Vienuolikmečio Bilio Elioto tėvas ir brolis – kalnakasiai, o mama senokai mirusi. Atsitiktinai berniukas užklysta į baleto klasę, kurią ką tik atidarė toje pačioje miestelio salėje, kur jis lanko taip nekenčiamą boksą. Magiškas šokio judesio grožis pakeri vaiko vaizduotę. Tuo metu jo tėvas ir vyresnysis brolis dalyvauja streike ir vos pajėgia išmaitinti šeimą. Tad labai įsiunta paaiškėjus, kad Bilis bokso treniruotėms skirtus pinigus išleidžia tokiam nevyriškam užsiėmimui. Baleto mokytoja ponia Vilkinson, norėdama Bilį paruošti stojamiesiems į Londono karališkąją baleto mokyklą, įkalba jį lankyti individualias nemokamas pamokas. Tačiau konkurso dieną Bilis negali išvažiuoti, mat jo brolis susimuša su policininkais. Savo sielvartą Bilis išreiškia šokiu, kurį turėjo matyti tik jo bičiulis Maiklas. Netikėtai šokantį sūnų užklumpa tėvas. Sūnaus talentas taip sujaudina tėvą, kad šis pažada, jog Bilis važiuos į Londoną laikyti stojamojo egzamino.

Septyniolikmetė Beibi (akt. Jennifer Grey) su šeima atvyksta atostogų į prabangų viešbutį. Naivi ir miela mergina kaip mat susidraugauja su viešbučio personalu, vienas kurių – žavingas šokėjas Džonis (akt. Patrick Swayze). Bandydama padėti į keblią padėtį patekusiai vyruko šokių partnerei Peni (akt. Cynthia Rhodes), mergina tampa Džonio šokių mokine, o netrukus ir žengia ant parketo. Tačiau svaiginantys muzikos ritmai, vis labiau kaistanti atmosfera ir žavingas šokių mokytojas pakerta Beibi ir mergina leidžiasi suviliojama šokių ir pasiduoda meilei.

1976-ieji. Teksaso valstijoje mažo miestuko mokiniai švenčia mokslo metų pabaigą ir surengia "fuksų" įšventinimo puotą - reikia jiems atlyginti už visas būtas ir nebūtas nuodėmes. Filmas kaip dangus ir žemė skiriasi nuo panašaus siužeto Džordžo Lukaso (George Lucas) filmo "Amerikietiški grafiti". Jokios nostalgijos aštuntajam dešimtmečiui ir jokių banalių sentimentų. Tiesiog linksma ir juokinga. Koks gi keistas vis dėlto buvo tas aštuntas dešimtmetis.

Nelaimingas paauglys vienišius Deividas sielos ramybę randa žiūrėdamas muilo operą „Malonus miestelis“, nukeliančią į šeštąjį dešimtmetį. Ten viskas taip miela. Kartą namuose apsilanko keistas televizorių meistras ir palieka naują nuotolinį pultelį. Netrukus Deividas dėl jo susipeša su seserimi Dženifere. Ir nepaaiškinamu būdu jie atsiduria nespalvotame „Maloniame miestelyje“. Atgal sugrįžti neįmanoma, todėl nauji atvykėliai pradeda keisti tobulo pasaulio gyvenimą.

Penkiolikmetė Cher Horovitz panaši į savo bendraamžes. Ji domisi mada, mėgsta spalvingus drabužius ir žvalgosi į vaikinus. Sužinojusi, kad mokyklos baigimo atestato pažymiai bus prasti, mergina imasi gudrybės ir moteriškų kerų. Iš pradžių superša du vienišus mokytojus ir supranta, kad visai malonu daryti gerus darbus. Tada bando bendraklasę, pilką pelytę Tają paversti patrauklia mergina... Galų gale Cher supranta, ko iš tikrųjų nori ir ką iš tikrųjų myli.

Tai istorija apie augančius, lekiančius ir įsimylėjusius Alaną Kane ir Garį Valentine, 1973-aisiais metais San Fernando slėnyje, kurie niekada nebuvo susitikę prieš fotografijos dieną Gario vidurinėje mokykloje. Alana nebėra moksleivė, bet jauna mergina, siekianti atrasti ir apibrėžti save virš jos neįkvepiančio fotografo padėjėjos darbo, o Garis, nors dar tik paauglys, bet jau įsitvirtinęs scenoje kaip dirbantis aktorius. Laikui bėgant ir keičiantis jų draugystei, Garis ieško karjeros galimybių ne tik aktorystėje, bet ir tampa pradedančiuoju verslininku, parduodančiu vandens lovas ir atidarančiu dažasvydžio arkadą; o Alana rimtai svarsto savo ateitį (įskaitant įsiveržimą į aktorystę).