Öt lánytestvér egy török faluban él nagybátyjukkal és nagyanyjukkal. A kamaszlányok felhőtlen boldogságban vágnak neki a nyári szünetnek, de a bigott török közeg a legkisebb kilengést sem tűri: az egyik szomszédasszony jelenti a lányok erkölcseire vigyázó nagymamának, hogy azok együtt fürödtek a tengerben a falubeli fiúkkal. A nyári vakáció a lányok számára nem azt a szabadságot hozza, amire számítottak, éppen ellenkezőleg, nevelőik egyre drasztikusabb módszerekkel próbálják betörni őket és megakadályozni, hogy az ezeréves tradíciók ellenében viselkedjenek. Az öt lány öt különböző választ ad az elnyomásra.

Végre megtörtént! Találkozunk az idegenekkel. A Föld jó néhány pontjára titokzatos, óriási tárgyak szállnak le. Amerikában a hadsereg vezetésével különleges egységet hoznak létre, hogy eldöntsék, mi a teendő. Megpróbálják felvenni a kapcsolatot a vendégekkel, de a háborúra is felkészülnek. A csapatnak több civil tagja is van, az egyikük nyelvész, akinek az a dolga, hogy segítse a földiek és az idegen lények kommunikációját. Ő is behatol az egyik űrhajóba, ő is ott van, amikor először találkozik ember egy másik világ küldöttével… és ettől kezdve látszólag egyre gyakrabban irányítja ő az eseményeket – miközben ő is sodródik. Víziók, emlékképek kísértik, melyek valamiképpen összefüggenek az emberiség legnagyobb kalandjával, amiről még senki nem tudja, hogy békét hoz-e vagy háborút.

Toby családja mindig szegény volt. Ennek ellenére volt saját földjük és egy gazdaságuk, melyre generációk óta nagyon büszkék voltak. Most viszont egy lejárt banki fizetés miatt elveszíthetik az egészet. Egy veszélyes tervet ötölnek ki a helyzet megoldására: Toby a börtönből frissen szabadult testvérével, Tannerrel együtt rablással szereznék meg a hiányzó pénzt.

Percy Bysshe Shelley, a 19. század egyik legkiemelkedőbb költője egy nap találkozik a 18 éves Mary Wollstonecrafttal. Shelley elhagyva családját összeköltözik Maryvel - az ifjú párnak a kor másik nagy tehetségű tollforgatója, George Gordon Byron ad menedéket. Svájci otthonában írja meg Mary a világirodalom egyik legnagyobb klasszikusát, a Frankenstein, avagy a modern Prométheusz című regényét, melyet Byron szellemtörténetei ihlettek. A film e szerelemnek és e mű születésének állít emléket.

A Sundance Filmfesztiválon hatalmas sikert arató alkotás főszereplője az 1800-as években élt tanult rabszolga és tiszteletes, Nat Turner (Nate Parker, a film író-rendezőjének alakításában). A férfi anyagi gondokkal küzdő gazdája, Samuel Turner (Armie Hammer – Az U.N.C.L.E. embere, Éjszakai ragadozók) elfogadja a környékbeli ültetvényesek ajánlatát: némi fizetségért cserébe kölcsönadja Natet, aki prédikációival csillapítja le és buzdítja engedelmességre rabszolgatársait. Egy idő után azonban Nat már nem bírja elviselni tovább az őt és a többieket érő testi és lelki bántalmazásokat, ezért felkelést szervez... A valós eseményeken alapuló, sodró lendületű és látványos film felkavaró, mégis felemelő élményt nyújt.