Oskar Schindler jest poważanym niemieckim przemysłowcem, który podczas II wojny światowej jest właścicielem dużej fabryki, w której w nieludzkich warunkach pracują Żydzi. Widząc cierpienie tych ludzi zaczyna ratować ich przed śmiercią w obozach koncentracyjnych. Film oparty jest na prawdziwej historii Oskara Schindlera, który podczas wojny ocalił przed śmiercią około 1100 ludzkich istnień.

Komedia, której głównym tematem jest... holocaust. Błaznowaty wieśniak przybywa do dużego miasta w Toskanii, zakłada rodzinę. Wybucha wojna, wkraczają Niemcy, wieśniak, jako pół-Żyd trafia do obozu koncentracyjnego wraz z najbliższą rodziną. Próbuje jednak przekonać syna, że pobyt w obozie jest jedynie pewną formą zabawy dla dorosłych

Władysław Szpilman wraz z rodziną mieszka w Warszawie. Jest młodym, zdolnym pianistą, żydowskiego pochodzenia. Gdy do miasta wkraczają Niemcy, i wkrótce potem zakładają getta, młody Władek zarabia jako pianista w kawiarniach. Z biegiem czasu Niemcy rozpoczynają wywóz Żydów, a Szpilmanowi w ostatniej chwili udaje się uniknąć losu rodziny, którą zagnano do wagonu pociągu. Wkrótce potem Władysław ucieka z getta i dzięki polskim przyjaciołom znajduje ukrycie przed okupantami. Niestety nie zaznaje spokoju na długo. Zaraz po wybuchu Powstania Warszawskiego Szpilman musi uciekać.

Berlin, kwiecień 1945 roku. Na ulicach panuje chaos nie do opisania. Naród niemiecki czeka na swą nieuchronną klęskę. Adolf Hitler wraz ze swoimi najbliższymi współpracownikami ukrywa się w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy. Wśród "świty" wodza znajduje się Traudl Junge, ostatnia sekretarka Hitlera. To jej wspomnienia posłużyły do przedstawienia ostatnich, spędzonych w izolacji, dwunastu dni życia wodza upadającej III Rzeszy. Te dramatyczne dni wzbudzają tak wiele kontrowersji i domysłów jak żaden inny etap biografii Hitlera. Co naprawdę wydarzyło się 10 metrów pod ulicami Berlina?

Alvin Straight jest starym człowiekiem wiodącym spokojne i ciche życie w małym prowincjonalnym miasteczku. Kiedy dowiaduje się, że jego brat, z którym przed wielu laty stracił kontakt, jest umierający, wyrusza w podróż. Na małym traktorku - kosiarce do trawy przemierza kilka Stanów, żeby pod koniec życia pogodzić się z bratem.

Historia przedstawia żołnierzy kompanii karabinów maszynowych podczas Wojny Kontynuacyjnej od pierwszych strzałów w roku 1941 do prób powstrzymania radzieckiej ofensywy letniej w czerwcu 44'.

Podczas II wojny światowej tajemniczy nieznajomy trafia pod opiekę brytyjskich sojuszników, nieświadomych jego niebezpiecznej przeszłości. Ujawnienie tajemnicy zaczyna niesamowitą opowieść, pełną namiętności, intryg i przygód.

Erasmus (Steve Coogan) i Paul (Paul Rudd) to homoseksualna para, która wiedzie poukładane życie. Mężczyźni razem pracują, organizują przyjęcia dla znajomych i dobrze się bawią. Pewnego wieczoru w ich domu zjawia się dziesięcioletni chłopak (Jack Gore), który twierdzi, że Erasmus jest jego dziadkiem. Ponieważ ojciec dziecka, Beau (Jake McDorman), trafił do więzienia, Erasmus musi zaopiekować się wnukiem. Życie beztroskiej pary ulega diametralnej zmianie.

Niełatwo młodej dziewczynie żyć zgodnie z tradycjami jej hinduskiej rodziny we współczesnym Londynie. Rodzicom trudno zaakceptować marzenia i dążenia tak inne od ich wyobrażeń o tym, co przystoi Hindusce. Zwłaszcza, kiedy córka nie potrafi ugotować tradycyjnego dania, za to podkręcanie piłki jak Beckham ma opanowane do perfekcji. Sympatyczna komedia, w której podziwiać można między innymi fantastyczne wykopy młodziutkiej Keiry Knightley.

"Churchill" opisuje okres kilku dni przed inwazją aliantów na Normandię w czerwcu 1944 roku. Jego osią jest spór toczony między przeciwnikiem ataku Winstonem Churchillem, a jego zwolennikami, generałami Dwightem Eisenhowerem i Bernardem Montgomerym.