Gabby Douglas igazi csodagyerek, már nyolcévesen leteszi névjegyét a versenytorna világában. Sorra nyeri a bajnoki címeket a korosztályos versenyeken. Miközben pályafutása felfelé szárnyal, a családja anyagi nehézségekkel küzd. Gabby súlyos döntésre kényszerül, az anyját, a három testvérét és a nagymamáját elhagyva Des Moinesbe költözik, hogy a neves edző irányításával készüljön az olimpiára. A családja szeretetétől támogatva Gabby bekerül a 2012-es londoni olimpiai csapatba. Két aranyéremmel tér haza.
Robert (Cuba Gooding Jr.) a kisváros bolondja, akit mindenki csak Rádiónak szólít, elviseli, hogy mindenki csúfolja, futball nélkül azonban nem tud élni. Fogyatékossága ellenére megcsinálja a lehetetlent. Harold Jones (Ed Harris), a középiskolai futballcsapat edzője segítségével a csapat segédezője lesz, és hősies küzdelem árán elérik, hogy a bajnoki címért mérkőzhetnek.
1919-ben a Chicago White Sox nyolc játékosa fejenként 10 ezer dollárt fogad el, hogy szándékosan elveszítsék a világkupát. Ezzel Amerika kedvenc szórakozása, sportja örökre megváltozik. A John Sayles rendezte tényeken alapuló történetben fény derül arra, miért fogadták el a pénzt a játékosok, és mi lett a cselekedetük kétségbeejtő következménye.
1956. Magyarország csupán egy kis csatlósállam a szovjet blokkban, de nagyhatalom is: vízilabda-válogatottja verhetetlen. A pólós srácok a vasfüggöny mögött is az élet császárainak érzik magukat; élvezik a sikert és a lányok rajongását, magabiztosak és összetartók. Eddig egyetlen egyszer veszítettek: 1955-ben, amikor egy moszkvai mérkőzésen a bíró nem engedte őket győzni. Mindannyian a visszavágásra, a melbourne-i olimpiára készülnek. Ám a történelem alaposan összekavarja a terveiket. Budapesten kitör a forradalom. A csapat fiatal sztárja, Karcsi és barátja, Tibi belekeveredik az utcai eseményekbe. Eleinte csak a kalandot keresik. Karcsinak megakad a szeme Vikin, a harcias műegyetemista lányon és a nyomában járva eljut a forradalom legfontosabb színhelyeire: ott van a Kossuth téren, majd a Rádió ostrománál is.
Az ötvenes évek második felében még kevésbé volt nyílt a kapcsolat férfiak és nők között, mint napjaikban. A baltimore-i fiúk, Eddie, Shrevie, Boogie és a többiek bandába verődve járnak szórakozni. Élvezik egymás társaságát, naphosszat a bisztróban lógnak. Órákat képesek eltölteni a kóla mellett. Eszik a sajtburgert és a sült krumplit, szívják a cigarettát, miközben a rockzenekarokról, focicsapatokról és persze a nőkről vitáznak. Nemsokára mindegyikük elindul a maga útján. Van, aki továbbtanul, van, aki dolgozni kezd, majd családot alapítanak, és talán soha többé nem kerülnek ilyen közel egymáshoz.
Eleven utcai táncok, amelyben mozgásba lendül a test, felforrósodik a szív és szárnyra kap a képzelet. Új diák érkezik a marylandi művészeti iskolába: a lázadó Andie (Briana Evigan) megpróbál beilleszkedni új közösségébe, miközben arról álmodozik, hogy baltimore-i utcai táncosokkal dolgozhasson. Közben az iskola legnagyobb reménysége, Chase (Robert Hoffman) új kihívások után kutat, ezért létrehoz egy táncegyüttest, mellyel benevez Baltimore legnagyobb, legkeményebb utcai táncversenyére. Chase beveszi a csapatba a tehetséges Andie-t is, akitől ugyan egy világ választja el, a győzelem érdekében mégis kénytelenek megtalálni a közös hangot és mozdulatokat. Andie két világ - elit táncos-társai és az utca szabadsága - között őrlődik, s ahogy egyre forróbbá válik körülötte a levegő, rá kell jönnie arra, hogy építhet hidat a szerelem és lojalitás, a függetlenség és a karrier között. Mert csak így találhatja meg helyét az életben.
