Christopher Cross (Edward G. Robinson) jest skromnym bankowym kasjerem, któremu nie do końca powodzi się w życiu prywatnym. Małżeństwo z Adele (Rosalind Ivan) nigdy nie przynosiło mu szczęścia i stało się źródłem frustracji. Satysfakcję Chris odnajduje jedynie w malarstwie. Pewnego dnia mężczyzna spotka na swojej drodze młodziutką Kitty March (Joan Bennett), która budzi go do życia. Bohater nie wie jednak, że jego uczucie pozostaje nieodwzajemnione, a on sam jest zabawką w rękach dziewczyny i jej partnera, Johnny'ego (Dan Duryea). Sytuacja wymyka się spod kontroli w dniu, w którym malarstwo Chrisa zostaje wreszcie docenione, a podstępny Johnny namawia Kitty do podszywania się pod autora obrazów...

W swojej sztandarowej roli Clint Eastwood wcielił się w postać przebiegłego policyjnego detektywa z San Francisco, który jest najlepszy w tym co robi. Bezwzględny snajper Scorpio (Andrew Robinson) zabił już dwoje niewinnych ludzi. Harry Callahan zamierza się nim zająć... w taki czy inny sposób... bez względu na przepisy.

W niedalekiej przyszłości przeludnienie i głód zmusza rządy do wprowadzenia w życie drastycznej kontroli urodzin. Nad kontrolowaniem programu „jednego dziecka” czuwa Biuro Alokacji Dzieci i jego bezwzględna szefowa Nicolette Cayman (Glenn Close). Jednak tuż pod jej nosem żyje w ukryciu siedem identycznych sióstr. Ukrywa je ich dziadek i tylko on wie, że pod nazwiskiem Karen Settman (Noomi Rapace) kryje się siedem dziewcząt, które nazwał jak dni tygodnia: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela. Każda z dziewczyn może wychodzić z domu tylko w dniu, od którego pochodzi jej imię. Wszystko trwa do czasu, gdy pewnego razu Poniedziałek nie wraca do domu… [opis dystrybutora Blu-ray]

W jednym z przedziałów nocnego pociągu do Paryża znaleziono trupa młodej kobiety. Policja ustala nazwiska pasażerów podróżujących wraz z nią, lecz nic nie wskazuje, aby istniały jakieś powiązania między ofiarą i współpasażerami. Śledztwo niebezpiecznie wikła się i komplikuje. Zaczynają kolejno ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach następni pasażerowie przedziału, w którym popełniono morderstwo...

Katarzyna Blum oskarżona jest o udzielenie pomocy zamieszanemu w rewolucyjną działalność, poszukiwanemu przez policję Ludwigowi Goettenowi. Przesłuchujący ją komisarz współpracuje z mediami. Te niszczą życie prywatne Katarzyny oskarżając ją o złe prowadzenie się, zupełny brak moralności i szkodzenie społeczeństwu. Media wdzierają się w środowisko, w którym wychowywała się Katarzyna, manipulują wypowiedziami świadków, wywierają też presję na chorej matce Katarzyny. Pozostawiona sama sobie Katarzyna nie ma żadnych szans w starciu z prasową nagonką. Postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Film jest staranną adaptacją prozy niemieckiego noblisty Heinricha Bölla i echem w dyskusji na temat odbioru publicznego działalności grupy Baader-Meinhof.

Początkująca policjantka (Jennifer Jason Leigh) zostaje przydzielona do pracy z doświadczonym agentem (Jason Patric). Razem prowadzą śledztwo przeciwko wpływowemu dostawcy narkotyków (Gregg Allman). Chcąc przeniknąć do szajki, wyjeżdżają na prowincję. Agent proponuje koleżance narkotyki. Dziewczyna popada w uzależnienie. Rozpoczyna się niebezpieczna gra.

Akcja filmu "We own the night" rozgrywa się w latach 80 ubiegłego wieku w Nowym Jorku. Przedstawia rozgrywki nowojorskich policjantów między rosyjskimi mafiosami. Główny bohater opowieści, Joseph, który jest właścicielem nocnego klubu dowiaduje się że rosyjski gang narkotykowy ma listę policjantów, których zamierza zlikwidować. Gdy okazuje się że na licie jest jego brat Bobby i ich ojciec, tylko Joseph będzie mógł ich ocalić.

