Пустинята се разпростира до безкрая - плоска, сива, безкомпромисна. Няма дръвче, стръкче трева или камък. Но има едно нещо в изобилие - сол. Солта е навсякъде, точно под напуканата изпечена земна повърхност. Това са 5000 кв.км солна пустиня в Индия, където осем месеца в годината Чханабхай и семейството му живеят без вода, електричество и провизии, неуморно извличайки сол от земята. Под ослепителните слънчеви лъчи те работят в солните полета, докато не оформят огромни кристали. Работата им е ритмична, приличаща на танц, който наподобява танца на горящия хоризонт. След месеци тежка работа солта е готова да бъде събрана, точно преди да се изсипят поройните мусонни дъждове и да измият солните полета.

Ейми Енкър е 8-годишно момиче, чиито баща Уилям Енкър е бил един от най-известните рок-музиканти. Но след нелеп електрически инцидент той умира на сцената по време на един от концертите си. Изключително тежката психологическа травма от случилото се оставя Ейми няма и глуха. За да намери някакъв лек за състоянието й нейната майка Таня я отвежда Мелбърн. Докато социалните работници правят всичко възможно за да й помогнат да проговори и да тръгне на училище Ейми се сприятелява със своя съсед Робърт, който също като баща й се интересува от рок-музика.

Седмокласникът по прякор Муха не блести в училище, но е талантлив музикант и страстно желае да стане барабанист. Във филмът присъстват няколко уникални фънк джаз изпълнения. Поетичен, лиричен и в същото време тревожен филм.

Тони (Пепа Николова) е изселена в крайдунавски град заради "леко поведение". Започва работа в корабостроителна бригада, съставена само от мъже. Едни от тях е ухажват, други ѝ се подиграват, трети я презират. Йордан (Асен Кисимов) се влюбва в Тони и иска да се оженят, но среща съпротива на приятелите си и най-вече на директора на корабостроителницата (Петър Слабаков). Как младата жена ще се справи с патовата ситуация и дали знае какво иска от живота? Филмът е забранен и осъден на 22г. затвор без право на показване. Премиерата му е чак през октомври 1988г.