Teatro režisierius Caden Cotard (aktorius Philip Seymour Hoffman'as) stato naują pjesę. Tuo pačiu jo gyvenimas eina velniop. Jo žmona kartu su dukra Olive išvyksta į savo mini piešinių parodą Berlyne ir negrįžta, jo psichoterapeutei geriau sekasi prastumti eilinį savo bestselerį negu sugrąžinti žmogui jo paties gyvenimą, nauji santykiai su Hazel neišsirutulioja, o viską vainikuoja nuolat apie save primenanti prastėjanti fiziologinė būsena. Tokį gyvenimą Caden Cotard'as tikisi palikti praeityje po to, kai laimi MacArthur Genius fondo apdovanojimą. Gautus pinigus jis nusiteikia investuoti į epinio masto negailestingos realybės spektaklio statymą, į kurį galėtų pasinerti visa galva. Gyvenimas tampa teatru...

Auksine Kanų palmės šakele apdovanotas filmas „Žiemos miegas“ pasakoja apie centrinėje Anatolijoje gyvenantį viešbučio savininką Aydiną, buvusį aktorių, išgyvenantį egzistencinę bei kūrybinę krizę. Aydinas įsitikinęs, esąs reikšminga figūra savo miestelyje. Jis turi skiltį vietiniame laikraštyje ir rašo knygą apie Turkijos teatro istoriją, tačiau simpatijų jis nesulaukia nei iš miestelėnų, nei iš savo artimųjų. Kino kritikai filmą vadina “visiškai užvaldančiu dėmesį, pasižyminčiu ypatinga vaidyba” (“Indiewire”), “kerinčiu filmu” (“The Guardian”), “įtraukiančiu ir užburiančiu opusu” (“Variety).

II pasaulinis karas Ramiojo vandenyno salose. Grupei kareivių duota užduotis – užimti vienoje salelėje aukštumą. Jauni kareiviai įnirtingai kaunasi su japonais. Jauni vyrai kaunasi ne už kokią nors idėją ar šalį. Jie kovoja už save, šalia esančius draugus, jų laukiančias mylimąsias ir motinas. Jie kare galvoja ne apie Ameriką, o apie tai, kaip išlikti per pragarišką susišaudymą.

Viduramžiai, XIV a. Williamas yra jaunas plebejas, nepaprastai gabus mugėse ir turnyruose. Po staigios savo šeimininko mirties, draugų ir voverių Rolando ir Wat kompanijoje, jis pradeda nuotykius ir apsimeta, kad yra kilnus riteris. Kelionių metu jis susitinka su Chauceriu, rašytoju, kuris sukūrė šeimos medį, pateisinantį kilnų titulą, kurį jam paskyrė.

Tomas Volfas atvyksta į Niujorko „Scribner‘s“ leidyklą paprašyti garsaus ir ne mažiau talentingo redaktoriaus Makso Perkinso išleisti jo knygą. M. Perkinsą visa Amerika jau žino kaip užsispyrusį, darbštų naujų talentų atradėją – jo dėka tapo žinomi Ernesto Hemingvėjaus, Frensio Skoto Ficdžeraldo kūriniai. Vitališki, poetiški Volfo tekstai lyg lavina liejasi iš rašytojo galvos, todėl sutrumpinti virš penkių tūkstančių puslapių knygą yra genialaus redaktoriaus verta užduotis. Puritoniško, kuklaus Perkinso ir atviro, išraiškingo, plepaus vunderkindo Volfo profesinis duetas transformuojasi į priešingų temperamentų kolaboraciją ir neišskiriamą „tėvo ir sūnaus“ draugystę. Tai nustumia į antrą planą jų gyvenimo moteris – Makso žmoną Luizą (akt. Laura Linney), penkias dukras, Tomo širdies draugę ir mecenatę Aliną Bernštain (akt. Nicole Kidman). Misis Bernštain – moteris, dėl Volfo paaukojusi šeimą, jaučia prarandantį meilę...