Nękana problemami finansowymi dziennikarka rozpoczyna śledztwo w sprawie tuszowania wstrząsających przypadków molestowania młodych dziewcząt w domach dziecka.

Młody pielęgniarz Benigno i czterdziestoparoletni pisarz Marco po raz pierwszy spotykają się w teatrze. Pomimo ciemności, Benigno zauważa łzy płynące po twarzy Marco, jednak nie ma odwagi, by go zagadnąć. Jakiś czas potem obaj mężczyźni znów się spotykają, tym razem w szpitalu, gdzie pracuje Benigno. Lydia, dziewczyna Marco, która jest zawodowym torreadorem, po wypadku na arenie znajduje się w stanie śpiączki. Benigno natomiast opiekuje się Alicią, młodą uczennicą szkoły baletowej, także pogrążoną w śpiączce. Kiedy Marco przechodzi obok pokoju Alicii, Benigno nie waha się go zaczepić. To początek wyjątkowej przyjaźni...

W filmie nakładają się na siebie trzy, pełne urazy, wizyty. Każda z nich tworzy historię, zawsze w formie trójkąta. Pierwsza to wizyta w przeszłości - dwoje dzieci poznaje przyjaźń, kino i strach w katolickiej szkole na początku lat 60. Świadkiem tych odkryć, a zarazem ich częścią, jest ksiądz, uczący w szkole literatury. Trzy postacie spotykają się jeszcze dwa razy - pod koniec lat 70. i w roku 1980. Dzieją się wtedy straszne rzeczy.

Gloria nie znajduje chwili wytchnienia pomiędzy opieką nad rodziną a zarabianiem marnych groszy. Dodatkowo między kobietą i jej mężem jest pewna niewyjaśniona sprawa z przeszłości.

Tori jest małym chłopcem, Lokita zaledwie nastolatką, oboje uciekli przed przemocą i biedą z Afryki Zachodniej i chcieliby razem ułożyć sobie życie w Belgii. Obojętność imigracyjnych urzędników, rodziny domagające się wsparcia i długi zaciągnięte u przemytników spychają jednak bohaterów w szarą strefę, gdzie do eksploatowania pozbawionych opieki i praw dzieci przyłączają się przestępcy. Podejrzani dla urzędów, bezbronni wobec przemocy, chłopak i dziewczyna mają tylko siebie. „Tori i Lokita” to opowieść o odwadze i nadziei, których nie sposób złamać. O sile przyjaźni w świecie, który niszczy więzi, o wartości wzajemnej troski, choć wokół liczą się tylko pieniądze.

Reżyserka Charlène Favier zapuszcza żurawia do fabryki produkującej mistrzów sportu, tutaj jest nim narciarstwo alpejskie. Jednym z "produktów" jest 16-letnia Lyz – ambitna, pracowita i zdolna, ale także bardzo zdesperowana. Po rozwodzie rodziców straciła kontakt z ojcem, a jej matka bardziej jest skupiona na sobie i swojej nowej pracy niż na otoczeniu uwagą i opieką córki. Lyz przywiązuje się do ostrego, momentami niemal przemocowego trenera, który zapomina, że ma do czynienia z nastolatką, a nie dorosłą kobietą

Thórdur (Gunnar Eyjólfsson), starzejący się magnat przemysłu rybnego, na którym konkurencja wymusza sprzedaż własnej fabryki, doprowadza do spotkania całej rodziny w niewielkiej islandzkiej wiosce, skąd pochodzi, aby podyskutować o stanie rodzinnego interesu. Podczas wspólnego pobytu ze swoimi krewnymi Thórdur zaczyna dochodzić do wniosku, że konstruktywna rozmowa z nimi jest tak samo ciężkim wyzwaniem, jak walka z zagrażającą coraz bardziej jego majątkowi zaawansowaną technologicznie konkurencją.

Nancy i Albert Stockwellowie są kochającym się, statecznym małżeństwem; wydaje im się, że wiedzą o sobie wszystko. Gdy pewnego dnia Albert wraca z pracy do domu, znajduje zostawioną przez Nancy wiadomość. Kobieta informuje go, że postanowiła na kilka dni wyjechać do przyjaciół. Jednak jej nieobecność się przedłuża i Albert zaczyna się coraz bardziej niepokoić. Jego zdenerwowanie wzrasta, kiedy odkrywa internetową znajomość żony z mężczyzną o imieniu Louis. Nancy dzieli się z nim tajemnicami, o istnieniu których mąż nie miał pojęcia.

Daniel Clemens (Christian Slater) jest ambitnym, robiącym szybką karierę księdzem. Odnosi sukcesy reprezentując Kościół w mediach, założona przez niego fundacja prosperuje doskonale. Tyle, że w ferworze światowego życia ojciec Clemens powoli zapomina, dlaczego został księdzem... Gwałtowna zmiana stylu życia następuje, kiedy pewien młody ksiądz zostaje oskarżony o morderstwo. Ojciec Daniel nie wierzy w jego winę, a tym bardziej w jego późniejsze samobójstwo w wiezieniu. Ku niezadowoleniu swojego mentora i przyjaciela ojca McCarana (Stephen Rea) Daniel przejmuje parafię zmarłego księdza i poznaje świat jakże daleki od jego komfortowej egzystencji. Z pomocą swojej byłej dziewczyny, reporterki telewizyjnej Madeline (Molly Parker), Daniel wkracza na grząski i niebezpieczny grunt...