Dělník u montážního pásu Lulù Massa (Gian Maria Volonté) je individualista pracující frenetickým tempem – pouze však do okamžiku, kdy mu úraz zcela změní pohled na smysl dosavadní existence. S obvyklou razancí a cynismem Petri zkoumá schopnost dělníků nahlédnout monotónnost pracovního procesu a vlastního bytí. Velká cena ex aequo v Cannes 1972. (49th KVIFF)
Holappa pracuje jako stavební dělník, žije na ubytovně a smutek zahání nadměrnou konzumací alkoholu. Ansa vykonává špatně placenou práci v supermarketu a večer se vrací do prázdného bytu, v němž se z rádia linou zprávy o krvavé ruské invazi na Ukrajině. Trajektorie jejich životů se jednou večer protnou v omšelém karaoke baru…
Dva vyznavači rychlé jízdy – řidič a mechanik – v chevroletu z roku 1955 a muž středních let v zánovním žlutém Pontiaku GTO se náhodou potkají na silnici směřující odnikud nikam. Jejich závod napříč americkým Jihozápadem podle toho vypadá: je totiž lhostejným setkáváním a míjením v krajině, jež je za předním sklem nekonečně vzdálená. Zamlklá, podmračená stopařka by byla dobrou cenou pro vítěze, kdyby mohl existovat a kdyby ona nebyla zajatkyní vlastní svobody.
Britský dokumentarista Nick Broomfield navazuje na svůj dokumentární film z roku 1992 o sériové vražedkyni Aileen Wuornosové, dálniční prostitutce, která byla v letech 1989-1990 odsouzena za vraždu šesti mužů na Floridě. Broomfield v rozhovorech se stále více psychicky labilní Wuornosovou zachycuje pokřivenou mysl vražedkyně, kterou stát Florida považuje za duševně zdravou - a tudíž způsobilou k popravě. V průběhu filmu Broomfield zařazuje záběry ze svého svědectví u Wuornosova soudu.