Główny bohater Calvin Clifford Baxter jest solidnym pracownikiem firmy zatrudniającej ogromne rzesze ludzi, gdzie trudno o awans lub podwyżkę. Calvin na pozór prowadzi normalne życie. Jednak podejrzenia co do jego osoby zaczynają tworzyć się w momencie, gdy po firmie krąży niewielki kluczyk przekazywany z rąk do rąk. Jest bardzo cenny, bo nawet jego przełożeni Baxtera usilnie starają się go dostać. Jak się później okazuje kluczyk ten jest własnością owego bohatera. A dokładniej mówiąc jest to kluczyk do jego mieszkania. Po drodze napotkamy na liczne romanse urzędników i ich zmagania z ukrywaniem prawdy, co faktycznie robią w tym mieszkaniu. A co na to sam Baxter? Zobaczcie sami.
Dramat rozgrywa się pomiędzy Wolfgangiem Amadeuszem Mozartem, jednym z najsłynniejszych twórców muzyki, a Włochem Antoniem Salierim, nadwornym kompozytorem cesarza Austrii Józefa II. Długo oczekiwany przez Salierego sukces - zaszczytna funkcja nadwornego muzyka - zostaje przyćmiony. Na dworze cesarskim pojawia się intruz: młody, utalentowany i już słynny kompozytor, u którego cesarz zamawia nową operę. Oszalały z zazdrości Salieri planuje zniszczyć Mozarta.
Ameryka, lata 20. XX wieku. Odnoszący sukcesy nowojorski dramatopisarz zostaje zaproszony do Hollywood. Podejmuje go szef wytwórni, zlecając napisanie scenariusza o walkach zapaśników. Barton jest rozczarowany zamówieniem, ale przystępuje do pracy. Wynajmuje pokój w obskurnym hotelu, w którym wszystko jest dziwaczne i podejrzane. W mało inspirującym otoczeniu, pozostawiony sam na sam z maszyną do pisania, popada w niemoc twórczą. Nie jest to jednak ostatnie z nieszczęść, które staną się jego udziałem.
Kiedy pewna, bogata rodzina zostaje zakładnikami w Wigilię, przestępcy nie są przygotowani na niespodziewanego bojownika. Święty Mikołaj (David Harbour) jest na miejscu i ma zamiar pokazać, dlaczego Mikołaj nie będzie taki święty.
Akcja filmu rozgrywa się podczas letnich regat wioślarskich i skupia się na miłosnych perypetiach grupki nastolatków u progu dorosłości. Odkąd związek Achima z jego dziewczyną stał się bardziej poważny, Tobi czuje się coraz bardziej pomijany i zdezorientowany. Z każdym następnym aktem bohaterowie nieuchronnie zmierzają do konfrontacji równie zaciekłej i wyzwalającej jak sama letnia burza.
Holiday u szczytu kariery jest obiektem śledztwa Federalnego Biura Antynarkotykowego, które prowadzi agent, z którym łączy ją płomienny romans.
Danny Ocean planuje zuchwały skok. Namawia do współpracy dziesiątkę przyjaciół, z którymi zna się z czasów wojny - służyli razem w oddziałach powietrznodesantowych. Spisek zakłada obrabowanie pięciu najbogatszych kasyn w Las Vegas w ciągu jednej nocy. Akcja wydaje się przygotowana bezbłędnie, niestety, nic nie idzie zgodnie z planem.
Główny bohater, Cyrano de Bergerac, człowiek wyprzedzający swoje czasy, wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne. Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Ta zaś, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie.
Ktoś w tajemniczych okolicznościach spada z dachu. Wypadek? Samobójstwo? Może morderstwo? Normalnie nikt by się tym nie przejął, ale okazało się, że ten ktoś jest kimś zupełnie innym. Podrzędny hotel trafia nagle na pierwsze strony gazet. FBI rozpoczyna śledztwo. Los Angeles kryje za sobą wiele tajemnic. Ta historia jest kolejną z nich. Widziana oczami młodego mężczyzny o niewinnym dziecięcym umyśle, nieświadomym realnego świata i otwartym na wszystko. Świat spokojnej egzystencji życiowych rozbitków staje się miejscem zbrodni. Każdy z mieszkańców jest podejrzany.
Boy hotelowy Ted jest świadkiem czterech niezwykłych historii w pewną noc sylwestrową. W apartamencie dla nowożeńców trwa sabat czarownic, a w pokoju 404 dochodzi do gwałtownej kłótni małżeńskiej... o kochanka żony. Tymczasem w pokoju 309 pozostawione bez opieki dzieciaki stają na głowie, zaś w apartamencie na ostatnim piętrze hollywoodzki producent sprawdza skuteczność tricków mistrza Hitchcocka
Tytułowe 451 stopni w skali Fahrenheita to temperatura w jakiej spala się papier. A spalanie papieru, a dokładniej książek, to nowe zadanie straży pożarnej, nałożone na nią przez faszystowskie władze w celu stłumienia wszelkich niepodległych ruchów inteligenckich. Jeden ze strażaków, Guy Montag, nie może się odnaleźć w nowej roli i zaczyna kwestionować rozkazy przełożonych oraz ideologię rządzących. Zbiega się to z momentem poznania pięknej kobiety oraz środowiska rebeliantów, którzy w ramach walki z sianym przez władzę terrorem uczą się na pamięć książek, aby ich zawartość nie zniknęła wraz ze zniknięciem papieru. Film jest drugą już ekranizacją powieści Ray'a Bradbury'ego o takim samym tytule.