Alegría, španělsky Radost, je dalším z veleúspěšných představení světoznámé kanadské zábavní společnosti Cirque du Soleil (Sluneční cirkus), jež je nejznámějším představitelem moderního či nového cirkusu. Show nemá rámcový příběh jako většina ostatních představení Cirque du Soleil. Řada fantaskních postav zde prožívá vlastní minipříběhy: průvodci po celém večeru jsou svérázný uvaděč Fleur, jenž patří k pomyslné elitě ze starého světa, a elegantní Bílá zpěvačka, která však má své černé alter-ego. Doplňují je půvabné nymfy a obtloustlý, avšak hbitý pomocník Tamir. Výraznými postavami jsou Staří nostalgičtí ptáci, kteří se tu a tam pletou ostatním umělcům do řemesla, zhlíží se v rámech bez zrcadel a chovají se, jako by jim stále patřila budoucnost. Prvořadou složkou představení jsou však samozřejmě úchvatná artistická čísla, prováděná na špičkové úrovni a doprovázená působivou hudbou...

Scénárista a režisér Edward D. Wood, Jr. (1924-1978) patří mezi nejbizarnější postavy hollywoodských dějin. Nesmírně plodný autor vytvářel výhradně snímky kategorie B, vyznačující se minimálním rozpočtem, co nejkratší dobou realizace a „senzačními“ brakovými tématy z oblasti sci-fi, hororu a později i pornografie. Snímek zastihuje Eda Wooda v 50. letech, v jeho nejplodnějším a nejšťastnějším období, kdy dával dohromady svůj bizarní tvůrčí tým a kdy točil svá nejvýznamnější díla.

Poněkud výjimečné místo ve filmové tvorbě amerického spisovatele, herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena zaujímá snímek Zelig. Hlavním hrdinou je jistý Leonard Zelig, jehož životní příběh údajně ve 30. a 40. letech dvacátého století vzrušoval celou severní Ameriku. Je to v podstatě nešťastná osobnost, jejíž hlavní touhou bylo zařadit se, patřit do lidské společnosti. Tato touha se projevuje postupně zcela jedinečným způsobem, nazvaným chameleonství. Leonard Zelig je totiž ve snaze sounáležet, schopen potlačit svoji identitu a přijmout na sebe podobu jiných lidí. Již v řadě předchozích titulů Woody Allen prokázal širokou mnohotvárnost a plasticitu své představivosti a tvůrčí fantazie, tentokrát příběh smyšlené postavy vytváří s jakýmsi důrazem na věcnost a historickou objektivitu. Tomuto záměru přitom působivě napomáhají fiktivní archivní záběry a výpovědi těch, kteří se se Zeligem někdy setkali: psychiatrů, filozofů, celebrit té doby.

Dejte pozor – dnes ochutnává sám Louis de Funès! Charles Duchemin je vydavatelem slavného průvodce gastronomií a nekorunovaným králem labužníků. Proto cestuje bez přestávky a inkognito po celé zemi, aby prozkoumal francouzskou gastronomii. Charles doufá, že v jeho šlépějích se vydá i jeho syn Gérard, který sice zdědil po svém otci smysl pro chutě, ale přednost dává práci v cirkusu, kde vystupuje inkognito jako klaun. Otec však chce za každou cenu dosáhnout svého. Situaci ještě více zkomplikuje otcova nová sekretářka, která padne Gérardovi do oka ve svých soudech je Duchemin neúprosný – jídlo je přece jedna ze slavných tradic sladké Francie, a tak má i mezi restauratéry mnoho nepřátel. Tím nejzavilejším je Tricatel – majitel mnoha restaurací, zakladatel a propagátor tovární syntetické kuchyně

To nejlepší z Východu a Západu na jednom jevišti. Strhující akrobatická show světoznámé kanadské zábavní společnosti. Představení Dralion je další z putovních show světoznámé společnosti Cirque du Soleil (Sluneční cirkus). Výraz Dralion je kombinací slov Dragon (drak) a Lion (lev) a symbolizuje setkání východní a západní kultury. Těžištěm představení jsou zde totiž především artistická čísla, typická pro tradiční čínský cirkus nebo předváděná asijskými akrobaty. Představení Dralion mělo premiéru v roce 1999, tradičně v domovském městě Slunečního cirkusu, kanadském Montrealu. Po letech úspěšného předvádění pod velkým šapitó se od roku 2010 hraje ve verzi pro kamenné arény.