Zdobywcy Oskarów Jamie Foxx i Chris Cooper oraz laureatka Złotego Globu Jennifer Garner tworzą elitarny zespół agentów FBI. Ich zadaniem jest rozwiązanie zagadki brutalnego zamachu bombowego w Arabii Saudyjskiej. Muszą znaleźć morderców i powstrzymać ich przed ponownym atakiem. Działają na obcym sobie terenie. W dodatku muszą współpracować z miejscowa policją, która nie zawsze jest im przyjazna. Mimo problemów sprawa zaczyna się powoli wyjaśniać. Ale pracując nad czymś, co tylko z pozoru jest zagadką kryminalną, agenci stają twarzą w twarz ze śmiertelnym niebezpieczeństwem i wrogami, dla których życie znaczy tyle, co nic.

Wdowa po niespodziewanie zmarłym mężu odziedzicza jego fortunę. Wkrótce pada ofiarą morderstwa, którego tajemnicę próbują rozwikłać śledczy ubezpieczeniowy oraz inspektor policji.

Zwariowana parodia amerykańskiego "czarnego kryminału", zrealizowana przez parę popularnych francuskich komików telewizyjnych. Wyobraź sobie dwóch agentów FBI. Jeden to Bullit - człowiek przyziemny, korzystający z niewyszukanych metod pracy. Drugi to Ripper - skrupulatny inspektor FBI, gotowy na rozpoczęcie swojego pierwszego śledztwa. Wszystko ich dzieli, jednakże tych dwóch ma właśnie stworzyć zespół dla wyjaśnienia ponurej sprawy morderstwa. Kierunek Zalesie Gorne - małe, amerykańskie miasteczko. Kto zabił striptizerkę Pamelę Rose? Borykając się z lokalną policją, raczej nieprzyjaźnie nastawioną, dwaj niezdarni agenci muszą schwytać mordercę. Czy uda im się to ,mimo że zabójca jest zdecydowany, by nie stawiać oporu i bez przerwy plącze im się pod nogami? Czy uda im się rozwikłać trudną dla nich sprawę, mimo iż jest ona dziecinnie prosta ?

Film zrealizowany w konwencji dokumentu fabularyzowanego, przedstawiający autentyczne losy Jerzego Jachowicza, dziennikarza "Gazety Wyborczej". W latach osiemdziesiątych Jachowicz dążył m.in. do wyjaśnienia niejasnych okoliczności morderstw dokonanych na księdzu Zychu i Grzegorzu Przemyku. W zbrodnie te zamieszani byli funkcjonariusze komunistycznych służb specjalnych i Milicji Obywatelskiej. Upór reportera doprowadził wreszcie do tragedii, której śmiertelną ofiarą stała się jego żona. Nieznani sprawcy spalili też mieszkanie rodziny Jachowicza w Pruszkowie. Pomimo to dziennikarz nie zrezygnował ze swojej walki o prawdę. "Tu stoję" to swoisty hołd złożony Jachowiczowi przez reżysera. W filmie Dudziewicza dziennikarz wspomina swoje kolejne "reportaże śledcze" i związane z nimi perypetie. Z jego opowieści wyłania się portret człowieka, dla którego praca przerodziła się z czasem w prywatną wojnę z mafią milicyjno-esbecką. [PAT]

Lauren Ames (Shelley Long) i Sandy Brozinsky (Bette Midler) rozpoczynają naukę w tej samej szkole aktorskiej pod kierunkiem wielkiego rosyjskiego pedagoga Stanislava Korzenowskiego (Robert Prosky). Kobiety od początku nie przypadają sobie do gustu, wbijając sobie nawzajem szpilkę. Wkrótce Lauren poznaje uroczego nauczyciela gimnazjum, Michaela Santersa (Peter Coyote). Z mężczyzną spotyka się także Sandy. Pewnego dnia początkujące aktorki dowiadują się o tragicznej śmierci Michaela, który zginął w wyniku eksplozji bomby. Pogrążone w rozpaczy kochanki natykają się na siebie w kostnicy dowiadując się, że obie były zdradzane. Jednocześnie dokonując identyfikacji zwłok, Lauren i Sandy stwierdzają, że to nie ich wybranek padł ofiarą zamachu. Zdeterminowane kobiety postanawiają odszukać ukochanego. W ślad za bohaterkami udaje się CIA i KGB.