Helen Keller krótko po urodzeniu poważnie zachorowała. Od tej pory nie widzi, ani nie słyszy. Żyje w całkowitej izolacji od otoczenia, w świecie ciszy i ciemności. Z powodu ułomności nigdy nie nauczyła się mówić, ani w jakikolwiek sposób komunikować z otoczeniem. Rodzice Helen stracili już wszelką nadzieję na jakikolwiek kontakt z córką, do czasu, gdy zatrudnili niedowidzącą Annie Sullivan, pielęgniarkę do opieki nad Helen. Dzięki jej uporowi i poświęceniu dziewczynka nauczyła się mówić, ukończyła szkołę, a potem studia.

Historia zwykłych ludzi, którzy odważyli się ruszyć na podbój gwiazd. Opowieść zaczyna wiekopomny lot samolotem Chucka Yeagera, pilota, który jako pierwszy przekroczył barierę dźwięku - kończy zaś wyczyn Gordona Coopera, który obleciał Ziemię dwadzieścia dwa razy i tym samym zakończył operację Mercury. W ciągu dzielących te wydarzenia piętnastu lat zmienia się nie tylko wiedza człowieka o kosmosie, ale również i zwykłe ziemskie życie.

Pierwsza część trylogii o życiu cesarzowej Elżbiety (Romy Schneider), nazywanej pieszczotliwie Sissi. Elżbieta ma 16 lat i jest bawarską księżniczką. Jej życie jest bardzo beztroskie. Spędza czas na jeździe konnej, zabawach z licznym rodzeństwem, oraz na ulubionych przez nią polowaniach z ukochanym ojcem, księciem Maksymilianem (Gustav Knuth), z którym łączy ją szczególnie silna więź. Wkrótce poznaje cesarza Austrii, młodego i przystojnego Franciszka Józefa (Karlheinz Böhm). Oboje zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Jednak uczucie to sprawia, ze życie Sissi ma się wkrótce całkowicie odmienić.

Druga część opowieści o losach Elżbiety Bawarskiej, znanej jako Sissi (Romy Schneider). Po ślubie Sissi i Franciszek Józef (Karlheinz Böhm) opuszczają Wiedeń i udają się do Hofburga już jako para cesarska. Liczne konwenanse krępujące życie przyzwyczajonej do wolności młodej cesarzowej, a także konflikt z arcyksiężną Zofią powodują, że Sissi coraz bardziej oddala się od nowego otoczenia. Stosunki z Zofią ulegają dalszemu pogorszeniu po narodzinach córeczki Sissi, której wychowaniem chce zająć się arcyksiężna. Franciszek Józef popiera matkę, co zmusza Sissi do ucieczki do rodzinnej Bawarii...

Małżeństwo Sissi i Franciszka Józefa układa się harmonijnie. Młoda cesarzowa udowodniła, że potrafi rozwiązywać drażliwe sprawy wagi państwowej. Wyjeżdża na Węgry z hrabią Andrassym, by uspokoić węgierską arystokrację. Pod jej nieobecność arcyksiężna Zofia rozsiewa fałszywe plotki o romansie synowej z Andrassym. Franciszek nie daje wiary opowieściom matki, ufa żonie i wkrótce przekonuje się o jej miłości. Po powrocie z Węgier okazuje się, że Sissi cierpi na gruźlicę. Musi poddać się długotrwałej kuracji w Grecji.

Anglia, rok 1554. W kraju trwa kryzys związany z podziałami religijnymi. Na tronie zasiada katoliczka Maria Tudor. W obawie przed przejęciem władzy przez młodszą siostrę, wychowaną w wierze protestanckiej Elżbietę, umieszcza ją w areszcie domowym. Po śmierci Marii dwudziestopięcioletnia Elżbieta zostaje królową. Nowa władczyni próbuje przywrócić stabilizację w wyczerpanym wewnętrznymi konfliktami państwie. Musi wyrzec się życia prywatnego i poświęcić się publicznym obowiązkom.

Vincent van Gogh w młodości poczuł kapłańskie powołanie. Postanowił dzielić się słowem Pana, nieść pociechę najbardziej potrzebującym. Poszukał słuchaczy wśród ludności zamieszkującej najbiedniejsze rejony górnicze. Szybko zyskał szacunek i uznanie najuboższych, jednocześnie wzbudzając niechęć przełożonych. Wkrótce wokół niedoszłego kaznodziei dochodzi do dużego zamieszania, Vincent powraca pod opiekuńcze skrzydła rodziny. Zaczyna malować. Przelewa na płótno dręczące go lęki i tęsknoty. Zakochuje się nieszczęśliwie w swej kuzynce Kay.

W tym najbardziej widowiskowym, zrealizowanym z ogromnym rozmachem filmowym spektaklu grają największe gwiazdy ówczesnego kina - Richard Burton, Rex Harrison i Elizabeth Taylor. Jest to historia królowej Egiptu i jej miłości do dwóch największych wodzów starożytnego Rzymu: Juliusza Cezara i Marka Antoniusza. Zarówno Burton jak i Harrison nominowany do Oscara dają wspaniały popis gry aktorskiej, jednak to właśnie Elizabeth Taylor jaśnieje niezwykłym blaskiem, przyciągając swoją osobą uwagę widzów i dając jeden z najwspanialszych występów w swej aktorskiej karierze. Zdumiewający swym rozmachem film zdobył Oscary za scenografię, kostiumy i efekty specjalne. Niektóre fragmenty filmu przeszły do historii kina, jak na przykład zapierająca dech w piersiach scena wjazdu Kleopatry do Rzymu. "Kleopatra" to historia niezwykłej kobiety, o której względy konkurowało dwóch największych rzymskich wodzów i która przeszła do legendy jako symbol uwodzicielskiej urody.

Słynny romans Napoleona i Marii Walewskiej potraktowany został jako historia uczuć i polityki bez batalistycznego tła. Maria po raz ostatni spotyka się z ukochanym przed zesłaniem cesarza na Wyspę Świętej Heleny, namawiając go do ucieczki. Napoleon odrzuca tę propozycję, żegnając się na zawsze z nią i synem. Film został oparty na powieści polskiego pisarza Wacława Gąsiorowskiego, ale scenariusz był wielokrotnie zmieniany na skutek nacisków hollywoodzkiej cenzury, m.in. z powodu pojawienia się nieślubnego dziecka Marii i Napoleona.

"Pomysłowy" (Variety) i "wspaniały" (Gene Shalit) "Wielki napad na pociąg" opowiada historię Edwarda Pierce'a (Connery), genialnego złodzieja, który dowiedziawszy się o transporcie złota tworzy misterny plan obrabowania pociągu. Pomagają mu w tym zręczny kasiarz (Sutherland) i ukochana dziewczyna (Down). Razem muszą pokonać przeciwności losu i przygotować plan największego skoku w historii brytyjskiej kolei.

Czarny kryminał osadzony w scenerii chińskiej dzielnicy San Francisco lat 40. Film opowiada o śledztwie w sprawie tajemniczego zniknięcia chińskiej aktorki kabaretowej... Była to produkcja eksperymentalna - cały film kręcony był w sztucznych dekoracjach, do zdjęć wykorzystywano raczkującą w tym czasie technikę wideo. Realizacja Hammeta ciągnęła się cztery lata, pochłonęła ogromne pieniądze. Zeotrope, wytwórnia Coppoli zbankrutowała. W dodatku krytyka film zmiażdżyła, a publiczność nie przyszła do kin.