Az Errol Flyn által alakított hajóskapitány egy halálos ítélet elől menekül. A film bővelkedik akcióban, kardforgatásban és természetesen romantikában.

A közeljövőben, a polgárháború által feldúlt Egyesült Államokban, háborús újságírók egy csoportja próbál túlélni miközben beszámol az igazságról.

Queimada kis karib tengeri sziget az 1800-as években. A természet földi paradicsommá tette, az ember pokollá. A portugál gyarmaton az óriási bevételt hozó cukorültetvényeken nyomorúságban tengődő rabszolgák fellázadnak kizsákmányolóik ellen. Az angolok nem késlekednek a beavatkozással: William Walker angol zsoldoskatonát (Marlon Brando) azzal a céllal küldik a szigetre, hogy tovább szítva a felkelést, az angolok kezére játssza a cukorkereskedelmet.

1865-ben Abraham Lincoln, az Amerikai Egyesült Államok 16. elnöke merénylet áldozata lett. Halála lesújtotta a népet, a törvény keze pedig megtorlást követelt. Hét férfit és egy nőt tartoztattak le, azzal vádolva őket, hogy segédkeztek az elnök meggyilkolásában. Az özvegyasszonyt, Mary Surratt-ot (Robin Wright) azért fogták perbe, mert az ő tulajdonában volt a fogadó, ahol az állítólagos merénylők kiagyalták gonosz tervüket. A nő védelmét egy fiatal, tapasztalatlan ügyvédre, Frederick Aikenre (James McAvoy) bízzák. A férfi hisz védence ártatlanságában, a nő azonban nem hajlandó megnyílni előtte. Aiken végül Mary lányához, Anna-hoz (Evan Rachel Wood) fordul segítségért, aki talán ráveheti anyját, hogy könnyítse meg a védelem munkáját. © filmtrailer.hu

A film története a rendező gyerekkorán alapszik, aki Queensben cseperedett fel a 80-as években. A Kew-Forest iskolában töltötte ideje nagy részét, ahová Donald Trump is járt fiatal korában.

Az Egyesült Államok elnöke (Eric Roberts) épp egy iskola megnyitóján mond beszédet, mikor valaki rálő. Az ezt követő felfordulás során az elnök egyébként elválaszthatatlan kutyája, Teddy elszakad gazdájától, és végül teljesen egyedül marad. A magányosan csavargó eb végül egy árvaházban köt ki, ahol összebarátkozik Danny-vel, a magányos kisfiúval. Mikor Danny rájön, hogy Teddy valójában az elnök kutyája, úgy dönt, hogy megszökik otthonából, és visszaszolgáltatja az állatot annak jogos tulajdonosához, mert?ez a helyes döntés?.

A Stanley Weiser (Tőzsdecápák) által jegyzett történet hipotézise szerint Bush személyiségére és egész életére egy „apakomplexus” nyomta rá a bélyegét. Az ifjú George egy olyan patinás családba született bele, ahol a férfiutódoktól elvárás, hogy választott hivatásukban a lehető legmagasabb szintre jussanak el. Bush ezzel a teherrel nagyon sokáig nem tudott megbirkózni, úgy érezte, mindenki az apját látja benne, miközben esélye sincs rá, hogy az ő sikereit megismételje. Fiatalsága így az alkohol és nők bűvkörében telt el, egyik – apja által szerzett – munkától vándorolt a másikig, és egészen 40 éves koráig képtelen volt eldönteni, mihez kezdjen az életével – legalábbis Stone és Weiser interpretációja szerint.

Washington, 1963. Javában tart a kubai rakétaválság, ám ez a legkevésbé sem érdekli a tizenhárom éves Adamot. A kiskamasz a saját problémáival van elfoglalva. Egyik nap azután minden megváltozik. Az utca másik oldalán lévő házban megpillant egy gyönyörű meztelen nőt, aki felkelti kíváncsiságát. Catherine, a szőke bombázó most költözött a házba. Adamnak feltett szándéka, hogy mindent megtudjon az új szomszédjáról. Valószerűtlen barátság bontakozik ki az ártatlan fiú és a sokat megélt nő között. Ám Catherine titkos múltja megzavarja kapcsolatukat.

Onassis, a görög iparmágnás és Jacqueline Bouvier Kennedy, a meggyilkolt amerikai elnök özvegye sokak számára furcsának ható szerelmi kapcsolatát állítja reflektorfénybe ez az 1978-ban forgatott alkotás. Az élet szolgáltatta témát adó film ismét bebizonyítja, hogy a szerelem és a sors útjai kifürkészhetetlenek. A megkapó történet varázslatos tájakon játszódik, és bepillantást enged a nemzetközi arisztokrácia fényűző életébe.