyny nasz bohater zmienia jak rękawiczki... Robi wszystko, by odnaleźć życiowe spełnienie. Bez skutku. Sprawy komplikują się na dobre, kiedy Xavier traci pracę, musi opiekować się dzieckiem byłej dziewczyny oraz swoim dziadkiem. W końcu rewiduje nieco swoje marzenia. Bardziej pragmatyczny, zostaje dziennikarzem. Podróże, nie tylko do miast Europy stają się jego codziennością. Los rzuca Xaviera do Londynu a następnie do Sankt Petersburga. Sprawy przybierają niespodziewany obrót.

Film opowiada historię Rena McCormacka, nastolatka, który wraz z matką z wielkomiejskiego Chicago przeprowadza się do małej teksańskiej miejscowości Bomont. Jak się okazuje, jej społeczność jest niemal całkowicie wyizolowana od tego, co dzieje się w szerokim świecie. Nocne życie mieszkańców ogranicza się do wizyt w lokalnym McDonaldsie, a niemal absolutną władzę dzierży tam pastor Shaw, który po stracie ukochanego syna doprowadza do wprowadzenia w miasteczku zakazu tańca. Ren próbuje przełamać opór mieszkańców, buntuje się przeciwko zakazom i władzy pastora. Chce przekonać wszystkich, że życie bez odrobiny szaleństwa jest pozbawione sensu.

Grupa studentów, próbując znaleźć miłość, wpada w sieć nieporozumień.

Willie Stark zostaje wybrany na gubernatora. Świat wielkiej polityki pochłania go do tego stopnia, że dawne ideały przestają się liczyć.

Czarnym charakterem tej komedii jest Dupree (Owen Wilson). Stracił pracę i nie ma gdzie mieszkać. Wprowadza się więc do swojego najlepszego przyjaciela Carla (Matt Dillon) i jego świeżo upieczonej żony Molly (Kate Hudson). Rozsiada się na kanapie i... już zostaje. Szukaniem pracy i nowego lokum nie zawraca sobie specjalnie głowy. Jest uroczy, dowcipny, bardzo sympatyczny, ale w zbyt dużej dawce działa na nerwy. Carl, deweloper nieruchomości, sporo czasu i energii poświęca pracy. Coraz rzadziej ma ochotę dotrzymywać towarzystwa kumplowi. Zwłaszcza, że chciałby też wolne chwile spędzać z żoną. Molly natomiast, bardzo zaprzyjaźnia się z Dupree. Może nawet za bardzo.