Harry Fabian (Richard Widmark) jest kanciarzem o ambitnych planach, z których jak dotąd nic nie wyszło. Kiedy spotyka słynnego zapaśnika Gregoriusa (Zbyszko Cyganiewicz) i jego syna Kristo (Herbert Lom), wpada na pomysł będący przepustką do upragnionej niezależności finansowej. Planuje wejść w świat areny zapaśniczej poprzez manipulowanie Kristo, wykorzystując autorytet jego ojca.

Były wojewoda, Ratajczak, pragnie wrócić do aparatu partyjnego do Warszawy. Nie chce, by przeszkodziła mu w tym sprawa syna, aresztowanego przez SB. Przyjazd Ratajczaka elektryzuje wszystkich, odżywają stare sprawy z okresu, kiedy Ratajczak był wojewodą. Ratajczak zostaje znaleziony w miejskim szalecie, martwy. Sprawę prowadzi oficer MO, Korczak. Próbuje dowiedzieć się, co działo się w województwie, kiedy władzę sprawował Ratajczak. Seria scen w retrospekcjach. Ratajczak zwalnia dyrektora. Zapłakana kobieta otrzymuje mieszkanie z puli wojewody. Okazuje się, że był to dzień imienin Ratajczaka. W czasie polowania zabija konia, przekonany że to żubr. Podejmuje sam wiele niesprawiedliwych decyzji. Koniec retrospekcji. W miejskim szalecie dwóch przypadkowo spotkanych mężczyzn rozpoznaje byłego wojewodę. Jeden z nich, skrzywdzony przez niego przed laty, uderza Ratajczaka zabijając go na miejscu.

Vivian, z pozoru nieśmiała 16-latka, zawsze wolała się nie wychylać. Jednak gdy w szkole pojawia się nowa uczennica, Vivian jest zmuszona do krytycznej oceny seksistowskich zachowań szkolnych kolegów, którym wszystko uchodzi płazem, i dochodzi do wniosku, że ma tego dosyć. Zainspirowana buntowniczą przeszłością swojej matki Vivian anonimowo publikuje undergroundowy zin pod tytułem "Moxie", w którym demaskuje występki i uprzedzenia panujące w szkole, czym niespodziewanie wznieca rewolucję. Stojąc na jej czele, Vivian nawiązuje nowe przyjaźnie ze zwolenniczkami i zwolennikami ruchu, który wznosi się ponad podziały szkolnych paczek i klubów. Młodzi ludzie wspólnie uczą się, w jaki sposób radzić sobie z blaskami i cieniami szkolnego życia.

Pięć lat po wojnie secesyjnej kapitan Jefferson Kyle Kidd, weteran trzech wojen, podróżuje od miasta do miasta, dzieląc się z ich mieszkańcami wiadomościami o prezydentach i królowych, wielkich konfliktach, niszczycielskich katastrofach i porywających przygodach z najdalszych zakątków świata. Na równinach Teksasu spotyka dziesięcioletnią Johannę, sześć lat wcześniej przygarniętą i wychowaną przez plemię Kiowów. Johanna, wrogo nastawiona do świata, którego nigdy nie doświadczyła, wbrew swojej woli zostaje odesłana do biologicznych krewnych. Kidd zgadza się dostarczyć dziecko tam, gdzie według prawa jest jego miejsce. Przemierzając setki mil w głąb bezlitosnej dziczy w poszukiwaniu miejsca, które jedno z nich będzie mogło nazwać domem, oboje muszą zmierzyć się z ogromnymi przeszkodami, jakie na drodze stawiają im zarówno ludzie, jak i natura.

W zimowy wieczór stary kawaler Seligman znajduje na wpół przytomną, pobitą Joe. Przyprowadza dziewczynę do swojego mieszkania, ogląda jej rany i próbuje zrozumieć co takiego mogło się wydarzyć, że ta kobieta jest teraz w tak złym stanie. Mężczyzna uważnie wysłuchuje historii, jakie Joe zaczyna mu opowiadać. Historii obfitujących w wiele fascynujących momentów z jej życia, bogatych w dziwne, intrygujące zdarzenia.

Nat (Laia Costa), młoda i niedoświadczona tłumaczka, właśnie się przeprowadziła do wioski La Escapa. Właściciel domu na powitanie daje jej psa. Andreas (Hovik Keuchkerian) już wkrótce pokaże swoje prawdziwe oblicze. Nat przyjmuje niepokojącą propozycję seksualną od sąsiada a konflikty wokół wynajmowanego domu – kiepskiej konstrukcji, pełnej pęknięć i przecieków – staną się jej prawdziwą obsesją.

Roddy McDowall, Suzanne Pleshette i Karl Malden w rodzinnej komedii o bostońskich mieszczuchach na Dzikim Zachodzie. By odbudować stracony rodzinny majątek, młody chłopak z Bostonu postanawia szukać złota w Kalifornii. Udaje się tam na gapę, na pokładzie statku, a wierny lokaj rodziny podąża jego śladem. Razem rzucają się w wir przygody, poznają przeróżnych ludzi i liczą na łut szczęścia. Takie połączenie jest gwarancją świetnej zabawy.

Kiedy przywódca gangu nazywany Król David zostaje zamordowany, Paul Pawlowski - reporter, króty był świadkiem jego śmierci, zaczyna badać okoliczności, w jakich do niej doszło. Dzięki lekturze dziennika gangstera stopniowo dowiaduje się, w jaki sposób zwykły kryminalista stał się szefem przestępczego podziemia oraz co doprowadziło do jego upadku. Scenariusz filmu oparty jest na powieści byłego kryminalisty Donalda Goinesa, który po wyjściu z więzienia w 1970 roku opublikował 16 książek, zanim 4 lata później został zastrzelony.