Niemal 30 lat po zamachu na prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy'ego 22 listopada 1963 r. w Dallas sprawa "prawdziwego" mordercy ciągle porusza opinię amerykańską. Reżyser Oliver Stone, tak jak we wszystkich swoich filmach, występuje w roli adwokata na rzecz uwolnienia się od historycznego narodowego urazu, rozpracowania sprzeczności i otwartych kwestii w relacjach ówczesnej komisji rządowej: "John F. Kennedy - miejsce czynu Dallas". Jima Garrisona, prokuratura w sprawie Kennedy'ego, gra hollywoodzki gwiazdor, Kevin Costner. Po długich poszukiwaniach Garrison dochodzi do wniosku, że w tym morderstwie chodzi o spisek na najwyższych szczeblach rządowych. W sumie jednak trzy godziny "JFK" nie przyczyniają się w sposób zadowalający do wyjaśnienia sprawy. Mimo to mieszanka faktograficznej dokumentacji oraz pełnego napięcia politycznego thrillera stanowi wartościową lekcję amerykańskiej historii.

Piętnastolatek William (Patrick Fugit), zagorzały fan rocka, ma możliwość towarzyszyć znanemu zespołowi muzycznemu podczas tournée po Stanach Zjednoczonych, aby napisać reportaż dla magazynu "Rolling Stone". Podczas podróży William przestaje być tylko obserwatorem, a staje się częścią zespołu. Traci jednak obiektywizm i nie jest w stanie uczciwie opowiedzieć o swoich idolach.

Na niewielkiej stacji podczas II wojny światowej swoją pierwszą w życiu pracę rozpoczyna świeżo upieczony absolwent szkoły kolejarskiej Miloš Hrma. Właśnie tam wchodzi w dorosłe życie i przeżywa inicjację seksualną, by z młodzieńca stać się prawdziwym mężczyzną.

Trzy nowele rozgrywające się w różnych czasach. Akcja pierwszej z nowel rozgrywa się w roku 1961. Dwie starsze już lesbijki mieszkają w swoim wspólnym domu, darząc się ogromną miłością. Niespodziewanie jedna z nich umiera. Kolejna nowela umiejscowiona jest w 1972 roku, czyli w czasach buntów feministycznych oraz dzieci kwiatów. Grupa lesbijek, walcząca o swoje prawa i o tolerancję, sama 'brzydzi' się inności. Ostatnia nowela rozgrywa się w roku 2000. Tutaj dwie kochające się lesbijki, starają się o dziecko.

Syn żydowskich emigrantów Elliot Teichberg pracuje jako dekorator wnętrz w Nowym Jorku. Jego rodzice, Jake i Sonia, prowadzą motel El Monaco w niedalekim Bethel. Latem 1969 r. Elliot przybywa do miasteczka, by ratować interes rodziców. Do końca wakacji ma spłacić zadłużenie w miejscowym banku. Gdy dowiaduje się, że w pobliskim miasteczku nie wydano zgody na organizację festiwalu muzycznego, postanawia wykorzystać ten fakt. Zgłasza się do promotora imprezy Michaela Langa z propozycją użyczenia motelu na bazę festiwalową.

Mieszkający w dużym mieście nastoletni David wybiera się do odległej Montany, by spotkać się z dawno nie widzianym ojcem i spędzić z nim weekend na polowaniu. Wyprawa, mająca zbliżyć ojca z synem, zamienia się jednak w walkę o przetrwanie.