Trečias nuotykių ieškotojo Indianos Džounso žygis bus dar pavojingenis ir įdomesnis. Dabar jam reikės surasti šventąją taurę, kurią, anot legendų, paskutinės vakarienės metu naudojo Jėzus Kristus. Teigiama, kad bet kuris žmogus, išgėręs iš šios taurės, taps amžinai jaunu.Šiuo paslaptingu grobiu susidomi ir didžiausi Indianos Džounso priešai - naciai. Hitlerio vadovaujami galvažudžiai pagrobia jo tėvą profesorių Henry Džounsą, kuris turi specialų dienoraštį ir detalius žemėlapius, pagal kuriuos galima surasti paslaptingiausius lobius, o tarp jų ir šventąją taurę. Indiana Džounsas išvyksta į Vokietiją gelbėti tėvo ir viso pasaulio.

Kalbėdami apie karo filmus, kritikai visuomet pamini Lewiso Milestono šedevrą sukurtą dar 1930-aisiais metais. Tuomet gimė geriausia Eriko Marijos Remarko romano „Vakarų fronte nieko naujo“ ekranizacija, iki šiol laikoma viena geriausių karo dramų. Jauno idealisto Polio Boimerio trumpo gyvenimo istorija tapo aistringu kaltinimu militaristinei politikai ir tobulai įkūnijo Pirmojo pasaulinio karo apkasuose pražudytos „prarastosios kartos“ atminimą. Organizuodami filmavimus kino studijos „Universal“ vadovai negailėjo lėšų nei karo scenoms, nei moderniausioms tų laikų technologijoms. Šiais laikais šis senas, bet nepasenęs Lewiso Milestono filmas laikomas karinės dramos etalonu. Filmas apdovanotas dviem pagrindiniais tų metų Oskarais: už geriausią metų filmą ir režisūrą.

Biografinėje Johnny Cash‘o dramoje atkuriamas įdomus ir įvykių kupinas muzikos garsenybės gyvenimas: sunki ir audringa jaunystė Arkanzaso medvilnės fermoje, stulbinanti šlovė, pavojingos žvaigždės gyvenimo pagundos ir, žinoma, meilė.