Billy Elliot to 11-latek wychowywany w górniczej rodzinie, gdzie prym wiodą surowy ojciec i brat. By wykrzesać w dorastającym chłopcu wzorzec męskości, ojciec zaprowadza go na trening boksu. Jednak Billy nie pała pasją do tego sportu. Przez przypadek trafia na lekcję tańca klasycznego, gdzie okazuje się, że ma wielki talent. Zaczyna naukę baletu pod czujnym okiem niespełnionej primadonny, pani Wilkinson, która marzy, by Billy został tancerzem Królewskiej Akademii Tańca. Czy mu się to uda i jak zareaguje ojciec, gdy dowie się, że jego syn zamienił rękawice bokserską na atłasowe baletki?

Film przybliża życie legendarnego piosenkarza country Johnny'ego Casha (1932-2003). Cash debiutował w połowie lat 50., gdy związał się z wytwórnią Sun Records w Memphis. W 1957 jego piosenki "Folsom Prison Blues" i "I Walk the Line" szturmem zdobyły listy przebojów. "Spacer po linie" opowiada także o życiu osobistym artysty, jego związku z June Carter i uzależnieniu od alkoholu i amfetaminy, a także o trudnej walce o powrót do normalnego życia.

Film "Ray" jest biograficznym dramatem i opisuje życie muzyka Raya Charlesa. Ray urodził się w małym i biednym miasteczku w stanie Georgia. W wieku 7 lat stracił wzrok na skutek cukrzycy. Stało się to wkrótce po tym jak był świadkiem wypadku, w którym zginął jego młodszy brat. Jednak natchniony przez matkę, która nie pozwoliła, aby jej syn poddał się chorobie, znalazł sens w życiu. Była nim muzyka. Ray nauczył się nut czytając podręczniki napisane językiem Braille'a. Grając w klubach zyskał reputację wyjątkowego muzyka i piosenkarza. Stworzył własny styl, który zawierał w sobie elementy ewangelii, jazzu, muzyki country i orkiestralnej. Film pokazuje Raya jako geniusza muzycznego, który w życiu walczył z rasizmem, ale także z uzależnieniem od narkotyków.

Robin Williams to utalentowany aktor i komik, który bawił nas i wzruszał przez wiele lat. Urodził się w 1951 roku w Chicago, gdzie rozpoczynał swoją karierę wystawiając stand-upy w nocnych barach. Dzięki swojej determinacji i usposobieniu zyskał międzynarodową sławę, a jego kreacje w filmach "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Good Morning, Vietnam" oraz "Buntownik z wyboru" do dziś uznaje się za kultowe. Ten ostatni tytuł przyniósł mu nawet Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy. W dokumencie "Dzień dobry, Robin" poświęcono także sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty. Twórcy w prosty sposób próbują przybliżyć jaki wpływ miało otępienie ciałami Lewy’ego na zdrowie psychiczne i fizyczne Williamsa, które ostatecznie doprowadziło do tragicznej śmierci uwielbianego przez miliony fanów na całym świecie aktora.

Opowieść o niezwykłym ostatnim rozdziale życia Freddiego Mercury'ego io tym, jak po jego śmierci na AIDS, Queen zorganizował jeden z największych koncertów w historii, Freddie Mercury Tribute Concert na stadionie Wembley, aby uczcić jego życie i rzucić wyzwanie uprzedzeniom związanym z HIV/ AIDS. Po raz pierwszy historia Freddiego jest opowiedziana obok doświadczeń osób, które w tym samym okresie uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa HIV i straciły bliskich. Lekarze, osoby, które przeżyły i działacze na rzecz praw człowieka, opowiadają o intensywności życia podczas pandemii AIDS i panice moralnej, jaką wywołała.

Tajemniczy, wyjątkowy, a może i taki, i taki? Autorzy tego dokumentu zagłębiają się w kontrowersyjną przeszłość znanego francuskiego piłkarza Nicolasa Anelki.