Siostry Ester i Anna robią przerwę w podróży, zatrzymując się w dziwnym mieście Timoka, którego mieszkańcy wyraźnie przygotowują się do wojny. Kobiety nie znają miejscowego języka. Spędzają dobę w opustoszałym hotelu. Anna odreagowuje swoje frustracje w kontakcie erotycznym z hotelowym barmanem. Chora i świadoma nadchodzącej śmierci Ester upija się i masturbuje. Przed hotelem pojawia się czołg
Kistoria dwóch miłości. Miłości ojca do swoich pięciu synów. I miłości jednego syna do ojca, miłości tak silnej, że zmuszającej go do życia w kłamstwie. Synem tym jest Zac Beaulieu, urodzony 25 grudnia 1960, inny od pozostałych braci, ale rozpaczliwie próbujący się dopasować. Podczas kolejnych 20 lat, życie zabiera Zaca w zaskakującą i nieoczekiwaną podróż, która w końcu prowadzi go do zaakceptowania swojej prawdziwej natury i co najważniejsze prowadzi ojca do pokochania syna takim, jakim jest.
Rzecz dzieje się w sercu Teksasu. Ładna, młoda żona (Frances McDormand), ucieka od męża z jednym z jego pracowników (John Getz). Upewniony o zaistniałej zdradzie przez prywatnego detektywa (M. Emmet Walsh) mąż (Dan Hedaya), popada w obsesję zabicia pary kochanków. Od tej chwili nic nie jest już proste. Plan popełnienia zbrodni idealnej kompletnie zawodzi. Jej inicjator sam staje się ofiarą, zaś nieświadomi niczego kochankowie, celem wyrafinowanego i zdesperowanego mordercy.
Przynęta opowiada o gentryfikacji, kapitalizmie, turystycznym tsunami i klasowych konfliktach. Kornwalijska wieś, w której rozgrywa się akcja, przechodzi właśnie transformację z osady rybackiej w nadmorski kurort. Bracia Ward zmuszeni są sprzedać dom londyńczykom, którzy przerabiają go, dekorując ściany linami, sieciami i innymi akcesoriami symbolizującymi tradycję i autentyczność, czyli wszystko to, co turyści niszczą. Ekonomiczna, społeczna i kulturowa degradacja rybaków rodzi frustrację, która prowadzi do otwartej wojny z aroganckimi, bogatymi przyjezdnymi. Konflikt eskaluje, gdy młody Ward zaczyna flirtować z córką londyńczyków, panną Leigh.
Akcja filmu rozgrywa się wśród Pakistańczyków mieszkających w Londynie. Jednym z nich jest Omar, bezrobotny chłopak mieszkający ze swoim zniedołężniałym ojcem alkoholikiem. Wuj Omara zatrudnia go w myjni samochodowej, a kiedy okazuje się, że chłopak ma talent do rachunków, pozwala mu kierować podupadającą pralnią. Omar najmuje do pomocy przyjaciela z dzieciństwa, Johnny'ego, należącego do grupy faszystów, znęcającej się nad londyńskimi Pakistańczykami. Udoskonalona pralnia zaczyna przynosić zyski, a Johnny i Omar zbliżają się do siebie.
Ruth Stoops (Laura Dern) jest bezdomną narkomanką, spodziewającą się piątego dziecka. W tym stanie zostaje aresztowana. Zagrożonej długim wyrokiem kobiecie sędzia w tajemnicy proponuje ugodę - jeśli pozbędzie się dziecka, orzeczenie sądu będzie łagodniejsze. Ruth rozważa jego ofertę. Tymczasem do celi, w której jest przetrzymywana, trafiają cztery uczestniczki manifestacji antyaborcyjnej. Ciężarna więźniarka zwierza im się ze swego problemu. Nowe znajome wpłacają za nią kaucję. Po wyjściu na wolność Ruth, mimo iż nie ma nic przeciwko usuwaniu ciąży, staje się symbolem w ich walce.
Film jest historią trzech szalonych dni z życia Rossa (Jason Schwartzman) młodego chłopaka uzależnionego od... amfetaminy. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności Ross wplątuje się w aferę narkotykową związaną bezpośrednio z jego znajomym dealerem narkotykowym - Spider-Mike (John Leguizamo) oraz jego producentem "dragów" o pseudonimie "The Cook" (Mickey Rourke)...
Dean (Jamie Bell) mieszka na przedmieściach ze swoim ojcem, popularnym psychologiem, autorem poradników o wychowaniu młodzieży. Tutaj każdy żyje własnym życiem. Z pozoru wszystko jest piękne: trawniki przystrzyżone, domy eleganckie, a rodziny zamożne. Ale prawda jest inna: nie ma zimniejszego miejsca na ziemi niż to luksusowe przedmieście. Kiedy Dean odkrywa, że jego najlepszy przyjaciel (i jednocześnie dealer narkotyków) Troy (Josh Janowicz), powiesił się w jego sypialni, nie mówi o tym nikomu, prócz przyjaciół w szkole. Ci szybko dochodzą do wniosku, że Troy musiał pozostawić po sobie sporą ilość prochów. Gang wpada na pomysł, żeby porwać młodszego brata Deana i żądać w zamian narkotyków.
Znany dziennikarz popada w konflikt z przełożonymi i opuszcza nowojorską telewizję. Zaczyna nowe życie w małym miasteczku w Kalifornii. Pewnego dnia jest tam świadkiem dramatycznego zdarzenia: pracownik miejscowego muzeum, który właśnie otrzymał wymówienie, grozi pistoletem swojej przełożonej.
Podczas wieczoru kawalerskiego, przyszły pan młody i czterech jego drużbów, spędzają razem czas. Trzydziestokilkuletni mężczyźni toczą burzliwe debaty na temat ojcostwa, odpowiedzialności i wierności. Dochodzą do wniosku, że to koniec okresu dojrzewania i najwyższy czas dorosnąć.
Historia kręci się wokół jednego z najlepszych agentów Hollywoodu (Ben Affleck), który, jak się wydaje, ma wszystko: sukces, pieniądze oraz piękną żonę (Rebecca Romijn). Niestety jego świat rozpadnie się w gruzy, gdy dowie się iż jego żona go zdradza, a jego pamiętnik został ukradziony przez dziennikarza, któremu zależy tylko na jednym - by tajemnice agenta wyszły na jaw.
Laura jest bardzo zdolną i ambitną baletnicą. Ma kochającego męża Steve'a, piękny dom i wiernych przyjaciół. Do pełni szczęścia brakuje jej jedynie upragnionego dziecka. Po miesiącach starań, kobieta zachodzi w ciążę. Odmienny stan budzi w niej jednak coraz większy lęk i obawę. Po narodzinach dziecka uczucie osamotnienia i alienacji nie znika. Laura nie czuje w sobie instynktu macierzyńskiego i coraz częściej postrzega dziecko w kategoriach uciążliwego obowiązku.