Podczas pierwszego dnia w szkole nowy nauczyciel geografii (Kevin Spacey) rzuca pomysł, by uczniowie zastanowili się, w jaki sposób można zmienić świat. Mały Trevor (Haley Joel Osment) bierze sobie to do serca. Wymyśla sposób pomagania ludziom w potrzebie o nazwie "podaj dalej". Zaprasza bezdomnego (James Caviezel) do domu na obiad, swata matkę-pijaczkę (Helen Hunt) ze swoim nieszczęśliwym i samotnym nauczycielem. O "podaj dalej" pewnego dnia dowiaduje się wścibski dziennikarz (Jay Mohr). Odtąd próbuje dotrzeć do pomysłodawcy. Czy "łańcuszek szczęścia" sprawi, że świat będzie lepszy?
To historia pewnego przedsiębiorcy, który zakochuje się w aktorce, która przyjaźni się z kelnerką, która zakochuje się z ochroniarzu, który pracuje z kierowcą, który wozi dekoratorkę wnętrz, która jest żoną owego przedsiębiorcy... Lista powiązań między tymi postaciami jest dużo dłuższa i skomplikowana. Przy czym każda z osób pochodzi z zupełnie innego świata i, zdawałoby się, zupełnie do siebie nie pasują. Przedsiębiorca jest, powiedzmy sobie szczerze, burakiem, wraz z rozwojem akcji odkrywającym nieznane sobie dotąd światy. Zagrożona bezrobociem aktorka na równi przeżywa swe artystyczne wzloty i upadki, co 40. rok życia i rozpaczliwą tęsknotę za macierzyństwem. Kelnerka "romansuje jak facet" i handluje na lewo marihuaną. Ochroniarz jest byłym policjantem, służbistą i legalistą. Kierowca jest łagodnym idiotą. Dekoratorka wnętrz pozbawioną gustu i znacznie mniej łagodną idiotką.
Pięcioro znudzonych życiem studentów odkrywa misję, która nada sens ich życiu - będą odtąd eliminować wszystkich, którzy ich zdaniem zagrażają wolności człowieka. Jest ich pięcioro: Jade , Paulie , Luke, Marc i Pete . Dzielą ze sobą mieszkanie w Iowa, studenckie życie i wspólną pasję - chcą zapewnić lepsze jutro dla takich jak oni liberałów i uwolnić świat od konserwatywnych bigotów. Przez długi czas nie udaje im się jednak przejść od słów do czynów. Aż do dnia, kiedy Pete zaprasza na kolację Zacka, kierowcę, który przypadkiem podrzucił go do domu. Na swoje nieszczęście przybysz postanawia podzielić się z nowopoznanymi swoimi dość kontrowersyjnymi, rasistowskimi poglądami, za które zostaje - w spontanicznym odruchu gospodarzy - zadźgany nożem. Ten incydent podsuwa przyjaciołom oryginalną myśl: będą odtąd co niedziela zapraszać na kolację ludzi o niewygodnych dla nich poglądach i częstować ich posiłkiem tyleż smakowitym, co niestrawnym, co podpowiada już sam tytuł.
Po latach walk z Gotami Tytus Andronikus triumfalnie powraca do Rzymu. Wśród brańców, których przywozi, jest królowa Gotów Tamora z trzema synami. Zgodnie z religijnymi obyczajami najstarszy z nich zostaje złożony w ofierze bogom. Oszalała z rozpaczy matka przysięga zemstę. Gdy zostaje żoną nowego cezara, rozkazuje porwać, zgwałcić i okaleczyć ukochaną córkę Tytusa, Lavinię. Synowie cesarzowej: Chiron i Demetriusz, zabijają Bassianusa, cesarskiego brata, a o zabójstwo oskarżają synów Tytusa, którzy zostają skazani na śmierć.
Finn Dodd jest studentką ostatniego roku. Wyjeżdża na wakacje do Kalifornii, do domu babci, aby w ciszy i spokoju dokończyć pracę magisterską. Odwozi ją narzeczony, Sam, który podczas jej nieobecności ma wyremontować mieszkanie. Młodzi planują wkrótce wziąć ślub. Babcia i jej przyjaciółki szyją w domu przepiękne narzuty ze skrawków różnobarwnych materiałów. Przyjazd Finn, dla której kobiety szyją narzutę w prezencie ślubnym, staje się okazją do rozmów o małżeństwie i miłości, do spojrzenia z perspektywy na minione lata.
Daphne jest wychowywana przez swoją matkę w dzielnicy Nowego Jorku - China Town. Dziewczyna czuje, że aby odnaleźć siebie, musi najpierw poznać swoje pochodzenie. W tym celu postanawia wyjechać do Anglii, by spotkać wreszcie swojego ojca, arystokratę Henry'ego. Jednak na miejscu okazuje się, że jej ojciec ma poważne plany związane z polityką, do których ona nie pasuje. Daphne wbrew sobie z przebojowej nastolatki musi zmienić się w grzeczną, ułożoną młodą damę.
Nastoletnia Mickey Peck mieszka w małym mieście Anaconda w stanie Montana. Jest pełna determinacji, by pomóc ojcu Hankowi doprowadzić się do porządku. Po wojnie w Iraku mężczyzna cierpi na syndrom stresu pourazowego, który pogłębiony jest dodatkowo przez utratę żony. Na skutek bolesnych doświadczeń Hank uzależnił się od opioidów. Mickey z jednej strony chce trzymać ojca w ryzach, z drugiej zaś marzy o studiach na zachodnim wybrzeżu i samodzielności. Kiedy Hank zaczyna zachowywać się coraz bardziej destrukcyjnie, nastolatka staje przed dylematem...