Neznámý muž kvůli své zvědavosti uvízne v bytě, kde však platí zcela jiné zákony, než všude jinde.
Opuštěný muž, který se choulí pod schody misijního kostela, se cítí osvícen kázáním vášnivého kazatele a okouzlen krásou sborové klavíristky natolik, že se snaží zlepšit svůj chudý život tím, že se stane policistou. Jeho prvním úkolem bude hlídkovat podél Easy Street, území zlovolného rváče a jeho zločineckého gangu.
Zkušený viking Gobber jde na lov Kostilama, nejnebezpečnějšího draka na světě. Připojilo se k němu pár mladých vikingů a Gobber jim vypráví, že se s Kostilamem již dříve párkrát setkal a proč je mezi nimi taková rivalita. Na první pohled se zdá, že ze souboje může jako vítěz vyjít jen jeden z nich
Kočka z ulice hledá potravu, když spatří Tomův dům a rozhodne se, že je to bohatý úlovek. Převlékne se za nalezence a přistane na prahu. Tom se ho ujme a Butch se mezi Tomovým hlídáním pustí do plenění ledničky. Netuší však, že Jerry se při každé příležitosti chystá sebrat šunku, kterou Butch ukradl.
Tom se vydá do velkoměstského apartmá, aby se seznámil s bohatou a krásnou kočkou, která tam bydlí. Přinese jí Jerryho jako dárek a provede mu několik ponižujících věcí. Jerry na oplátku upoutá pozornost jiného kocoura, který se o kočičku také začne zajímat. Nakonec se to zvrhne v boj mezi Tomem a druhým kocourem o ruku dámy, ale nakonec ji získá právě Jerry.
Tom, hradní voják ve Francii 16. století, má za úkol hlídat jídlo rozložené na hostině. Jerry a jeho menší myší společník, dva potulní "myšketýři", Tomovi znepříjemňují situaci, protože utíkají s veškerým jídlem (a občas ho i snědí).
Dlouhý a záměrně poněkud provokativní titul patří povídkovému filmu, jenž Woody Allen natočil v roce 1972. Předmětem jeho parodie se stala osvětová příručka amerického sexuologa dr. Davida Reubena, která se v dobovém stylu konce 60. let zabývala tabuizovanými oblastmi intimního života metodou přímých otázek a odpovědí. Allen si z kolekce na první pohled všeobjasňujících kapitolek vybral pouze ty, které mu dávaly možnost k ironii, satiře a parodii. Ukrývané lidské touhy, sny, představy a úchylky jsou tu podávány v nejrůznějších podobách - jednou v hávu shakespearovské tragikomedie, jindy v parodované formě intelektuálních filmů italského režiséra Michelangela Antonioniho, anebo frankensteinovsky laděných příběhů až k nejlepší závěrečné povídce (která je pojata jako svérázné připomenutí filmu Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea).
Tom je opět zamilovaný a Jerryho ďábelské svědomí mu připomíná, kdy se to stalo v minulosti (což samozřejmě vidíme v podobě ukázek z dřívějších kraťasů) a jak to pro Jerryho znamenalo jen problémy.