Film ukazuje portret jednego z największych geniuszy militarnych XX wieku - generała Pattona. Cieszący się ogromną charyzmą wśród żołnierzy, wzbudzał w równym stopniu zachwyty nad swoją błyskotliwością i instynktem dowódczym, co kontrowersje swym niekonwencjonalnym zachowaniem. Nagrodzony Oscarem za swoją rolę George C. Scott odmówił przyjęcia statuetki.

Księżna Georgiana Cavendish (Keira Knightley) wiodła ekstrawaganckie, pełne politycznych i miłosnych intryg życie. Już jako szesnastolatka wyróżniała się wśród innych arystokratek urodą i wdziękiem, wzbudzając tym samym zachwyt wszystkich mężczyzn. Udało się jej zwrócić uwagę samego księcia Devonshire (Ralph Fiennes). Perspektywa małżeństwa z tak wysoko postawionym człowiekiem i możliwość awansu społecznego, sprawiły że Georgiana odrzuciła zakochanego w niej Charlesa Grey'a. Jednak wbrew jej wyobrażeniu życie u boku Księcia nie przypominało bajki, a młoda Księżna szybko poznała gorzki smak życia na dworze. To historia niezwykłej kobiety, która była uwielbiana i znana z tego, że chciała być wierna swojej namiętności, historia kobiety, która musiała zapłacić za to wysoką cenę.

Richard Milhous Nixon był najbardziej kontrowersyjną postacią amerykańskiej polityki XX wieku, senatorem, wiceprezydentem, a w końcu prezydentem przez dwie kadencje. Nixon był u władzy w chwili, gdy w amerykańskiej i światowej polityce działy się rzeczy najważniejsze. Film jest próbą opowiedzenia historii życia wielkiego polityka, który żył ze świadomością, że gdyby nie śmierć wielu bliskich mu i ważnych ludzi, jego marzenie o władzy nigdy by się nie ziściło.

Egon Schiele był jednym z najbardziej prowokujących artystów, tworzył w Wiedniu na początku XX wieku. Na jego życie i twórczość miały wpływ piękne kobiety. Pierwszą muzą artysty była jego siostra Gerti. Na słynnym obrazie "Dziewczyna i śmierć" malarz uwiecznił ukochaną Wally. Egon Schiele był sławny już za życia. Gościł na wystawach w Wiedniu, Zurychu, Pradze i Dreźnie. Jego dzieła można było oglądać w Kolonii, Monachium i Paryżu. W 1918 roku, krótko przed zakończeniem wojny, Schiele padł ofiarą epidemii grypy hiszpanki.

Rok 1968. Piętnastoletnia Beverly to bystra, pełna fantazji dziewczyna. Jest zwariowana na punkcie literatury i chłopaków. Pewnego dnia odkrywa, że jest w ciąży z Rayem, którego ani dobrze nie zna, ani nawet specjalnie nie lubi. Zgadza się jednak wyjść za niego za mąż i porzucić szkołę, gdyż tego oczekuje jej ojciec. Pomimo wielu przeszkód, dzięki silnej woli i poczuciu humoru, Beverly w końcu realizuje największe marzenie - wyjeżdża do Nowego Jorku i rozpoczyna karierę pisarską.

W 1788 roku Anglią wstrząsa wiadomość o tajemniczej chorobie króla. Jerzy III zachowuje się bardzo dziwnie, nie przestrzega dworskiej etykiety, biega w bieliźnie, składa niedwuznaczne propozycje damom dworu i miota się po zamku szemrząc coś nieustannie. Czyżby oszalał?! Nadworni lekarze nie potrafia postawić wiarygodnej diagnozy, a najstarszy syn króla Książę Walii usiłuje wykorzystać chorobę ojca do przejęcia władzy. Królestwo jest na skraju chaosu, brytyjskie kolonie w Ameryce Północnej wymykają sie spod kontroli. Czy sprowadzony na dwór doktor Willis, lekarz o nietypowych jak na tamte czasy metodach, będzie w stanie uzdrowić króla i ocalić tym samym królestwo?

Liam Neeson występuje w roli legendarnego bohatera, który broni swego honoru, a Jessica Lange jako lojalna kobieta wspierająca go i podtrzymująca jego wolę walki. Majestatyczne wyżyny Szkocji przygotowują się na przyjęcie groźnej zimy. By zapewnić byt i przetrwanie swemu klanowi Rob Roy MacGregor (Liam Neeson) zmuszony jest pożyczyć pieniądze od niezbyt szlachetnego i szczodrego markiza Montrose'a (John Hurt). Tymczasem poplecznik Montrose'a (Tim Roth) podstępnie spiskuje, aby zagarnąć bogactwo dla siebie. Rob Roy musi stawić czoła największemu wyzwaniu swego życia. [opis dystrybutora dvd]

Historia życia Alfreda Kinseya (w tej roli Liam Neeson) - jednego ze znanych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy ludzkich zachowań seksualnych. Kinsey, który był biologiem z wykształcenia, przez 10 lat prowadził badania na grupie 11 tysięcy osób. W roku 1948 oraz 1953 opublikowany został "Raport Kinseya". Podstawową tezą tego badacza było to, iż deklarowane zachowania seksualne większości ludzkiej populacji znacznie różnią się od rzeczywistych. [filmweb.pl]