1989 novemberében leomlik a Kelet- és Nyugat-Európát elválasztó berlini fal. A norvégiai Stavanger városában élő tizenhét éves Jarle-nak sejtelme sincs arról, hogy milyen változásokban lesz része. Eddig mindene megvolt: a legjobb barátnő és a legmenőbb haver a világon, akikkel hamarosan beindítják Stavanger legkeményebb punkegyüttesét, a Matthias Rust Bandet. Ám minden megváltozik, amikor egy új fiú tűnik fel az osztályban. Yngve nem olyan, mint a többi fiú, a homszexuális srác szinte mágnesként vonzza Jarle-t. Tore Renberg regényéből.
A 11 éves Jasmine Plummer lehetőséget kap, hogy részt vegyen játékosként a Pop Warner futballversenyen. A lány öt éve nem látta az apját, így a felkészülésben nagybátyja, Curtis segíti, aki valaha profi játékos volt. Nagy a nyomás Jasmine-en, hiszen a verseny 56 éves történetében egyszer sem fordult még elő, hogy női játékosa legyen a csapatnak. A dolgot csak nehezíti, hogy Jasmine apja felbukkan, miután a lányát megpillantja a tévében.
Danny Meehannek minden összejött. A Gépállat becenév, a csapatkapitányi poszt az angol válogatottban, gyors kocsik, pénz és hírnév - amíg el nem tiltják. Az ok: megbundázta az angol-német meccset. És aki egyszer bukik, az nagyot bukik - a Gépállatot három évre sittre vágják, mert részegen bántalmaz egy rendőrt. A Diri minden követ megmozgat, hogy Danny az ő börtönébe kerüljön. Sok pénzt ölt ugyanis a börtönőrök amatőr focicsapatába, de kevés eredménnyel. Most azt akarja, hogy Danny legyen az edzőjük. A Dirivel ujjat húzni nem tanácsos, így Danny elvállalja, hogy csapatot verbuvál a rabokból, akikkel az őrök edzőmérkőzést játszhatnak. Innentől kezdve nincs megállás: a megbízhatatlan, kiszámíthatatlan, szedett-vedett sittes bagázs megpróbálja összerázni magát a nagy meccsre. És ők nem kispályáznak?
Megan húszas évei közepén is csak sodródik az árral. Túlképzett, alulfoglalkoztatott, és még mindig gimis szerelmével él együtt. Amikor a barátja megkéri a kezét, bepánikol és rájön, nem akar olyan lenni, mint a barátaik, akik már mind megállapodtak és karrierjüket építik. Minden megváltozik, amikor összetalálkozik és beköltözik a 16 éves Annikához és annak egyedülálló, életunt apjához.
Kelvin Morse beképzelt és pimasz alak. Soha nem akart keveredni az elit iskola környéki fiatalokkal. Vadonatúj autóját azonban mindenkinek látnia kell. Rögtön összeakaszkodik Jasperrel és társaival, akik éjjeli gyorsulási versenyre hívják ki. Kelley imponálni akar ellenfele barátnőjének is, a szép Samanthának. A verseny során tönkreteszik a Samantha édesanyja által vezetett éttermet. A rendőrségi ügy példás megoldással zárul: a két fiúnak oroszlánrészt kell vállalnia az újjáépítésben. Ráadásul Kelley kénytelen nem szívlelt vetélytársánál lakni.
A film egy náci német történelmi dráma propagandafilm, amelyet a Terra Film készített Joseph Goebbels parancsára. Minden idők egyik legantiszemitább filmjének tekintik. A XVIII. század harmincas éveiben Károly Sándor – kinek neve következetesen Karl Alexandernek volt föliratozva; rosszul: királyok, hercegek, grófok nevét ugyanis magyarítjuk –, Württenberg hercege, hogy fényűző életmódját folytatni tudja, kölcsönökért a zsidó bankárhoz, Joseph Süss Oppenheimerhez fordul, aki egyre nagyobb befolyásra tesz szert az udvarban. Praktikákkal, zsarolással, ügyeskedéssel eléri, hogy az akaratgyenge herceg teljesen az ő bábjává váljék, így teljhatalomra tesz szert Württenbergben. Károly Sándor szembekerül saját – a zsidó bankár ténykedését hevesen ellenző – nemesi tanácsával, s Württenberg a polgárháború szélére sodródik. A herceg azonban szívrohamot kap, meghal és ezzel Oppenheimer hatalmának is befellegzik. Jud Süsst bíróság elé állítják és kivégzik.