Rozlučkový koncert amerického zpěváka, jehož tvorba výrazně přesáhla hranice country hudby... Více než šedesát let Kenny Rogers rozdával svou hudbou radost fanouškům po celém světě. Jeho hudební pouť zahrnovala více než 30 studiových alb, 24 hitů na prvním místě hitparád, tři ceny Grammy i uvedení do Síně slávy country hudby v roce 2013. Sám Kenny Rogers se v roce 2017 rozhodl uzavřít svou úspěšnou kariéru a jeho přátelé pro něj uspořádali hvězdný rozlučkový koncert v Nashvillu. Umělci, mezi kterými nechyběli třeba Lionel Richie, Reba McEntire nebo Chris Stapleton, připravili Rogersovi překvapení v podobě jeho největších hitů. Vyvrcholení koncertu pak obstarala country legenda Dolly Parton, která si s Rogersem na závěr zazpívala i jeden z nejoblíbenějších duetů populární hudby.

V roce 1955 vkráčel drsný, vyzáblý kytarista, který si říkal J. R. Cash, do tehdy ještě neznámých Sun Studios v Memphisu. Tento okamžik měl později nesmazatelný vliv na vývoj americké kultury. Za pomoci úderných akordů a hlasu, který byl hluboký a temný jako noc, přiváděl Cash s obrovskou intenzitou na svět písně o zármutku a bolesti, které byly odvážné, plné skutečného života a lišily se od všeho, co mělo publikum do té doby možnost slyšet. Ten den odstartovala úvodní etapa dlouhé kariéry Johnnyho Cashe. Kromě toho, že přišel s průkopnickým a originálním zvukem, který se později měl stát inspirací pro rockové, countryové, punkové, folkové i rapové hvězdy, vydal se také na cestu dramatické osobní proměny. Během nejdramatičtější etapy svého života - v průběhu níž stál tváří v tvář svým démonům, bojoval o lásku, která mu pomohla odrazit se ode dna, a naučil se balancovat na tenké hranici mezi zkázou a spásou - se změnil ze sebedestruktivní popové hvězdy v kultovního „Muže v černém“.

Podrobná kronika slavného turné britské rockové skupiny Rolling Stones po Spojených státech v roce 1969, které vyvrcholilo katastrofálním a tragickým koncertem 6. prosince na Altamont Speedway Free Festival, událostí historického významu, neboť znamenala konec jedné éry: z generace míru a lásky se náhle stala generace rozčarování.

Lisa je Američanka žijící v Londýně. Na koncertě v Brixtonu se seznámí s Mattem, vášnivě se do sebe zamilují a o rok později se zase rozejdou. To je vše. Nízkorozpočtový snímek Michaela Winterbottoma se natáčel bez scénáře, jenom s malým štábem a ruční kamerou. Jednoduchá dějová linie filmu se odvíjí retrospektivně. Matt letí přes Antarktidu a vzpomíná na svůj vztah s Lisou. Sexuální scény a momenty z každodenního života střídají záznamy koncertů, na které dvojice chodí do Brixton Academy (například koncerty skupin Franz Ferdinand nebo Primal Scream) a kde také uslyšíme devět písní z názvu filmu. Explicitní sexuální scény nemají za úkol diváky šokovat. Winterbottom se snaží o citlivý popis vztahu v jeho počátcích, kdy se dva lidé intenzivně poznávají. Devět písní je především neokázalý pohled na to, co dělá čerstvě zamilovaný pár za dveřmi ložnice. Kieran O´Brien, představitel Matta, už spolupracoval s Winterbottomem na filmu Nonstop party a seriálu Bedna.

Nezaměnitelný hlas jedenáctinásobného držitele ceny Anděl, prvotřídní hudebníci a písně proplouvající hudebními žánry v koncertním zážitku z brněnského Sono Music Clubu... Koncert natočený 28. listopadu 2022 v brněnském SONO Music Clubu je završením koncertního turné Dana Bárty & Illustratosphere k jejich společnému poslednímu pátému řadovému albu Kráska a zvířený prach. Vzájemně se inspirující i autenticky tvůrčí společenství muzikantů do programu zařadilo nejen nové písně, ale i výběr některých starších atmosférických hitů za více jak jejich dvacetiletou hudební kariéru. Užijte si Bártův vytříbený hlasový projev a na tuzemskou scénu výjimečnou fúzi autorských virtuózně hraných skladeb na pomezí poprocku, jazzu, soulu či funky a s intimní poetikou v textech, stejně jako stovky fanoušků v jednom z akusticky nejdokonalejších sálů u nás.