Dwóch agentów FBI prowadzi trudne śledztwo w sprawie tajemniczego i brutalnego morderstwa działaczy praw człowieka w małym miasteczku, w którym panuje ostra segregacja rasowa. Zmowa milczenia zdająca się obejmować wszystkich mieszkańców utrudnia agentom rządowym wyjaśnienie sprawy.

Moulin Rouge to najsłynniejszy i najbardziej skandalizujący nocny klub Paryża przełomu wieków. Jego gwiazdą jest Satine, piękna kurtyzana, o której względy zabiega bogaty książę. Ona kocha jednak Christiana, ubogiego poetę, który przybył do Paryża, by poznać smak dekadenckiego życia. Satine nie chce być tancerką - marzy, by zostać prawdziwą aktorką. Książę godzi się sfinansować wystawną rewię z jej udziałem, stawia jednak jeden warunek - zakochana w Christianie kurtyzana ma zostać jego kochanką...

Piętnastolatek William (Patrick Fugit), zagorzały fan rocka, ma możliwość towarzyszyć znanemu zespołowi muzycznemu podczas tournée po Stanach Zjednoczonych, aby napisać reportaż dla magazynu "Rolling Stone". Podczas podróży William przestaje być tylko obserwatorem, a staje się częścią zespołu. Traci jednak obiektywizm i nie jest w stanie uczciwie opowiedzieć o swoich idolach.

„Jedna z najbardziej tajemniczych opowieści w dorobku polskich filmowców. Łączy rzeczywistość z fantazją, prozę życia z poezją, to, co zwyczajne, z tym, co niewytłumaczalne.” 23 listopada 1966 roku przychodzą na świat dwie identyczne dziewczynki - jedna w Polsce, druga we Francji. Choć dzielą je tysiące kilometrów przez całe późniejsze życie czują ze sobą dziwną więź pomimo, że nigdy tak naprawdę się ze sobą nie spotkały. Są do siebie podobne jak dwie krople wody, obie mają problemy zdrowotne, obie kochają muzykę i obie mają takie same imię; Weronika i Veronique (w obydwu rolach – Irene Jacob). W pewnym momencie swego życia Weronika decyduje poświęcić się pracy artystycznej, którą raptownie przerywa śmierć. Veronique podświadomie odczuwa stratę kogoś bardzo bliskiego… W niewytłumaczalny, mistyczny sposób wyciąga wnioski z wydarzeń, które miały miejsce w Polsce. Wybiera miłość zamiast pasji. „To opowieść o życiu, które kończy się, aby znaleźć dalszy ciąg w innym ciele i duszy".

Erika Kohout (Isabelle Huppert) to czterdziestoletnia nauczycielka gry na fortepianie w konserwatorium w Wiedniu. Jest bardzo poważana ze względu na swój niezwykły talent i silną dyscyplinę, ale poznano ją również jako ostrą i wymagającą nauczycielkę. Choć jest kobietą w średnim wieku, wciąż mieszka razem z matką (Annie Girardot), z którą jest silnie związana i po której odziedziczyła surową naturę. Nie ma męża, ani kochanka, ale swoje potrzeby emocjonalno-seksualne umie zaspokajać i to w niestandardowy sposób. Regularnie bywa w kinach porno i peepshowach, gdzie uwalnia się spod wpływu matki. Jej seksualizm jest mieszanką chorobliwego voyeuryzmu (podglądactwa) i praktyk masturbacyjnych o podłożu masochistycznym. Erotyczny świat Eryki i jej codzienne życie nauczycielki biegną różnymi drogami. Jednak pewnego dnia, jeden z jej studentów - Walter (Benoît Magimel) postanawia ją uwieść...

Kontynuując historię Antoine Doinela, Truffaut pokazuje losy jego świeżego małżeństwa z Christine. Znany z "400 batów" i "Skradzionych pocałunków" bohater jak może broni się przed małą stabilizacją w ramach związku, rzuca więc nudne zajęcie kolorowania kwiatów i podejmuje pracę w amerykańskiej firmie. Tam poznaje śliczną Japonkę, z którą nawiązuje romans. Gdy prawda wychodzi na jaw, małżeństwo wydaje się skończone... W bezpretensjonalnej formie mistrz francuskiej Nowej Fali zawarł wiele z prawd i paradoksów instytucji związku małżeńskiego.

Antoine Doinel ma już ponad trzydzieści lat, François Truffaut opisuje nam historię jego życia już w pięciu filmach. Rozwiódł się z Christiną. Jest korektorem i zakochał się w Sabinie, sprzedawczyni płyt. Jednak nie jest to zobowiązujący związek. Colette, jego młodzieńcza miłość, jest teraz adwokatem. Kupuje jego pierwszą autobiograficzną książkę. Niespodziewanie spotykają się na stacji... Rezyser bawi się filmem - umieścił w tym dziele w charakterze sekwencji wspomnieniowych wiele scen z poprzednich obrazów. Agdy postaci z "Uciekającej miłości" idą do kina, grany tam jest film Truffauta...

W Rzymie lat 70. przypadkowe spotkanie Enei i Pietro w kinie przeradza się w niezapomniany romans. Jednak przeznaczenie postanawia ich rozdzielić.

Po dwudziestu latach przerwy brytyjski zespół rockowy Strange Fruit zamierza wrócić na scenę. Grający na instrumentach klawiszowych Tony bierze sprawy w swoje ręce. Przekonuje pozostałych członków grupy, żeby znów razem wystąpili. Ci, biorąc pod uwagę, że od czasu rozpadu zespołu żaden z nich nie zrobił w swoim życiu nic sensownego, bez chwili wahania przystają na propozycję. Wizja sławy i rozentuzjazmowanego tłumu fanów rozwiewa wszelkie wątpliwości.Nominowana do dwóch Złotych Globów komedia o grupie starzejących się muzyków, którzy próbują wrócić na szczyt sławy. Jej twórcą jest wyróżniony nagrodą Emmy za telewizyjny obraz Historia Josephine Baker Brian Gibson (Tina, Pod presją). Autorami bezpretensjonalnego, pełnego humoru scenariusza są Dick Clement i Ian La Frenais, którzy pracowali wspólnie przy filmach The Commitments, Angielska robota czy Zabić Bono.

Film opowiada historię Rena McCormacka, nastolatka, który wraz z matką z wielkomiejskiego Chicago przeprowadza się do małej teksańskiej miejscowości Bomont. Jak się okazuje, jej społeczność jest niemal całkowicie wyizolowana od tego, co dzieje się w szerokim świecie. Nocne życie mieszkańców ogranicza się do wizyt w lokalnym McDonaldsie, a niemal absolutną władzę dzierży tam pastor Shaw, który po stracie ukochanego syna doprowadza do wprowadzenia w miasteczku zakazu tańca. Ren próbuje przełamać opór mieszkańców, buntuje się przeciwko zakazom i władzy pastora. Chce przekonać wszystkich, że życie bez odrobiny szaleństwa jest pozbawione sensu.

Trzynastoletnia Vic właśnie wkracza w trudny wiek: okres buntu i konfliktów z rodzicami, jednak jest to przede wszystkim czas poznawania smaku pierwszych pocałunków i odkrywania uroku pierwszej miłości, której ucieleśnieniem jest poznany na prywatce Matthieu.