A tölgyfák az európai kultúrában már több ezer éve jelentős szerepet játszanak, az istenek fájaként tisztelte és tiszteli több nép is, méltóságteljes megjelenése, barázdált kérge, jellegzetes levele és lombkoronája miatt hazánkban is különleges helyet tölt be a természetszeretők szívében. A túrázók talán nem is tudják, hogy a tölgyek mennyi állatnak biztosítanak élőhelyet. Törzse és ágai otthont nyújt mókusoknak, madaraknak és bogaraknak, gyökereinél egerek és gombák húzzák meg magukat. Termése élelmet biztosít, a körülötte lévő avar fekvőhelyet ad az arra járó vaddisznóknak, sünöknek és rókáknak. A fa számos állatnak a túlélést jelenti, lombja védelmet nyújt a zord időjárás és a ragadozók elől. A tölgy óv és ad, így válik az erdő központi alakjává.
A sivatag élővilágát mutatja be ez a hosszú éveken át készült, káprázatos felvételeket tartalmazó Disney produkció. Észak-Amerika nyugati oldalán húzódik a Sierra Nevada hegység, mely néhol 4000 méteres magasságával megakadályozza, hogy a csapadékot adó felhők átjussanak a szárazföld belsejébe. Ezért itt hatalmas terület sivatagosodott el víz hiányában. És ahol csak halott, elhagyatott pusztaságot látunk, ott valójában élet is van. A sivatag élőlényeinek és növényeinek életét ismerhetjük meg ebből a filmből.
A francia dokumentum-kalandfilm Norman Winther életét mutatja be, aki feleségével és kutyáival harcol az életben maradásért a kanadai Yukon hófödte tájain. Norman nem véreskezű vadász, csupán a túlélésért van szüksége az állatokra. Az életben maradás pedig nem is olyan egyszerű, mert a természet mellett az ipar folyamatos térhódításával is meg kell küzdenie. Az utolsó prémvadász című film valóságosan mutatja be az ember és természet közötti egyensúlyt, a dokumentumfilm hitelességével és elbeszélő részekkel színesítve!
Az érintetlen alaszkai vadon szépségét és pompáját élvezhetjük ebben a kitűnő filmben. A jégmezők széttöredezésétől és a lassú tavaszi olvadásától a farkasok által űzött karibu-csordák fejvesztett vágtájáig változatos, csodálatosan fotografált képekben mutatja be a kietlen északi erdők és jégmezők világát. Csodálatos tájképekben örökíti meg az önmagában is fenséges környezetet, de láthatjuk a változatos vadvilág nyüzsgését is. Lélegzetelállító közelképek a halászó barnamedvéről, a magasban szárnyaló fehérfejű réti sasokról és az alaszkai félsziget még jó néhány elbűvölő lakójáról: grizzlikről, farkasokról vagy éppen a táj jelképének számító jávorszarvasokról és jávorantilopokról. Felbukkannak a filmben az északi tengerek bálnái, az oroszlánfókák és a tengeri madarak változatos fajai is. Az Alaszka: a vadon szelleme a túlélés filmje, melyben az élőlények évszakról évszakra, időről időre győzedelmeskednek a rideg Észak kegyetlen körülményein, hirdetve a Természet diadalát...
Az Amazonas esőerdeje egy hétmillió négyzetkilométert felölelő, végeláthatatlan dzsungel, aminek számtalan dédelgetett élőlénye tartja egyensúlyban bolygónk ökoszisztémáját. Rejtőznek még benne fajok, amik felfedezésre várnak, ugyanakkor sokuknak a fennmaradását veszélyezteti a modern világ terjeszkedése és az erdőpusztítás.
Itt kezdődik a holnap: minden idők legbonyolultabb tudományos laboratóriuma, a Nemzetközi Űrállomás 350 kilométer távolságra, óránként 28.000 kilométeres sebességgel kering a Föld körül. Ez a film lenyűgöző képeken keresztül mutatja be az űrbéli kutatóközpontot, ahol a ma égi hősei olyan technológiák kifejlesztésén dolgoznak, amelyeknek köszönhetően a jövőben eljuthatunk a Marsra is, és amelyek új megoldásokat kínálnak földi problémáinkra. A legizgalmasabb felvételeken láthatjuk, hogyan építették az űrállomást keringés közben, és a legénység mindennapjaiba is bepillanthatunk. Megtudjuk, hogyan dolgoznak és tornáznak, vagy épp miként vágnak hajat és isznak vizet (a súlytalanság állapotában a vízbuborékot könnyűszerrel odébb pöckölhetjük). Szkafandert fel, induljon az űrutazás!