Hátat fordít Texasnak, a nyomornak Joe. Feltett szándéka, hogy meghódítja New Yorkot. A jóképű, cowboyszerelésű fiatalember a tányérmosogatás helyett selyemfiúként akarja megcsinálni a szerencséjét. Ám kénytelen szembesülni a ténnyel: a csillogó felszín alatt romlott világ lapul. A szép remények helyett hazugságot és romlottságot talál. És egy halálos beteg barátot. A tüdőbajos csirkefogó a "menedzsere" lesz. Ratso arról álmodozik, hogy Floridában megkopasztja a gazdagokat. A mókuskerékből azonban nehéz szabadulni. James Leo Herlihy regényéből.
New York kábszeres utcagyerekei közül került ki az amerikai irodalom egyedi hangú, hírhedt költője, Jim Carroll. Regényét kritikusai Salinger klasszikusához, a Zabhegyezőhöz hasonlítják. Iskolai balhék, fegyveres rablások az utcai bandákkal, sikertelen elvonókúrák tizenévesen. Másokat drogossá tett a tehetség és siker. Őt éppen ez mentette meg.
Eltűnik a Boston melletti Dorchesterből a négyéves Amanda McCready. A rendőrségi nyomozás eredménytelenségét látva a kislány elkeseredett nagyszülei felbérelnek két magándetektívet. Nyomozása során Patrick Kenzie és Angie Gennaro egyre mélyebbre süllyed Boston árnyékvilágában, a drogosok, csalók és pedofilok birodalmába. Amikor a média felkapja az ügyet a két magánkopó kénytelen a helyi rendőrkapitány és a nagymenő zsaru, Remy Bressant segítségét kérni. Miközben megoldódni látszik az ügy, Patrick szörnyű titokra bukkan, ami erkölcsi dilemma elé állítja.
Gloria Madrid külvárosában él a családjával. Az asszony takarít, a férje, Antonio taxizik és hamisítóként dolgozik. Képtelenek ötről a hatra jutni, az agyonhajszolt, gyógyszerfüggő anya, valamint az önző apa nem tudják összetartani a családot. A két tizenéves fiúk közül a nagyobbik droggal kereskedik, míg a kisebb homoszexuális, az anyósa meg teljesen őrült. Gloriában egy nap megszakad valami, megelégeli a kilátástalan helyzetet, megöli a férjét, a homoszexuális Miguelt pedig eladja egy pedofil fogorvosnak.
Fresh, a tizenkét éves színes bőrű kisfiú, Brooklyn egyik nyomornegyedében lakik. A srácnak hamar fel kellett nőnie: édesanyja meghalt, nővére kábítószerfüggő, szülői jogaitól megfosztott édesapja pedig alkoholba fojtja bánatát. Fresh néhanapján találkozik vele egy közeli parkban és sakkoznak. A fiú iskolába jár, ám emellett egy drogdíler kifutófiújaként dolgozik. Lassan rádöbben, hogy eddigi élete és "munkája" céltalan, alvilági kapcsolatai pedig egyre mélyebbre rántják. Elhatározza, hogy leszoktatja nővérét a kábítószerről és ő maga is kiszáll a drogüzletből. Ahhoz, hogy tervét véghezvigye a két rivális bandát egymásnak kell ugrasztania. Az események azonban nem egészen az ő elképzelése szerint alakulnak.
A The Doors és zenéje legenda. A film elementáris erővel, zenében és képekben mutatja be a valóság küszöbének átlépését, az áttörést a "másik oldalra". Kábítószeres látomások, eksztatikus, botrányos színpadi fellépések, rituális szeretkezések, a tudatos és tudattalan határainak elmosódása - mindez csak egy valakinek a személyiségén átlényegítve volt lehetséges, a zenekar költő-énekesén, akit úgy hívtak: Jim Morrison...
A megtörtént eset alapján készült film főszereplői dél-kaliforniai aranyifjak, akiknek a medencés vityillókban semmittevéssel vagy anyagozással töltött heverészés, illetve a partiról partira való sodródás olyan mértékben eltompítja a realitásérzékét, hogy az néha fergetegesen vicces, máskor pedig rémisztő következményekkel jár. A helyi anyagelosztó, Johnny Truelove (Emile Hirsch) üzleti vitába keveredik egyik ügyfelével. Úgy dönt, haverjaival elrabolják a rakoncátlankodó kuncsaft öccsét, hogy egy kicsit megleckéztessék. Emberrablásra azonban nincsenek berendezkedve, senkinek nincs nagy kedve valami eldugott helyen vigyázni az öcsire, meg egyébként is kiderül, hogy jó fej a kissrác, úgyhogy inkább elviszik magukkal bulizni. A túsz valószínűleg legboldogabb napjait tölti együtt elrablóival, azonban a drogoktól eltompult elme és a helyzetkényszer beláthatatlan és veszélyes ösvényre tereli az ügyet.
Pepi szép és gátlástalanul modern gondolkodású lány, aki írói pályára készül, de addig is, míg nagy regényét tető alá hozza, vidám szexreklámok fogalmazásával keres pénzt. Amikor egy napon afférja támad egy kábítószer után nyomozó rendőrtiszttel, elhatározza, hogy nemes bosszút áll: fellázítja a rendőr unatkozó, kielégítetlen feleségét. Almodóvar első nemzetközileg is ismert filmjét még "cenzúrázatlanul", polgárpukkasztó dühének teljes vállalásával forgatta. Csak hasonlóképpen előítéletmentes, felnőtt nézőinknek ajánljuk!
Isten hozta Calvin borbélyüzletében! Kerüljön beljebb, foglaljon helyet! Vegye le a kalapját, és engedjen ki egy kicsit a gőzből! Itt majd lenyírják, ami a fején van, miközben elmondhatja, ami a fejében motoszkál. Fogjon egy széket, várja ki a sorát, lazítson, hallgasson meg egy sztorit, adjon tovább egy pletykát, lapozzon bele egy magazinba és legyen kész egy kis eszmecserére! De ne guruljon be, ha kinevetik azért, amit mond. A borbélynál mindenki összejön és mindenki együtt van. Itt mindenki egyenlő, legalábbis amíg ki nem sétál az ajtón. Egy hajvágásért jövünk ide. De amit itt kapunk, az sokkal több annál. Minden közösségben van egy hely, ahol az emberek összejönnek, hogy kölcsönösen elmondják és meghallgassák egymás sztorijait, egy jót nevessenek, tanácsot kérjenek, vagy éppen csak eltöltsék az időt. Calvin borbélyüzlete pontosan ilyen hely.
Négy tinédzser, négy gyerekkori barát - három fiú és egy lány - élete tárul fel elõttünk: az erõszak, a szex, a gyűlölet, a szeretet és az érzelmi zavarodottság minden fázisával. Claude gördeszkás srác, aki egyszerre gyűlöli és szereti apját. Shawn inkább a szex iránt érdeklõdik: halálosan belezúg barátnõje húsz évvel idõsebb anyjába. Peaches, a társaság lánytagja mindenáron el szeretne menekülni otthonról õrülten bigott apjától. Tate eközben nagyszülei túlzottan gondoskodó szeretetétõl szenved. És persze ott van az ötödik haver is: Ken Park, de õ már csak múlt idõben... A tabufilmjeirõl ismert Larry Clark (Kölykök, Genya) új filmje emlékezetes botrányt kavart a Velencei Filmfesztiválon, és több országban kiváltotta a cenzorok haragját is.