Antonius Block wraz z giermkiem Jönsem powraca z wyprawy krzyżowej. Dla rycerza podróż przez ziemie ogarnięte zarazą jest drogą do poznania prawdy o wieczności. Jedynie Śmierć gotowa jest podjąć z nim rozmowę, prowadząc pojedynek szachowy. Stawką w grze jest życie rycerza.

Film opowiadający losy najwybitniejszego malarza ikon w średniowiecznej Rusi. Żył w XV wieku, w czasach okrutnej i mrocznej epoki walk między książętami, krwawych najazdów tatarskich, chłopskich buntów, epidemii i głodu. Film opisuje w ośmiu rozdziałach wędrówkę Rublowa przez Ruś, gdzie pada ofiarą lub jest świadkiem okrucieństw, zbrodni i mordów. Umacnia to jego moralność, nadaje głębszy sens jego sztuce i pozwala pomimo wszystko nawiązać kontakt duchowy z ludźmi i światem.

Dwaj bracia napadają na podróżnych z rozkazu ojca-tyrana. Pewnego dnia biorą jako zakładnika młodego germańskiego mężczyznę, którego ojciec ucieka i zawiadamia króla o rozboju

Rzecz dzieje się w 1327 roku w jednym z opactw benedyktyńskich w północnych Włoszech. Do opactwa przybywa angielski franciszkanin Wilhelm z Baskerville (Sean Connery) ze swym sekretarzem i uczniem, nowicjuszem benedyktyńskim Adsem (Christian Slater). W starym, bogatym i szanowanym w Europie opactwie odbywa się ważne spotkanie o charakterze polityczno-religijnym, dotyczącym konwersacji na temat ubóstwa Jezusa Chrystusa. Równolegle z tym wątkiem rozwija się wątek kryminalny. Tuż przed przybyciem Wilhelma w opactwie ginie w tajemniczych okolicznościach jeden z mnichów. Uczony i inteligentny Anglik prowadzi śledztwo, ale morderstwa się mnożą, co komplikuje sprawę.

Podsłuchana przypadkowo rozmowa młodej, nieszczęśliwej mężatki z psychoanalitykiem staje się dla Marion, kobiety dojrzałej, ocenianej przez otoczenie jako "człowiek sukcesu", bodźcem do prawdziwej oceny własnego życia. Jej dalsze losy ukazują wiele głębokiej prawdy o naturze ludzkiej, zwodniczych kryteriach sukcesu i szczęścia i dużo optymizmu.

Książę Prospero, dwunastowieczny despota, ma w życiu tylko jedną miłość - szatana. Po uwięzieniu swoich dwóch największych wrogów - Ludovico i Gino - poznaje piękną Francescę, która jest córką pierwszego, a narzeczoną drugiego z nich. Dziewczyna przybywa do księcia, by błagać go o łaskę. Prospero jednak każe jej wybrać, którego z mężczyzn ma ocalić. Gdy w okolicy wybucha epidemia, książę zamyka się ze swoim dworem w zamku. Despotyczny władca oddaje się szalonej, dekadenckiej orgii...

Film opowiada o losach doskonałego łucznika, który walczył u boku króla Ryszarda przeciw Francuzom. Po śmierci władcy Robin trafia do Nottingham, podporządkowanego chciwemu szeryfowi. Tam bohater zakochuje się w Lady Marion, która wątpi w jego tożsamość i szlachetne intencje. Robin zbiera grupę wyrzutków, żeby zapobiec wojnie domowej i przywrócić Anglii dawną świetność.

Jeden z najdroższych filmów w historii europejskiej kinematografii. „Templariusze. Miłość i krew” to widowiskowa saga osadzona w średniowiecznych realiach. Opowieść o władzy i intrydze, miłości i zdradzie, namiętności i pokucie. Imponujący rozmach tej produkcji jest widoczny zarówno w genialnych scenach walki, egzotycznych plenerach, jak również w bogatej scenografii dającej realne i soczyste tło fabule. W rolach głównych wystąpili aktorzy znani światowej widowni z najbardziej kasowych filmów ostatnich lat, takich jak: „Mamma Mia!”, „Piraci z Karaibów” czy „Zakochany Szekspir”. Film łączy materiał historyczny z elementami fikcji, zawiera także odniesienia do rzeczywistych postaci i wydarzeń.

Lancelot, zakochany w królowej Guinevere, wyrusza na wojnę. Po zwycięstwie waleczny rycerz zostaje nagrodzony. Niebawem król Artur dowiaduje się o związku swojej żony z Lancelotem...

Z winy 15-letniego Dolfa jego drużyna przegrywa mecz piłkarski. Zrozpaczony chłopak wpada na desperacki pomysł ratowania sytuacji. Jego mama pracuje w instytucie badawczym, w którym skonstruowano prototyp maszyny czasu, na razie testowany wyłącznie na zwierzętach. Dolf postanawia cofnąć się w czasie do chwili, w której popełnił fatalny błąd i naprawić go. Niestety, w pośpiechu nieprawidłowo wbija datę i przenosi się... do średniowiecza. Na dobry początek zostaje pojmany przez bandytów, ale z opresji ratuje go piękna Jenne. Okazuje się, że dziewczyna bierze udział w dziecięcej krucjacie do Jerozolimy. Dolf przyłącza się do dzieci, pomagając im pokonać ogromną górę, uporać się z zarazą, walczyć ze złym księciem. Jednak powoli chłopak zaczyna zdawać sobie sprawę, że prawdziwe niebezpieczeństwo stanowi... sama krucjata. Wydaje się, że jej charyzmatyczny lider, ojciec Anzelmus, próbuje zrealizować niezwykle nikczemny plan...

„Opowieści niemoralne” składają się z czterech odrębnych opowiadań: „Przypływ” to historia uwiedzenia młodej dziewczyny przez jej niewiele starszego kuzyna, odkrycie przez dziewczynę zmysłowości erotycznej. Gra zmysłów została tu wspaniale zsynchronizowana z obrazem morskiego przypływu; w „Teresie Filozofce” fanatyczna religijność przeistacza się w wyrafinowane doznanie rozkoszy zmysłowej; „Elżbieta Batory” to hrabina, przedłużającą swą młodość przy pomocy kąpieli w krwi młodych dziewcząt; zaś „Lukrecja Borgia” to historia kazirodczego związku brata, siostry i ojca, przerywana płomiennymi kazaniami Girolamo Savonaroli, oskarżającymi o rozwiązłość rodzinę papieską i innych dostojników Kościoła.