Seibei Iguči yra žemo rango samurajus, našlys, turintis išlaikyti du vaikus ir seną motiną iš savo menko atlygio. Kiekvieną pavakarę užuot linksminęsis su kolegomis ir vyresniaisiais, jis eina dirbti kitų darbų, todėl imamas vadinti Sutemų samurajumi. Kartą jis apgina savo vaikystės laikų simpatiją Tomoe nuo žiauraus jos vyro. Klano vadai įvertina Seibei meistriškumą ir siunčia jį vykdyti pavojingos misijos. Grįžtančio jo laukia dukros, motina ir mylimoji Tomoe.

Džeimsas Makėjus, baigęs tarnybą kariniame jūrų laivyne, vyksta į Vakarus. Viename nedideliame miestelyje jis rengiasi vesti Patriciją, vietinio fermerio Henrio Terilo dukterį. Tačiau Patriciją įsimylėjęs ir fermos prižiūrėtojas Stivas Lyčas. Jis ima nekęsti Džeimso. Džeimsas įtraukiamas į Terilų ginčus su Henesiais dėl žemės šalia šaltinio, kuri priklauso Patricijos draugei Džiulei Maragon. Vyrukas neužsitarnauja didesnės pagarbos ir visi vaidina jį keistuoliu – juk jūrų vilkas net nemoka jodinėti, o ir čia įsigalėję papročiai jam svetimi. O labiausiai jį persekioja Stivas. Vieną dieną Bakas Henesis pagrobia Džiulę, ir Džeimsas, kuriam ji patinka, vyksta jos gelbėti.

„Gyvulių ūkis“ - žinomiausia anglų rašytojo Džordžo Orvelo satyrinė tarybinio totalitarizmo alegorija. Filmas atspindi svarbiausius Stalino eros įvykius. Filme pasakojama apie grupelę ūkio gyvulių, kurie maištauja prieš savo ūkininką, tikėdamiesi sukurti visuomenę, kurioje gyvūnai būtų lygūs, laisvi ir laimingi. Galiausiai maištas nenusiseka, o ūkyje situacija tampa tokia pat bloga, kokia buvo anksčiau, valdant kiaulei vardu Napoleonas.

Mongolijos dykumoje sudužus lėktuvui, likę gyvi žmonės nusprendžia padaryti neįmanoma – iš nuolaužų pastatyti naują lėktuvą. Jiems pradeda vadovauti tokios patirties turintis inžinierius. Tiesa, jo kurti lėktuvai – tik maži radijo bangomis valdomi modeliai... Nelaimėliai greit pastebi, kad dykumoje jie – ne vieni. Šalia jų įsitaisę ir kontrabandininkai. Laikas spaudžia, o praūžusi smėlio audra, atrodo, sunaikina likusias viltis namo grįžti gyviems...