Kanadská cirkusová akrobatická skupina Cirque du Soleil (Sluneční cirkus) má kromě několika celovečerních filmů, jež představují záznamy z jejich představení, na kontě také jeden snímek formátu IMAX, v na pohled okouzlujícím 3D provedení. JOURNEY OF MAN poeticky ztvárňuje "cestu člověka" od jeho zrození po stáří. Uměleckou formou za pomoci bohatých estetických vizuálních prostředků, kde hlavní slovo mají pestré metaforické prvky a akrobatická čísla členů cirkusu, jsou znázorněny různé etapy vývoje člověka, jeho rozumový a duševní rozkvět, volby osudu a cesty životem. Důraz je kladen na vykreslení emotivního vnímání a právě to udává spád celého díla i jeho podobu - barvité, snové, mysteriózní i strohé, tajemné i odhalující, rozpačité i radostné... Absence mluvených slov vyjma doprovodného komentáře vypravěče poskytuje nerušený prostor pro zvukovou a především hudební složku filmu, která dokonale doplňuje obrazovou stránku a nepostradatelně zvýrazňuje jeho výslednou tvářnost.

Hrdinkou moderní hudební verze příběhu o Popelce je středoškolačka Mary, která žije s macechou a dvěma nevlastními sestrami, jimž musí posluhovat, v San Fernando Valley. Když však do města zavítá slavný Joey Parker a hledá zde novou tanečnici pro svůj klip, Mary, jež tanec miluje, udělá všechno pro to, aby zvítězila v soutěži a získala Parkerovo srdce. Na maškarním plese ho při tanci okouzlí, ale zmizí dřív, než mu stačí říct své jméno. Mladík se ji snaží najít, ale Maryiny sestry spolu s Joeyho expřítelkyní vymyslí plán, jak ty dva rozdělit. Málem se jim to podaří, ale pohádkový příběh přece musí mít šťastný konec…

Díky jedné fotografii označí média neznámou dívku Clarissu za snoubenku slavného herce Chase Hutnera. I když se oba pořádně neznají, brzo zjistí, že může být výhodné předstírat takový vztah. Ale co když se zamilují doopravdy...?

Marie Fitzgerald O'Malleyová podědila revolucionářské geny svého irského otce a francouzskou krásu a noblesu své matky. Již v útlém dětství se naučila vyrábět a pokládat bomby a především nenávidět Angličany. Po atentátu, při kterém zahynul její otec, nalezne úkryt a útočiště ve voze potulného cirkusu. Francouzská zpěvačka Marie ji oblékne do ženských šatů a postaví vedle sebe na scénu. Více než francouzské kuplety obou zpěvaček přitahují muže všech společenských a věkových kategorií svádivé kostýmy a vnady, o kterých se jim v životě ani nezdálo. V zemi z…

Vyzbrojen trapnými dotazy a nulovou sebereflexí se Zach Galifianakis ve svojí show s minimálním rozpočtem vydá najít slavné lidi, se kterými by mohl natočit rozhovor.

Představte si, že máte šanci setkat se se svým idolem filmového plátna a on Vás začne zbožňovat! Přesně to se totiž stane Rosalee Futchové, dívce z malého města posedlé hvězdnou slávou, která vyhraje RANDE s hollywoodským krasavcem Tedem Hamiltonem. Jenže zatímco pro Rosalee je to splnění největšího snu, jejímu nejlepšímu příteli Petovi to vnese do života nevídaný zmatek. Pete ji totiž také hluboce, beznadějně - a tajně - miluje.

Animovaná komedie vypráví o čtveřici kamarádů a jejich cestě za štěstím. Roy Arnie, Odd, Gaz a Flea pracují pro ruský cirkus, jehož největší atrakcí je slon Jimmy, udržovaný ve stavu euforie koktejlem z drog. Roy Arnie však sní o tom, že jednoho dne bude mít vlastní cirkus a ostatním tvrdí, že klíčem k jeho uskutečnění je právě Jimmy. V den premiéry však slon uteče a začíná zběsilá jízda v jeho stopách. Najednou chce každý z Jimmyho něco mít. Chtějí ho chytit ochránci zvířat, dvojice Marius a Bettina mají vlastní záměry stejně jako parta skotských lovců, pro něž skolit slona rovná se zaplatit dluhy. Jimmyho jedinou šancí je laskavý los, s nímž se cestou spřátelí. Norsko-britský film natočil režisér Christopher Nielsen.