Film, który obejrzało już ponad 4. miliardy ludzi. Przygotowanie filmu obejmowało setki studiów i badań, dotyczących tkanin i sposobu ubierania się, architektury, pożywienia i zwyczajów, panujących wśród mieszkańców Palestyny w czasach Chrystusa. Zdjęcia kręcono w Izraelu, zatrudniono przy tym około 5000. statystów: Żydów i Arabów. Film ten został zrobiony wyłącznie w celu ewangelizacji ludzi całego świata. Jezus został zdubingowany na ponad 680. języków, co sprawia że film ten jest najszerzej rozpowszechnioną produkcją filmową na świecie. Ma to wszystko na celu przybliżenie ludziom osoby, dzieła i nauczania Jezusa z Nazaretu, utwierdzanie wierzących i pomoc w zakładaniu nowych wspólnot.

Jest rok 1929. W małym australijskim miasteczku na Terytorium Północnym aborygen w średnim wieku, Sam, pracuje dla lokalnego kaznodziei. Pewnego dnia Sam wraz z żoną i córką zostaje najęty do innej pracy. Wkrótce jego napięte relacje z nowym pracodawcą kończą się strzelaniną, a aborygen zabija białego człowieka we własnej obronie. To zmusza zarówno jego, jak i jego rodzinę do szaleńczej ucieczki. Niestety, jego śladem podąża już sierżant Fletcher.

Kolejny film ze zrealizowanej we współpracy kilku krajów biblijnej serii to opowieść o dziejach Salomona - trzeciego króla Izraela, syna Dawida i Batszeby, panującego od ok. 970 do ok. 930 r. p.n.e. część 1. Salomon dorasta w pałacu ojca, uwielbianego przez lud króla Dawida, wraz ze swym przyrodnim bratem Adoniaszem, ale od najmłodszych lat przerasta go odwagą, roztropnością i mądrością i to jego Dawid przeznaczył na swego następcę. Pewnego dnia Adoniasz zostaje ranny podczas wyścigu rydwanów. Z pomocą przychodzi mu piękna Abishag, córka wędrownego handlarza ryb, Azarela ben Ashaba. Dzięki jej ziołom po godzinie młodzieniec jest zdrów jak ryba. Widząc jej niezwykłe umiejętności, Salomon postanawia sprowadzić Abishag do pałacu, żeby zajęła się chorym królem

Film jest historią życia izraelskiego króla Dawida (Richard Gere). Śledzimy jego losy od czasu kiedy był dzieckiem aż po dorosłe życie.